Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Wavemaker?  (Read 4043 times)

Offline nesa1

• Napredni član
Re: Wavemaker?
« Reply #10 on: 08 February, 2016, 22:28:10 »
Ok. na pp se cujemo, mail, itd... pozz

Offline igorce

• Početnik
  • *
« Reply #11 on: 08 February, 2016, 22:47:31 »
Na forumu ljudi hvale unutrasnje filtere pa ja reko da napravim jedan i odustanem od kanistera,ono ispade da sam trebao da uzmem bas kanister .....

Offline nesa1

• Napredni član
« Reply #12 on: 08 February, 2016, 23:10:02 »
Samo ti postavi koji je  aq....
Pomoc stize....
Ne odustaj, nikako....

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #13 on: 09 February, 2016, 02:55:49 »
pa kakva ti je pumpa u tom.filteru,sa povratom ae poigraj da ti podize smece,mada sam i ja za cirkulacijsku kao dodatnu,moje iskustvo sa kinezima je otprilike sto ti je rekao gbauer13,razlika izmedju brendiranih i kineza je velika kako u snazi tako i u cijeni
ja sam uuzeo od 2000 kineza za akv duzine 125 cm,zavrsio je u akv od 75 cm ko stvorena za njega :laugh: :laugh:
Gizmo

Offline Marko

• Značajni član
« Reply #14 on: 09 February, 2016, 08:53:06 »
Planiram da pazarim od kineza wavemaker pa me interesuju vasa iskustva,da li je 3000 l/h prejako za 140 cm duzine?
Inace se tesko nalaze kod nas ako neko zna da ima povoljno neka baci poruku.

Slobodno idi na jace...

Offline RRRuki

• Napredni član
  • What ever...
« Reply #15 on: 09 February, 2016, 10:55:57 »
I dalje nisam siguran da li vas razumem o kojoj "pumpi" govorite? Wave maker ili stream pumpa. Jednostavno funkcija navedenih nije ista. I po meni nijedna nema svoje mesto u Malawi akvarijumu. Mozda stream, ali wave maker svakako ne. To sto plivaju ribe uz struju ne znaci da i vole da to rade. Koju struju imaju u jezeru? Ono jest, bice ribe "manje debele" ali svakako im nije u prirodi da se bore sa protokom koji ih PRIMORAVA da plivaju. Zamislite da prestanu da plivaju odjednom, sta ce se desiti sa njima u tom strujanju vode? Razbile bi se negde na staklo ili kamen i slicno. Znaci vi ih terate da plivaju uz struju i ja vam kazem da one to ne vole vec su primorane da plivaju tako.
To sto se zadrzava oko kamenja se sifonira, jednom sedmicno ili u 15 dana.
Salut from Loznica.

Offline igorce

• Početnik
  • *
« Reply #16 on: 09 February, 2016, 11:24:03 »
A šta molim te radi unutrašnji filter, recimo Atman, od 2000 l? Koliko  strujanje vode on proizvodi?Poenta wavemakera je ista, samo siri mlaz vode, a i moj akvarijum sam pravio da bude pun kamenja sa mnogo prolaza a ne gledam ljudi ubace 2,3 kamena i vestacke pozadine i eto ga malawi akvarijum...

Offline igorce

• Početnik
  • *
« Reply #17 on: 09 February, 2016, 11:30:06 »
I jos jedna stvar, pre nogo sam i poceo da gajim malawce trudio sam se da im napravim najbolje moguce uslove za funkcionisanje, i mogu vam reci da sam se nagledao akvarijuma gde ribe plivaju u svojim.... obraduju se kad im upale svetlo kao da je Bozic

Offline gbauer13

• Član
« Reply #18 on: 09 February, 2016, 11:33:42 »
I dalje nisam siguran da li vas razumem o kojoj "pumpi" govorite? Wave maker ili stream pumpa. Jednostavno funkcija navedenih nije ista. I po meni nijedna nema svoje mesto u Malawi akvarijumu. Mozda stream, ali wave maker svakako ne. To sto plivaju ribe uz struju ne znaci da i vole da to rade. Koju struju imaju u jezeru? Ono jest, bice ribe "manje debele" ali svakako im nije u prirodi da se bore sa protokom koji ih PRIMORAVA da plivaju. Zamislite da prestanu da plivaju odjednom, sta ce se desiti sa njima u tom strujanju vode? Razbile bi se negde na staklo ili kamen i slicno. Znaci vi ih terate da plivaju uz struju i ja vam kazem da one to ne vole vec su primorane da plivaju tako.
To sto se zadrzava oko kamenja se sifonira, jednom sedmicno ili u 15 dana.

U mome akvariju imaju ribe mesta sa jakim protokom, a i mesta, gdje protoka skoro nema (tamo se umakne kada se gase svjetla). Ako ne vole jakog toka onda mi reci zašto se danju najviše zadržavaju tamo gdje je protok najjači i zašto se danju ako ne vole protoka ne umaknu tamo gdje su noču?

Evo nešto na to temu i tokovanja u samom jezeru od malawi-guru.de:
http://www.malawi-guru.de/einrichtung-aquarien-malawisee/technik-aquarien-malawisee/837-stroemungspumpen-gymnastik-fuer-die-buntbarsche.html
« Last Edit: 09 February, 2016, 11:39:37 by gbauer13 »

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #19 on: 09 February, 2016, 12:18:49 »
Meni je  pumpa bila okidač za prvi mrest doduše riba susednog jezera ali isti đavo.  Stream pumpa je skroz ok st stvar u uređenom akvarijum ali mislim da treba da deluje u jednom rejonu.  Ne po celom akvarijumu 
Pozdrav :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
27 April, 2018, 08:23:42

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154750
  • Total Topics: 9328