Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: oskari - razlikovanje polova, udvaranje i mrest  (Read 13950 times)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
Re: oskari
« Reply #70 on: 07 April, 2012, 15:37:11 »
Ajd' ... srecno...

Offline minimall

• Početnik
  • *
« Reply #71 on: 08 April, 2012, 19:40:42 »
nista i od ove ture ikra propala :(

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #72 on: 08 April, 2012, 22:41:37 »
Steta... :cry: Spremaj novi mrest i neka ti Ectopur bude stalno u vodi.Video si i sam u uputstvu za upotrebu da se upotrebljava i kao preventiva...

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #73 on: 09 April, 2012, 07:45:44 »
neka ti Ectopur bude stalno u vodi.Video si i sam u uputstvu za upotrebu da se upotrebljava i kao preventiva...

Mislim da nema smisla ektopur držati stalno u vodi. Ikra može da pobeli i od seprolegije, protiv koje se koristi mykopur ili saporax, a ikra beli najčešće od nitrata u vodi, zatim od mikroorganizama u vodi. Ukoliko je voda dobro pripremljena, nema šanse da ikra pobeli. Nisam držao oskare nikad, ali pravila koja sam uočio važe kako za japanke, tako za diskuse, ne znam što bi oskari izlazili iz tih pravila....

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #74 on: 09 April, 2012, 14:42:26 »
Pod ''stalno'' sam mislio na svakih 14 dana 5g preparata na 50l vode.Apsolutno su u pravu,za losu vodu ne postoje ''dobri''tretmani.

Offline Danilo-84

• Član
Astronotus ocellatus,mrest
« Reply #75 on: 07 November, 2013, 07:57:37 »
Naime "problem" je u tome sto i dalje sumnjam da su dve zenke ,ponovo su oskari bacili ikru na kamen,komplet proces je bio kao po knjizi ... 3 dana "lebdeli " iznad ikre ,cuvali ...sve je bilo onako kako treba al' ne lezi vraze ikre nema ,ostalo je nesto malo i to je to a i to nestaje. Ovo je vec drugi put da se ponavlja ovako nesto za malo jace od mesec dana! Pa ako moze neki savet,hvala

Offline Vlada

• Veoma napredan član
Re: oskari - razlikovanje polova, udvaranje i mrest
« Reply #76 on: 07 November, 2013, 12:25:57 »
Pa slušaj ja čisto sumljam da će dve ženke sve raditi po knjizi...a nestajanje ikre...šta još imaš sa njima u akvarijumu?Koliki je foto period u akvarijumu...koliko su stari matični primerci...imaš li neko noćno svetlo..?

Offline Danilo-84

• Član
« Reply #77 on: 07 November, 2013, 19:53:02 »
Oskari su stari skoro 2 godine,u aq su dimenzija 130 x60 x50 i sami su u njemu od prvog pokusaja mresta,imam 2x daylight od 18w stim da sam samo jednu koristio...temp.je na 28,5 , voda se odlicno obogacuje kiseonikom,hrane se gov.srcem .... Vise stvarno ne znam sta bih mogao da uradim da poboljsam uslove tj.zivotnu sredinu jel' :) Nocu nisam ostavljao svetlo upaljeno nikada mozda je i to problem ,stvarno ne znam!

Offline Danilo-84

• Član
« Reply #78 on: 07 November, 2013, 19:57:23 »
E da,mozda bitna inf.da bih dobio neki savet. Prva ikra kada je polozena bila je onako...pljosnatija i bela dok ova druga tura ikre koju su polozili je bila vise nekako "krem" boje ako se moze tako reci i imala je lep oblik , davala mi je bas nadu da ce biti sve ok ali......

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 June, 2018, 07:44:18

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 91
  • Online Ever: 450