Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Petrochromis Polyodon Chinga  (Read 5022 times)

Offline atanasa

• Član
Re: Petrochromis Polyodon Chinga
« Reply #10 on: 24 May, 2016, 22:42:49 »
Čekamo da pročitamo :)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #11 on: 25 May, 2016, 02:33:31 »
Super ribe, samo meni jos uvek nije jasno kako njih nahraniti dovoljno da lepo napreduju a da mi se tropheusi pored njih ne prejedu (dok su ribe male)   :sad:

Nikako!

Ok, kako nahraniti ribe od 30+ cm a ne izbloatovti tropheuse?!

Offline Lucha

• Član
« Reply #12 on: 25 May, 2016, 14:14:26 »
Ja ne znam ni mnogo manje ribe u kombinaciji jednih i drugih da nahranim kako treba, pa ili su mi trofeusi debeli ili petrosi imaju skoro bolesno uvucen stomak i bas sporo napreduju. Pri tom ni 10+cm  nisam presao tako da mogu samo da lupam i da kažem da bi možda moglo hraniti svaku ribu pojedinačno (što je možda i izvodljivo da ima npr 5 petrosa) pa ti svakome od njih serviras neku veliku granulu a onda svima baciš manje granulice pa ko šta zakači. (ovo naravno odmah ne pije vodu ni sa listićima ni sa zamrznutom hranom)

Pa ja imam problema i sa dve vrste trofeusa u jednom akvarijumu, među kojima je velika razlika u veličini i problemu adekvatnog hranjenja da se manji ne izbloatuju, a veći da dobiju dovoljno  tako da šta ja tu sad filozofiram o ovoj gore kombinaciji. Meni je npr. misaona imenica kako si ti Alzo drzao matične Chaitike sa onim dal bejaše malim Kirizama (snimak sa youtube-a), a koje su bile top u formi i debljini

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #13 on: 25 May, 2016, 18:03:49 »
Ja ne znam ni mnogo manje ribe u kombinaciji jednih i drugih da nahranim kako treba, pa ili su mi trofeusi debeli ili petrosi imaju skoro bolesno uvucen stomak i bas sporo napreduju. Pri tom ni 10+cm  nisam presao tako da mogu samo da lupam i da kažem da bi možda moglo hraniti svaku ribu pojedinačno (što je možda i izvodljivo da ima npr 5 petrosa) pa ti svakome od njih serviras neku veliku granulu a onda svima baciš manje granulice pa ko šta zakači. (ovo naravno odmah ne pije vodu ni sa listićima ni sa zamrznutom hranom)

Pa ja imam problema i sa dve vrste trofeusa u jednom akvarijumu, među kojima je velika razlika u veličini i problemu adekvatnog hranjenja da se manji ne izbloatuju, a veći da dobiju dovoljno  tako da šta ja tu sad filozofiram o ovoj gore kombinaciji. Meni je npr. misaona imenica kako si ti Alzo drzao matične Chaitike sa onim dal bejaše malim Kirizama (snimak sa youtube-a), a koje su bile top u formi i debljini
Petrosi i tropheusi zajedno - problem
Tropheusi jedni sa drugima, razne veličine - nije problem uopšte

Offline misirac

• Član
« Reply #14 on: 25 May, 2016, 20:46:16 »
Nisam cuvao zajedno ali za ovo vreme ne vidim nikakav problem.Svako dohvati prema guberu. Malci se sklanajaju kada veliki kidisu na hranu i skupljaju trunje posle gozbe. Tkodje petrosi se prvi pocaste pa matori tropheusi i tako redom,
Bio sam kod coveka koji h drzi zajedno (petruse i tropheuse) godinama takodje bez ikakvih problema.
Ja nemam akvarijum za malce i ponekad neki prezivi trenutak kada ih majka izbaci u akvarijum. Ako pretekne tad onda dozivi duboku starost.
« Last Edit: 25 May, 2016, 20:50:59 by misirac »

Offline misirac

• Član
« Reply #15 on: 26 May, 2016, 17:44:10 »
Molio bih za pomoc od iskusnijih kolega.
Posle 10 dana kod mene jedna od gladnih zenki Petrohromisa koja od tropheusa od 5 cm ne moze da jede mi ne kidise na hranu,  drzi usta zatvorena, kao da su joj puna i stalno kao da nesto zvace.
Da li neko mozda zna sta joj je?  :cool:

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #16 on: 26 May, 2016, 18:42:46 »
Strajkuje dobrovoljno gladju  :D

Offline misirac

• Član
« Reply #17 on: 26 May, 2016, 18:46:08 »
I ja bih rekao.
Videla da ce da ostane gladna pa strajkuje gladju da je prebacim u manji akvarijum gde dce moci da jede na miru. Neznam koliko smem da je pustim tako ako ne odustane i projede uskoro. :cry:

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #18 on: 26 May, 2016, 23:01:07 »
Super ribe, samo meni jos uvek nije jasno kako njih nahraniti dovoljno da lepo napreduju a da mi se tropheusi pored njih ne prejedu (dok su ribe male)   :sad:

Nikako!

Kao što rekoh - nikako!
Kombinacija u kojoj problem samo čeka da se pojavi...

Offline s37

• Član u razvoju
  • **
« Reply #19 on: 27 May, 2016, 01:12:42 »
ako su joj puna usta i nesto kao da zvace - recimo zvaku, a ne jede, mozda su joj usta puna ikre? pogledaj malo bolje u nju.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 April, 2018, 23:13:32

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 43
  • Online Ever: 450