Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Zasto se slatkovodni akvaristi plase mora?  (Read 5520 times)

Offline nikouro

• Značajni član
Re: Zasto se slatkovodni akvaristi plase mora?
« Reply #40 on: 01 October, 2015, 23:06:27 »
Sta ima novu u morskoj akvaristici ??? Nista. Treba imati para ! Ali zaista, treba imati para. Ali para za bacanje na ljubav, izazov, nedoumice, istrazivanja, propadanja ... para za bacanje u rupu bez dna. Ne zaboravite da je topla voda vec izmisljena.
 Razlika izmedju slatkovodne ( recimo, drzanje diskusa, tropheusa ) i morske jeste u tome sto za morski vam treba barem jos minimalno dva puta vise para nego li za pomenute slatkovodne ripcice. Ko god vam kaze/napise suprotno, slagao vas je na prvu loptu.
p.s.
Mandic@...ova tema je vise za filozofiranje ...
Slazem se.

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #41 on: 01 October, 2015, 23:14:51 »
Ja imam i akvarijum  sa tropheusima i imao sam akvarijum sa diskusima a sada imam i morski i nije isto, cak sta vise daleko od toga da je isto... da treba para treba, da moze da bude rupba bez dna moze bude ali ne mora kao i za mnoge druge stvari...

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #42 on: 02 October, 2015, 00:03:10 »
Rekao bih da je morski akvarijum kao auto - mozes da vozis Yugo, moze Stilo, moze neka Mazda, a moze i Mercedes. Pa sad, ko koliko moze i zeli da se ispruzi...

Ali nije tacno da Yugo ne obavlja posao.

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #43 on: 02 October, 2015, 10:12:30 »
Upravo tako. Mene je moj kostao kao Yugo. Ali je daleko od onoga sto bih zeleo i kako bih zeleo da izgleda. Bice na kraju :

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #44 on: 02 October, 2015, 11:40:51 »
Kec je ludilo ondnosno vise nije kec :)
Evo vec kada samo otisli u off evo jednog bentley reef-a: https://www.youtube.com/watch?v=V70KV_dZ9UE

Offline Zomily

• Početnik
  • *
« Reply #45 on: 19 May, 2017, 11:40:47 »
Hvala Vam za ovu temu,imam akvarijum od 340 litara u kome su Tropheusi,uvek me je privlacila morska akvaristika,pre neki dan je u Kgu bio fest gde su bili izlozeni morski akvarijumi,koji stvarno izgledaju fenomenalno,ali uvek mi je u glavi neki glas koji kaze da bezim od toga da to na mesecnom nivou kosta puno. Jos jednom hvala svima koji su napisali nesto o tome.

Offline pocetnik78

• Početnik
  • *
« Reply #46 on: 19 May, 2017, 13:14:12 »
Ako ides na fish only sa par mekanih korala sto ulozis na startu to ti je to do kraja zivota :laugh:..lagan za odrzavanje..vodu menjas ponekad i nema zime..sad ako hoces tvrde korale moze da se covek zanese ali to sve zavisi od akvariste do akvariste..u ostalom niko nas ne bije po usima da imamo hiljade litara u kuci

Offline Zomily

• Početnik
  • *
« Reply #47 on: 31 May, 2017, 12:11:27 »
Sve se ja ovde slazem sa tobom,ali poznavajuci sebe ima da prodam kola da napravim dobar ( meni ) morski akvarijum,najbolje bi mi bilo kad bi to neko blizak meni krenuo prvi,pa ja onda da se sunjam okolo i da vidim sta i kako u realnom svetu :D

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #48 on: 31 May, 2017, 13:11:44 »
Toliko nas vec ima morske akvarijume da zaista ne bi trebalo da predstavlja problem da ti neko od nas postane blizak i da mozes da pratis sve i kako.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 April, 2018, 11:00:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 44
  • Online Ever: 450