Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Bilje u Malawi akvarijumu  (Read 43945 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #20 on: 22 February, 2004, 21:54:15 »
To je samo privremeni avatar, ima ovih dana opet da napravim novi od svoje ruzne njuske!
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #21 on: 25 February, 2004, 15:16:43 »
Nemojte ljudi ko boga vas molim!! 8)
Pozdrav, Joca

Offline Nesha

• Početnik
  • *
Biljke kompatibilne sa Malawicima
« Reply #22 on: 02 September, 2004, 17:41:20 »
Da li bi mogao neko da mi kaze da li postoje vrste biljkak koje cihlidi iz Malawija ne diraju i koje opstaju pored njih, ako postoje takve biljke?

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #23 on: 02 September, 2004, 19:45:58 »
Kao najnajotprnija se pokazala Cryptocoryne usteriana(Syn:C.aponogetifolia), u nasem narodu jos poznata i kao Aponogeton(sto naravno nema blage veze sa zivotom).Mogu i razne Anubie ali gore navedena biljka je po mom misljenju najbolja za Malawi akvarijum :wink:
Pozdrav, Joca

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #24 on: 02 September, 2004, 20:40:09 »
Pa ustvari u samome jezeru nit nema puno biljak,gdje se zadržavaju m'bune.Jedina M'buna koja se zadržava medju valisnerijom jeste vrsta Cyatochromis obliquiedens,koja se eto hrani nitastim algama ,koje vire sa algama.
U akvarij se bilje stavlja samo zbog dekoracije i ja bih samo još dodao,osim što je več JZH rekao,da isto dobro bilje jeste valisnerija spiralis ili gigantes i Ceratophyllum.

Offline Nesha

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #25 on: 03 September, 2004, 11:56:33 »
Prvo samo da vam kazem da nije u redu da jedan ovakav sajt toliko ZARAZNOG sadrzaja nema upozorenje na home stranici. Mislim ne znam da li bi to meni toliko pomoglo, ja sam vec progutan od strane cihlida, ali drugi, neiskusni, tj. pocetnici mogli bi da se zalete i sta, sta onda da rade?  :D
E sad da se vratim na bilje. Ja sam imao neobican problem gde mi cihlidi nisu toliko jeli bilje koliko je Metriaclima greshakei (Maylandia greshakei) (m) bukvalno cupao vec pomenute od strane Joce criptocorine. Kako ja da se izborim sa tim? Ili da ga ja jednostavno zamenim nekim cihlidom sa manjim ustima :?

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #26 on: 03 September, 2004, 14:49:58 »
Ja sam cuo da Microsorum moze da posluzi jer ima gorke listove pa ga ciklidi ne bi dirali.
Vredi pokusati... :wink: !!!
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #27 on: 03 September, 2004, 16:08:03 »
Pa to i jeste problem kod Malawi ciklida(citaj Mbuna).Ako ne pojedu bilje onda ga onako fino iscepkaju kao zivi SUPER SECKO :D Mozes da probas sa malo vise hrane BILJNOG porekla(Sera flora,O.S.I. spirulina flakes,Hikari Excel).Odvuci ce im paznju sa biljaka sigurno.
Pozdrav, Joca

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #28 on: 03 September, 2004, 17:03:44 »
Ili da oko korena biljke naredjas kamenje, tako da nemogu da pridju korenu biljke, niti da je izvuku iz podloge.
Pozz
Piroman

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #29 on: 03 September, 2004, 21:30:19 »
Ma Nesha,M'bune i bilje,pa to baš nije naj kombinacija,M'buna znači skalna riba,pa ti je moja preporuka,da uradiš dekoraciju sa kamenjem,pečinicama,špiljama i prolazima,biče to bolje za tebe ,a i ciklidi če se osječati domače,prirodno.
Ja sam imao u početku Valisneriju,ali mije saseckali ,i izbacio sam to vani i sad ima samo kamnenje i šljunak i eto ti mali dio jezera Malawi u kuči.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 07:57:54

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348