Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Wavemaker?  (Read 3606 times)

Offline novajlija23

• Značajni član
Re: Wavemaker?
« Reply #30 on: 09 February, 2016, 21:46:30 »
Covek nema akvarijum 90 cm dužine koliko sam shvatio.  Dalja diskusija je nepotrebna.

Offline RRRuki

• Napredni član
  • What ever...
« Reply #31 on: 10 February, 2016, 09:38:50 »
Nema akvarijum 90 cm duzine ali ne zna ni razliku izmedju wavemaker-a i stream pumpe. Ja sam napomenuo da je prosek 90 cm. To govorim jer me covek pitao za wavemaker iz mog oglasa a ja prodavao stream pumpu. Diskusija je svakako potrebna jer ja i dalje imam misljenje da je i jedno i drugo nepotrebno u akvarijumu. Licno sam bio na Kivu jezeru (koje je samo manje od Malawi i nista drugo, ista je voda, odnosno parametri kao i obala i sve ostalo) i nema bre tamo nikakvih talasa o kojima vi pricate. A pogotovo nekih potreba za jakim strujama koje su potrebne ribama da bi zivele (da ne spominjem da je nekome bio okidac za mrest?!?!?! Koji k.....)
Brate Malawiju daj svetla i kamena i dobru filtraciju, menjaj vodu i mozes jednom godisnje da meris parametre ili ako nesto posumnjas. Ovako, nikakav wavemaker i stream nisu potrebni.
Evo malo slika...reka Oubangi, deo na jezeru Kivu i nesto sto sam upecao i dalje neidentifikovano.
Salut from Loznica.

Offline igorce

• Početnik
  • *
« Reply #32 on: 10 February, 2016, 09:48:28 »
Na slici koju si okačio šta piše, sunsun wavemaker ako se ne varam! A moram i da napomenem da si bio vrlo ljubazan

Offline igorce

• Početnik
  • *
« Reply #33 on: 10 February, 2016, 09:50:07 »
Inace zavrsio bih raspravu na ovu temu od pravih ljudi sam dobio dovoljno informacija, hvala vam

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #34 on: 10 February, 2016, 10:23:15 »
stream u malawi akvarijum,uvijek,na yt ima klipova u kojima se jasno vidi da ima jakog strujanja u jezeru,malo strujanja im godi,a akvarijum blista,pustite vi sifoniranje,ja sifoniram kad pravim imjene,al vala ne pomjeram svaki kamen,a tu su najvece koncentracije smeca,stream to fino podize ,
Gizmo

Offline gbauer13

• Član
« Reply #35 on: 10 February, 2016, 10:45:33 »
I ja mislim, da nema potrebe po nadalnjim razpravama.

Neka svako veruje komu hoče :)

Ja osobno, vjerujem osobama koja sam spomenuo i naveo sam i razloge zašto njima vjerujem. A ista su i zapažanja u mojima akvarijama.

Brate Malawiju daj svetla.

A oko svjetla u Malawi akvariju ima nekoliko informacija na mojoj stranici (na žalost samo na Slovenskom jeziku). A na dnu stranice ima linkova do stranih sajta (od ljudi, koje sam več prije spominjao) gdje je sve skupa vrlo ljepo razloženo. A i svi znamo na kakvim globinama prosječno žive Malawi mbune i odprilike kaka je jačina svjetla na takvim dubinama, tako da bi to moralo biti više manje logično. Ljepo je to vidljivo i na raznim snimkama mbuna na youtube iz samog jezera. E sada je opet u pitanju, da li želimo našim Malawi ciklidima stvoriti što prirodnije uvjete ili je naš cilj neki drugi :)

http://malawi.si/Tehnika/slides/Razsvetljava.html

« Last Edit: 10 February, 2016, 10:49:53 by gbauer13 »

Offline RRRuki

• Napredni član
  • What ever...
« Reply #36 on: 10 February, 2016, 11:44:37 »
Igore, na pakovanju pise ono sto proizvodjac  pise i odobri. Koliko si puta video da na nekom zidu pise pi.ka? Jesi video nekoga da lize? (osim Zokija iz filma "Tito i ja")
Ljubaznost je moja jaca strana, ko me poznaje, zna koliko sam ljubazan. A da li je bilo ispravno sto si mi poslao poruku u fazonu jel prodat wavemaker? Brate ko si, sta si, predstavi se, osnovni je red. Ja pola sata bijem glavu kad sam bre postavio wavemaker na prodaju (koji mi radi u akvarijumu i koji sam skoro kupio za 80 eur).
Svetlo se odnosilo na prirodne uslove, svetlo = alge (vidi sliku, Malawi biotop).
Uostalom, neka stavi ko sta hoce u svoj akvarijum (ratkapnu od fice, lepo bi izgledala npr. ili mozda kurvimetar sa futrolom), ja sam samo dao svoje misljenje i branio ga tokom rasprave. I ne moze me niko ubediti da wavemaker ili stream pumpu treba staviti u akvarijum sa Malawi ciklidima.
Salut from Loznica.

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #37 on: 10 February, 2016, 18:24:29 »
R nemoj ga stavljati,polako srcka ce te strefiti
Gizmo

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 January, 2018, 15:46:55

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [Today at 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]