Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Melanochromis kaskazini bolest  (Read 2986 times)

Offline filter

• Početnik
  • *
Re: Melanochromis kaskazini bolest
« Reply #20 on: 19 December, 2015, 08:18:18 »
smcm5 preporucujem ti da dobro icitas teme na forumu o bloatu. Cisto da znas kakve probleme ta bolest moze da napravi.
Ako je stvarno samo jedna riba zakacila, onda imas VELIKU srecu. Budi svestan da je tu, u akvarijumu i samo ceka trenutak, neku ribu sa slabijim imunitetom. Tako da treba da se angazujes malo. Menjaj vodu na 3 dana uz sifoniranje dna, uzmi neki preparat za pojacavanje imuniteta

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #21 on: 19 December, 2015, 22:13:05 »
 :)  nema mjesta za paniku,u akvarijumu je sve uredu,
Gizmo

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #22 on: 19 December, 2015, 22:15:06 »
ubacio sam jednu protocnu pumpu da pojac cirkulaciju posto mi je odapeo stream nakon 3/ god sluzbe,sinoc sam isto usisavao i mjenjao vodu
Gizmo

Offline gbauer13

• Član
« Reply #23 on: 19 December, 2015, 22:34:29 »
Malo sam se pozanimao oko toga bloata kod nekih naših iskusnih akvarista i biologa... Sad koliko to drži ne znam...

U glavnom bloat povzročuje parazit protoaza koji je večinoma prisotan i kod zdravih riba ali se kod nekih zbog znanih razloga (stres - slaba kvaliteta vode, ishrana, slab imunski sistem koje ribe, itd...) taj parazit previše namnoži i povzruči blokadu probavnog trakta...
Ja to razumijem nekako tako, kao je npr. kandida kod ljudi, imamo je svi ali se samo kod nekih (stres, itd...) pretirano namnoži i stvara probleme...

Dakle dobro je upotrebiti jednom tjedansko koji naravni produkt za duboko čiščenje probavnog trakta, kao je Preis colly ili nešto slično...

Ako je tako ni ja ne vidim razloga po tretiranju celog akvarija sa nekim lekovima nego napravit sve, da se smanji stres (redne smnjene vode, itd..). Možna grešim, kažem da nemam iskustva sa bloatom... Razlog, da kod mene još nije bloata (neka samo tako ostane:)) je možda i u tome, da se obavezno držim toga, da se voda menja 50% na 7 dana i da upotrebljavam kvalitetno ishrano (jednom tjedansko natopim je u Preis Colly)... A to dvoje (slab kvalitet vode i loša ishrana) neka bi bili najčeščiji razlogi za bloat...
« Last Edit: 19 December, 2015, 22:39:42 by gbauer13 »

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #24 on: 20 December, 2015, 00:27:31 »
kao sto rekoh,sera san ,sera flora,sak green,s tim da san slabije dajem

7-10 dana izmjene 30-40-50% vode,dva bogata filtera ,u jednom pumpa 1400 u drugom 2000 l\h,stream do prije dva dana al rikno,drugi narucem

ako zahtjevaju od ovog bolje,nece dobiti

u pripremi jos jedan akv 125*50*45 pa cu ovaj !malo rasteretiti sto se tice astanovnika

sto se mene tice tema je zavrsena ,mada ako ce nekom koristiti nek slobodno pise da i drugi mogu daa nadju sta koriano
hvala svima na savjeti!ma i aj zdrao
Gizmo

Offline gbauer13

• Član
« Reply #25 on: 20 December, 2015, 03:08:36 »
Ja sam siguran, da ti tvojim ribama nudiš najbolje moguče uvjete i da je u tom slučaju bio razlog slab imunski sistem ribe...
Kao sam več rekao... I neki ljudi (deca) idu sa ovoga svjeta vrlo mladi, a nije ništa drukčije kod riba, a to ne znači, da smo bilo šta pogrešno učinili pogotovo ako je to usamljen primer...

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #26 on: 20 December, 2015, 12:56:29 »
Za bloat najdelotvoriji lek je octozin,moze i flagellol serin...sve drugo deluje ili vrlo slabo ili nikako,zbog toga preporucujem ova dva leka pod obavezno.Octozin je bolji jer nije fotosensitivan,ne mora da se zamracuje dok je kod flagellola potrebno zameniti 80% vode posle tretmana.Inace za lecenje riba i tretiranje kod 95% preparata obavezno je zamracivanje inace je vrlo slabo dejstvo.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 22:21:12

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154746
  • Total Topics: 9327