Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pojeden silikon !  (Read 2070 times)

Offline Andreja

• Početnik
  • *
Pojeden silikon !
« on: 19 June, 2015, 14:00:19 »
Pozdrav svima..

Imam aq.vec par godina, kada sam skinuo pozadinu, primetih na jednom delu da su ribe skroz pojele silikon... ostalo je svega par milimetra sa svake strane. Sta mislite, da li je bezbedno da ga napunim opet ( 300 L ) ... ili da predjem novim silikonom preko toga... ili sta da radim... pomoc..!

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Pojeden silikon !
« Reply #1 on: 19 June, 2015, 14:40:50 »
Koje su to ribe pojele silikon?

Preporučujem da uradiš nove fuge.

Offline Andreja

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 19 June, 2015, 14:48:40 »
Malawi ribetine... sta su fuge u aq  ? )))) znam za one medju plochicama... na sta mislis u aq !?  da skinem silikon unutar aq, da ne vadim celu stranu ili sta !?

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #3 on: 19 June, 2015, 15:07:29 »
Ovo se najčešće dešava zbog akumulacije algi na silikonu.  Razlepi akvarijum skini taj silikon i zalepi sa novim (mislim da je bolje sa crnim) .  akvarijum drži dalje od dnevne svetlosti.

Offline Andreja

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 19 June, 2015, 15:13:58 »
da da... bilo je dosta algi na silikonu !!!!!   a da li mogu samo tu stranicu da odlepim !??!

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #5 on: 19 June, 2015, 17:11:35 »
U to se već ne razumem ali ako je algi bilo na jednom ćošku 100% je bilo i na drugom. Uostalom razlepljivanjem ces produžiti vek akvarijuma ako lepo skineš i zalepis sa novim. Ako se ne razumeš uhvati nekog ko zna da ti to uradi.  Nadam se da sam pomogao :)

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #6 on: 19 June, 2015, 18:51:03 »
Prvi slucaj gde sam procitao da ribe mogu da pojedu silikon. Bez obzira na alge :)
Fuge ... moze akvarijum i bez fuge. Bitno da ima meso izmedju tj na spoju dv a stakla.

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #7 on: 19 June, 2015, 19:19:44 »
Bolje slušaj nikouroa ipak se on više razume. PS. Kad su ribe alave silikon je ok :D ovo samo važi za akvarijum izložen dnevnoj svetlosti. Od sad kreni da držiš mesojede

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #8 on: 19 June, 2015, 20:40:13 »
A dobro. Donekle se razumem  :angel: . Daleko sam ja od profija i ozbiljnih igraca.
Iskreno, nigde nisam procitao da je nekome stradao silikon od riba ? Ima drugih faktora koji mogu da uticu na fugu ( pre svega los i pogresan silikon ), ali ribe ... doduse, ko zna?
Skoro svi fabricki akvarijumi nemaju fugu. Da je toliko bitan, imali bi je i oni. Sa druge strane, akvarijumi od pleksija se lepe bez fuge.
Kod nas je fuga vise istetski razlog, i potreba.

Offline froger

• Član
« Reply #9 on: 20 June, 2015, 01:14:57 »
Alge udju ispod silikona ako on pocne da se odlepljuje. Dok je silikon ok ispod njega nema algi. I kod mene je na jednom pocela da se desava ista stvar, pa je vreme da ga "raspakujem", ocistim dobro stari silikon i ponovo zalepim. Alternativna (aljkava) varijanta je da se u coskove zalepe slajfne stakla. I tu prethodno treba odseci "fugne", pa lepiti na cisto staklo.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 June, 2018, 15:40:28

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154852
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 86
  • Online Ever: 450