Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Vizantijsko plavo  (Read 12401 times)

Offline reeff

• Član u razvoju
  • **
Re: Vizantijsko plavo
« Reply #10 on: 11 November, 2015, 17:11:10 »
Prelepe fotke. E sad, ono što ne znam, koji su korali u pitanju na drugoj fotki? Pogotovu onaj pozadi mi je interesantan.

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 11 November, 2015, 20:46:41 »
Neki zoantusi,ljubicasti,crveni...
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #12 on: 15 November, 2015, 17:37:58 »
.

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #13 on: 15 November, 2015, 22:39:12 »
Jesi li testirao vodu od kada imas ovaj akvarijum ? Meni nekako deluje da ti voda i nije bas nesto najbolja iskreno , nekako su mi korali  dosta tamni i nisu nesto previse otvoreni .. mozda je i losa fotka sta znam :/

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #14 on: 15 November, 2015, 23:03:51 »
Jesam naravno, odnosno nisam ja , ali rezultati su sledeći:
fosfati 0.03
nitrati 30
kh 7
Čak sam se prijatno iznenadio kada je kolega morski novopečeni, iskusni ciklidaš, odokativnom vizuelnom metodom-posmatrajući vodu, ustanovio pribložno iste parametre vode i pogodio je salanitet.
Na površini vode nema masnoće, ni malo. Na predhodnim slikama i čak na ovoj ako malo bolje pogledaš eufiliju , sarkofiton , kseniju, savršeno su otvoreni. Nisam baš, dobar fotograf, ali sam izuzetno zadovoljan stanjem korala , odnosno celim sistemom koji živi već pola godine.

https://www.youtube.com/watch?v=WStIDVPpS08

https://www.youtube.com/watch?v=4pwgRNmgIjQ

https://www.youtube.com/watch?v=cIJdQbF7yIg

https://www.youtube.com/watch?v=LaQ_I8qRVk0

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #15 on: 16 November, 2015, 08:00:39 »
Sta znam , meni na fotki ovako delije da su malo skvrceni :/ mada mozda si i ti ko i ja posvadjan sa fotoaparatom pa kako god slikao nikada ne ispada dobra fotografija :D i ja sam dobre 2 god bio na odokativnoj metodi bez testova i analiziranje korala i mogu samo da kazem sa testovima je mnogo lakse i znas na cemu si , sto se tice 4 klipa ako dobro vidim frag akropore jel ? Sto se tice eufilija i kalustrei nekako su mi ne bas dobro otvorene tj nisu mi nabubreli polipi i debeli , i ja imam u mom ak iste eufilije kao i ti a kalistrei gomilu i dosta su naduvanije i svetlije pa zato i pitam al opet kazem moguce je da je i do fotke... samo napred ak i cela ideja mi je jako zanimljiva pratim temu :)
« Last Edit: 16 November, 2015, 08:08:39 by Ivke »

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 16 November, 2015, 18:31:03 »
Ja sam što se tiče navedenih korala prezadovoljan i po kazivanju drugih morskih kolega, oni su oduševljeni kalustreom i eufilijom , mašrum zeleni je u prečniku 10 cm. Sarkofiton je savršeno otvoren. Akropora raste fantastično i širi se. Ne znam dal još neko misli dal su kod mene korali skvrčeni, pa da uporedimo i napravimo razliku. Ja sam zadovoljan svim koralima. Najbitnije mi je da su odlično otvoreni i da rastu. Druge primedbe nemam.
Ako si ti u mogućnosti da fotografišeš svoje korale , recimo eufiliju i kalustrenu , da postaviš slike ovde pa da vidimo koje su razlike u pitanju. Evo još nekih fotografija. Nisam se trudio da izgledaju profesionalno.

Da li ti i ovde korali deluju skvrčeno ?

https://www.youtube.com/watch?v=4pwgRNmgIjQ
« Last Edit: 16 November, 2015, 18:35:16 by No.1 »

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 17 November, 2015, 10:22:34 »
Sto se tice mojih korala naravno da mogu i naravno da cu ih slikati i postaviti ovde danas slike kao sto trazis tu problema nemam nikakvih ... ne razumem ovakav nadobudni stav a rekoh vec u predhodnom postu da mozda imas isti problem kao i ja sa slikanjem pa su fotke losije pa deluji korali tamno i lose ...uporedi ove poslednje slike koje si postavio sa onom gornjom koju si stavio pre neki dan pa ces i sam uociti razliku, kalustree na toj slici i na ovim novim nebo i zemlja a kako mi se cini i te kalustree i taj  sarko su fragovi mojih korala koje sam poklonio kolegi moreplovcu pa su zavrsile kod tebe nisam siguran ali N.Zivkovic ce to bolje znati a mozda i gresim ... vidim da si ovo vise shvatio kao moj neki napad na tebe ili tvoj akvarijum,sistem ceo ili pak ekipu ... a ne kao dobronameran savet kolege moreplovca ??? Slikacu ti danas pa ti uporedi i vidi razlliku pa ces mozda umeti da spustis loptu i skontas da nismo ovde da bi se svadjali vec da bi pomogli jedni drugima ... tako da uopste ne razumem ovaj tvoj poslednji tekst i ovo cimanje ??? Mozes li mi objasniti sta je to izazvalo ovakvu reakciju kod tebe , to sto sam rekao da mi deluje da su korali malo skvrceni na fotki i da mozda nesto nije u redu pa da proveris ili nisi vican slikanju kao i ja ili pak nesto trece interno , rekli ozbiljni moreplovci koji svi zajedno imaju staza kolko ja more pa popili svu pamet ovog sveta ili ??? Kao sto rekoh totalno mi je nejasna ovaj tvoj poslednji post i napad ....
« Last Edit: 17 November, 2015, 10:27:11 by Ivke »

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #18 on: 17 November, 2015, 10:41:51 »
I da dodam ako iscitas opet moje komentare videces da ni u jednom nije bilo nikakve zle namere niti ponizavanja bilo kakvog samo dobronamerna kritika i savet ako je nesto lose mozda da proveris i sredis da nebi kasnije mucio muke.. eto toliko nadam se da ces odgovoriti i objasniti mi sve ovo a fotke ti danas kacim .... ;)

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #19 on: 17 November, 2015, 16:42:54 »
Andromeda je sazveždje severnog neba koje se nalazi nedaleko od Pegaza. Ovo su korali sa Madagaskara, tako da su dobijeni ukrštanjem sa najboljih lokaliteta. Ne moraš da postavljaš slike ovde , predomislio sam se.

Evo još malo ne tako dobrih slika kao i uvek, zbog ukrštanja dnevnog svetla, sa senkama roletne, komšinice na slici i odsjaja stakla koji se ukrštaja u objektivu aparata.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 June, 2018, 11:50:27

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 91
  • Online Ever: 450