Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: ojacanja na aq  (Read 23846 times)

milan

• Guest
Re: Ojacanja za velike aq?
« Reply #20 on: 23 February, 2006, 16:23:11 »
Duplo dno po meni,i nekoliko ljudi sa kojima sam razgovarao kazu da nije potrebno,ali ojacaje u vidu lajsni je potrebno i te kako.Ojacaljem u vidu lajsni na samom dnu daje povrsinu dupo deblju na kojo se lepe stakla.Dno aquarijuma je opokoljeno srtanicama.Pracke sluze da se prednja i zadnja stranica ne raspadnu,puknu...
Lajsne koje se lepe pri vrhu slize kao ojacanje u vidu "obruca".
Duplo dno u segmentima sluzi kao dodatno ojacanje i nije uopste lose,i to je OK ako mozes ili hoces jos 100% sigornosti,ti ga lepi.
Ispavite me ako gresim....
Samo isukusniji dolaze u obzir da me ispravljaju....
Samo opusteno!!!!!!!!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #21 on: 23 February, 2006, 16:26:42 »
Saulosi, duplo dno je sledeca stvar:

donja ploca je jednodelna, gornja ploca je sastavljena iz tri ili cetiri ploce, sve je vezano silikonom, a izmedju donje i gornje ploce postoje "tufne" silikona, precnika 10cm. Na ovaj nacin je omogucen "rad" gornje ploce, i time spreceno pucanje dna akvarijuma...
Pozz
Piroman

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #22 on: 23 February, 2006, 16:40:46 »
Extra. Hvala piromane.
To je znaci aq sa amortizerima! Dobra stvar.

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #23 on: 23 February, 2006, 16:47:12 »
Piromane dobra ti je fora za L-profile koje koristis za ivice akvarijuma!!  CIKLID_111

Uvek sam se patio sa izolir trakom.... :(

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #24 on: 23 February, 2006, 20:57:03 »
Admirale, krenuo si Dukijevim stopama, pises netacne komentare! Bio si kod mene pre 2 dana i lepo sam ti objasnio neophodnost duplog dna, video si kako to izgleda u praksi, suzdrzi se i ti od pisanja netacnih komentara, kao sto si pricao o recepturi Octozin-a!

Obruc je metalni ram koji okruzuje vrh i/ili dno akvarijuma, lajsne i pracke NE spadaju u obruc, jer su staklene i nalaze se unutar akvarijuma! Takodje lajsne ne cine zatvoreni krug, vec nezavisna 4 dela, doduse kod vecih akvarijuma mogu da budu vezane u pun krug, ali je to posledica tendencije da se kompletna gornja stranica zatvori sto vise...
Pozz
Piroman

milan

• Guest
« Reply #25 on: 23 February, 2006, 22:02:47 »
Druze piromane!
OK!
Kontam JA  tebe da blistas po broju postova!
RESPEKT ZA AQUARIJUME NEMAM STA DA TI ZAMERIM.
A sto se tice oktozina-odnosno metronidazola.Licno sam ti rekao da da je mojim ribama pomogao.
Neukusno je da tako pises,i saplices.
Postajes simpatican kad ne kontas kad pisem lajsne,kad kazem lajsne mislim na staklene shtangle,KONTAS SADA!
NISAM POMISLIO NI JEDNOGA TRENUTKA NA METAL.KONTAS SADA!
Nisam retard da ne znam sta sam video kod tebe!
Previse smatras da su svi glupi i da nemaju stav.
NISAM LJUT NEMOJ DA TO NEKO POMISLI,REKAO SAM DA PRIMAM KRITIKE OD ISKUSNIJIH.
Samo mislim da ishitreno reagujes na tudje postove u poslednje vreme,cudno to izgleda sa strane kad te neko ne poznaje,a ja te znam bar preko postova.Ako nemas zivaca,odmori malo ipak 4433 postova nije malo!
POZDRAV DRUZE

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #26 on: 23 February, 2006, 22:28:35 »
Admirale, lepo sam ti napisao da ti je post nepotreban, ovaj je jos nepotrebniji, suzdrzi se i opusti se...

O neukusu nema potrebe da se raspravlja...

Ja nikada nisam bio simpatican, tako da ti je komentar potpuna glupost...

Ne smatram da su ljudi glupi i da nemaju stav, ali smatram da ljudi itekako umeju da lupetaju gluposti...

Admirale, procitaj post u Novostima, ishitrena reakcija bi bila, da tvoj post leti u TRASH, ovako ti na adekvatan nacin odgovaram, kada budem ishitren, bicu ili neprijatan kao ti ili ce tvoj post da zavrsi u TRASH-u...

Da zavrsimo ovu pricu, postoje mnoge tabele za debljinu stakla za akvarijume, postoje mnoge tehnike za izradu akvarijuma, sve tabele su pale u vodu, neke tehnike su dobre, neke nisu, samo empirijski dokazane debljine stakla i tehnike izrade akvarijuma su priznate. Ko misli suprotno od ovoga, neka to napise na nekom drugom sajtu, na ciklidi.org ce ovaj stav da se propagira, kao jedini tacan, zato sto i jeste dokazan kao takav... Ista prica vazi i za duplo dno.

Ovde bi trebao da sledi traktat o demokratiji, nemam snage za isti, ukratko, demokratija nije isto sto i anarhija, koliko god neko mislio da jeste...

Milperu, to je dobra fora, iz estetskog ugla, problem je sto ima prakticne mane, mislim da cu ubuduce da koristim kliritnu lajsnu za maskiranje ivica, mada, suvise sam lenj za implementaciju novih ideja :)
Pozz
Piroman

milan

• Guest
« Reply #27 on: 24 February, 2006, 00:56:53 »
Teras me da napustim sajt...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #28 on: 24 February, 2006, 01:11:11 »
Ne teram te da napustis sajt, ne teram da uradis ista...

Kao sto sam ti napisao opusti se, sve je cool, procitaj temu u novostima...
Pozz
Piroman

Offline kori

• Napredni član
« Reply #29 on: 24 February, 2006, 08:52:54 »
Ja sam dao na predhodnoj strani mehanicke osobine stkla, pa bi molio sve ljude dobre volje da se bace malo na racun i da krajni rezultat uporede sa tzv. tabelama za izradu akvarijuma (navedene su na nekim sajtovima) i primetice razliku.
Ukoliko neko ima para za bacanje trebalo bi da napravi dva akvarijuma, jedan tablicni i drugi empirijski.
++Svaki trud se isplati++

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 January, 2018, 08:38:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]