Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Moj top filter  (Read 1508 times)

Offline Vasa4d

• Početnik
  • *
Moj top filter
« on: 26 January, 2016, 13:38:00 »
Posto su mi svi pljucnuli na tetratec ex700  :laugh: i rekli da nije dovoljan dodao sam jedan top filter mome akvarijumu.

I evo kako izgleda

Stavio sam malu artmanovu pumpu da gura vodu u njega>
Treba da mi stigne posiljka sa aliexpres narucio sam loptice sa sundjerom u sredini kao filtracioni materijal koji ce ici pored grejaca.

Pozdrav

Vasa

Offline novajlija23

• Značajni član
Re: Moj top filter
« Reply #1 on: 26 January, 2016, 13:46:04 »
Sviđa mi se.  Postavi nacrt ako možeš (skica na papiru)  pošto planiram da odradim taj filter. Pozdrav

Offline Vasa4d

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 26 January, 2016, 14:20:13 »
Evo i skice

E sad malo pojasnjenje nivo vode odredjuje zadnja pregrada a pregrada pre nje treba da bude visa od zadnje da spreci da samo povrsinski sloj vode ide u akvarijum nego da voda dolazi iz donjih slojeva i samim tim osigura prolaz vode kroz celu filter masu. Ja sam stavio sve pregrade da imaju oko 1 cm lufta od poklopca u slucaju zapusenja filtera ( sumnjam da je to moguce jer moja oumpa vuce vodu sa povrsine ) nastavi da tece preko svih staklenih pregrada i filter mase.

Pozdrav

Vasa

Offline Vasa4d

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 26 January, 2016, 14:22:44 »
U kombinaciji sa ex700 tetra tec ja mislim da je ovo sasvim dovoljno za mojih 160l akvarijum.

Napravio bih veci filter da sam imao prostora u haubi ali nazalost tjt.   :grin:

Pozdrav

Vasa

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #4 on: 26 January, 2016, 14:47:37 »
Odlicno je ovo,sada imas super filtraciju  :)

Offline s37

• Član u razvoju
  • **
« Reply #5 on: 26 January, 2016, 16:52:12 »
nista bez izolir trake :D mozda mu lepota nije jaca strana, ali bitno je da je koristan. pretpostavljam da ti nece ovako ogoljen stajati, prelepices ga crnom folijom, jel? koje su mu dimenzije? na slici deluje nekako malo, kao da mu je bocna stranica 10x10 cm (odokativno).

Offline Vasa4d

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 26 January, 2016, 19:06:20 »
Ovaj top filter se nalazi unutar haube ove slike su naravno bez iste jer se ne bi video filter :D

Nema majstora bez izolirke kabal od grejaca mi malo podize poklopac pa da pridrzi malo :P

Izmedju poklopca i kucista filtera razvukao sam silikon koji sam nakon susenja isekao po sredini ziletom tako da imam hermeticki cep za sto manje isparavanje i ulazak cestica u vodu.

Da filter je 10x10 cm tolike su dimenzije sundjera tj, unutrasnje promer ali duzina je 75 cm.

Naravno ko moze vece super u mojoj haubi nije moglo zbog instalacije neonki i same visene haube :P

Pozz

Vasa
« Last Edit: 26 January, 2016, 19:09:56 by Vasa4d »

Offline s37

• Član u razvoju
  • **
« Reply #7 on: 26 January, 2016, 20:19:27 »
onda samo na ovu stranu ka svetlu, odnosno do neonke zalepi ili crnu foliju ili onu reflektujucu aluminijumsku, da ti se u filteru ne bi hvatale alge i da ne pocrni sve u njemu od blizine svetla.

jes vala, izolirka i braon siroki selotejp resavaju sve probleme :D

Offline Vasa4d

• Početnik
  • *
« Reply #8 on: 26 January, 2016, 20:25:28 »
Zar nije dobro da pustim alge da malo izvace nitrite i nitrate iz vode?

Pozzz

Vasa

Offline s37

• Član u razvoju
  • **
« Reply #9 on: 26 January, 2016, 21:36:13 »
pa ne znam koliko te alge iz filtera izvlace nitrate i nitrite, jer sve bude nekako braon i ljigavo, a u vodu upada poput nekih mrvica i komadica, malo je i bljak.... nakupi se to i u providnim cevima, meni se nakupljalo bas u cevima (i crevima) od kanistera tetra tek i u sprej baru i u cevi za odvod... i onda kad menjam vodu pa ponovo pokrenem filter, iz sprej bara sune gomila tih malih gadarija. za izvlacenje nitrata i nitrita koristim denitratnu smolu , i ne mogu se pozaliti , valjda ih izvlaci :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 April, 2018, 11:01:32

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 44
  • Online Ever: 450