Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Novi aq - pomoc  (Read 1346 times)

Offline barca

• Početnik
  • *
Novi aq - pomoc
« on: 27 September, 2015, 17:54:36 »
Za pocetak pozdrav svim clanovima ovog divnog sajta, zovem se Milan i dolazim iz Kraljeva. Vec duze vreme imam zelju da oformim jedan ciklidni aq... Prostor kojim raspolazem za tako nesto je 100x50x50,s tim sto u tih 50 mora da bude i hauba. Interesuje me koliko je novca potrepno za jedan takav aq i opremu,  koja vrsta filtera i koje je najjeftinije resenje za haubu i rasvetu... Citao sam svakakve teme na sajtu, ali bih bio zahvalan da mi se odgovori... Ocekujem vase predloge...

I ako ima neko od iskusnijih ciklidasa, a da je iz KV, moze da se javi da odemo na pice i da podeli neki savet :)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Novi aq - pomoc
« Reply #1 on: 27 September, 2015, 20:53:58 »
Ćao Milane!

Vidim da si i pre 2,5 godine imao sličnu ideju i otvorio sličnu temu, nema veze... Da li si se u međuvremenu bavio ciklidima ili opet krećeš sa početka?

U toj staroj tj. sličnoj temi http://www.ciklidi.org/forum/index.php/topic,11008.0.html si dobio savete o naseljavanju aq tih dimenzija, odnosno o grupama ciklida, da li si se odlučio u vezi toga?

Što se novca tiče, u zavisnosti od mnogih faktora i tvog izbora, trebaće ti između 200 i 500 Evra.

Offline barca

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 28 September, 2015, 20:08:05 »
To je bilo za vreme studiranja, i nemoguca misija... Sada opet razmisljam na tu temu... Nisam cuvao ciklide, a u stanu kod roditelja imam neki manji aq vec 15ak god, kevin aq  :grin: Najvise me interesuje malawi, znam da nisu neke dimenzije ali jbg... Ok mi je Tanga ali nesto nisam za skoljke u aq...

Sto se tice aq , u jednom pet-shopu u KV-u,traze mi oko 13000din za 70*40*50 (u 50 ide i 10 za haubu) sa svom pratecom opremom, crni tapet pozadi. Taj mi aq deluje kvalitetno i lepo, sa nekim crnim staklom na ivicama, i hauba od crnog stakla... Zvao sam nekog majstora iz Bg-a , on mi preporucuje 100*45*45, 8mm staklo za cenu od 8000din + 2000din staklena hauba ,bez rasvete i filtera (za 100*50*50 kaze da mora 10mm i da je dosta skuplje)... Gledao sam i nesto polovno, ali ...

Sta vi mislite o tome ?

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #3 on: 28 September, 2015, 22:40:14 »
ja mislim da majstori kenjaju,razlika izmedju 8 i 10 je 3 evra po kvadratu,zato ja radim 10 sve do nekih 150 cm onda ide 12 mm,bilo je ovde u oglasima nekakvih akvarijuma
Gizmo

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #4 on: 29 September, 2015, 10:20:49 »
Ako želiš Malawi ciklide onda se odluči za što veći aq.

Za filtraciju savetujem unutrašnji trokomorni filter sa zazorom.

Offline froger

• Član
« Reply #5 on: 29 September, 2015, 13:54:23 »
Ako te kinta ne sprecava bolje nabavi deblje staklo od 6mm. Ti ces tu da muvas kamenje pa je bolje da je staklo malo predimenzionisano, da prilikom nekog blazeg cukanja stakla ne ode sve u ... Osim toga te dimenzije sa dnom 70x40 su kilave jer Malavcima treba prostora. Dok su manji to ce nekako i da funkcionise, a kad malo porastu pa pocnu da se mreste bice cupavo. Za neku Tanganjiku sa skoljkasima i manjim Juliskama su ti i te dimenzije OK.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 19:35:56

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348