Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: More u bloku 70a  (Read 26044 times)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
Re: More u bloku 70a
« Reply #260 on: 18 December, 2016, 16:51:12 »
Da li je to ok, nece smetati necemu, ipak dole samo protice voda, i to 4 do 5 puta zapremina akvarijuma?

U principu mozes da imas samo problem sa pH zbog slabije izmene gasova. Generalno ne bi trebalo da prestavlja problem, osim ako ne vidis problem sa pH.

Offline calinger

• Član
« Reply #261 on: 18 December, 2016, 17:34:58 »
Hvala Aco. Ph mi je 7.6
Znam da je Ph vrednost morske vode od 7.5 do 8.4 pa bi ovo trebalo da bude ok, samo da ne pada...

Offline calinger

• Član
« Reply #262 on: 21 December, 2016, 22:34:57 »
Da li je neko imao problem da mu se korali zatvore posle ubacivanja peska?
Naime, u subotu (17.12.) kada sam ubacio pesak, sve je bilo ok, od nedelje se korali neki zatvaraju i deluju dosta losije..  :sad:

Na prvoj slici je subota, kada sam ubacio pesak, tada je sve jos bilo ok.
Na drugoj je stanje od danas, a tako je od ponedeljka.
Acan skroz zatvoren, ovi pink zoantusi napred skroz zatvoreni, zaokruzeni delovi su problematicni...  :sad:

Parametri vode: NO3 -5 , PO4 - 0 , KH 7.7 , Mg 1320 , Ca 420 , Salinitet 1.025 , Temp. 26 C

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #263 on: 21 December, 2016, 23:52:17 »
To je privremena reakcija na sitne cestice peska, nemoj brinuti, jel imas carapu u sum-pu?
Uzmi malo hrani acane ovih dana...

Offline calinger

• Član
« Reply #264 on: 22 December, 2016, 08:58:50 »
To je privremena reakcija na sitne cestice peska, nemoj brinuti, jel imas carapu u sum-pu?

Nadam se da je privremeno... jednu carapu koju sam imao, bacio sam je jer je bila od 100 mikrona i nije mogla da izdrzi ni 2 dana da se ne zapusi.
Narucio sam jos nekoliko od 150 i 200 mikrona pa cekam da mi stignu.
U medjuvremenu sam u sumpu stavio sundjer celom duzinom preliva, a mozda je on malo krupniji pa ne zadrzava bas te mikro cestice.
Hvala na savetu za hranjenje, pokusacu pa cu da vidim da li ce se otvoriti.

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #265 on: 22 December, 2016, 14:31:32 »

Nadam se da je privremeno... jednu carapu koju sam imao, bacio sam je jer je bila od 100 mikrona i nije mogla da izdrzi ni 2 dana da se ne zapusi.
Narucio sam jos nekoliko od 150 i 200 mikrona pa cekam da mi stignu.
U medjuvremenu sam u sumpu stavio sundjer celom duzinom preliva, a mozda je on malo krupniji pa ne zadrzava bas te mikro cestice.
Hvala na savetu za hranjenje, pokusacu pa cu da vidim da li ce se otvoriti.

Ok, vidi nabavi bar onu tanku carapu ima u RR-u. Sto se tice sundjera to odmah napolje, sundjer se nikako ne koristi za morsku akvaristiku (neka me neko ispravi-prosvetli  :D ako gresim), on je izvor nitrata... mozes privremeno da stavis onu serinu belu vatu i da je menjas na 3 dana to bi trebalo takodje da otkloni problem ako je do peska. Nema na cemu, bice to ok.  ;)

Offline calinger

• Član
« Reply #266 on: 22 December, 2016, 18:09:03 »
Ok, vidi nabavi bar onu tanku carapu ima u RR-u. Sto se tice sundjera to odmah napolje, sundjer se nikako ne koristi za morsku akvaristiku (neka me neko ispravi-prosvetli  :D ako gresim), on je izvor nitrata... mozes privremeno da stavis onu serinu belu vatu i da je menjas na 3 dana to bi trebalo takodje da otkloni problem ako je do peska. Nema na cemu, bice to ok.  ;)

Ne ide sundjer kao jedino sredstvo filtracije, to znam, jer se tu nagomila sve i svasta, krene da se raspada i odose nitrati u bestraga..  :(
Ali ide kao pomocno, posle carape, da zadrzi neke krupne stvari ili ako krene carapa da preliva, pa da pokupi to... ili ako imas Refugium pa da zadrzi da ti deo alge ne ode kroz povratnu pumpu u AQ.
Takodje, sundjer perem na 2 dana.... ali, bas to sto ti kazes, izgleda da je najveci problem to sto kroz njega prolaze fine cestice peska pa to vidim i kroz vodu da ima tu sitnih koje plivaju po vodi..
Sutra ionako idem do RR-a za so pa cu videti i da li imaju neku carapu, dok mi ne stignu ove moje.. a do tada, probacu sa vatom, ionako je imam u rezervi.  :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 January, 2018, 00:54:58

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]