Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Leptosome i tretocefalusi  (Read 1649 times)

Offline kaplarm

• Član u razvoju
  • **
Leptosome i tretocefalusi
« on: 20 May, 2015, 15:48:10 »
Da li neko ima iskustva sa leptosomama i tretocefalusima u istom akvarijumu, da li ih je uopste moguce drzati zajedno u 250 L.

Offline novajlija23

• Značajni član
Re: Leptosome i tretocefalusi
« Reply #1 on: 20 May, 2015, 17:12:28 »
Valjda može samo pazi da je dužina preko 130 cm inače ćeš imati staticne leptosome.  Mada bih ti preporučio nešto drugo sem tretocephalusa.

Offline kaplarm

• Član u razvoju
  • **
« Reply #2 on: 20 May, 2015, 17:20:59 »
Duzina je 130 cm, planirao sam ako je moguce, tretocefaluse 4 kom, leptosome  ( ne znam koliko ), kalvuse 2 kom, julidohromoise 2 kom, i neke skoljkase Lamprologus meleagris , ocellatus ,  ornatipinnis ,  speciosus .
Sve preporuke su dobrodosle. :)

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #3 on: 20 May, 2015, 19:36:05 »
ne znam o ukusima se ne raspravlja. Pogledaj neku enciklopediju npr. ad konings guide to tangaynika cichlids. Preporucujem ti da se svedes na 2 najvise 3 vrste.

Offline Lucha

• Član
« Reply #4 on: 20 May, 2015, 19:38:03 »
u tolikom akvarijumu možeš opusteno po 10 riba od sve te tri vrste. Ja ne znam zašto ljudi potenciraju na agresivnosti tretocephalusa, kad su oni samo agresivni dok cuvaju ikru (odnosno male), a za to se treba nacekati.  I kad se izmreste, maticni par cuva samo taj deo akvarijuma i tera one koji se usude da pridju. Mnogo razlicitih vrsta (Malawi, Tanganjika) sam drzao sa njima, čak i visestruko manjih i nikad mi se nije desilo da su maltretirali do smrti neku ribu. Ubacis i nekog Tropheusa da ih nervira stalnom jurnjavom i sami ce se smoriti i smiriti  :grin:

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #5 on: 20 May, 2015, 21:28:17 »
Ako nisi u mogućnosti da pogledaš enciklopediju toplo ti prrporucujem ectodus descampsii je i cyprirchomis microlepidotus e neke i puna kapa. :) mada naravno radi kako hoćeš u skladu sa finansijskim mogućnostima i ukusom.

Offline kaplarm

• Član u razvoju
  • **
« Reply #6 on: 21 May, 2015, 00:37:57 »
Nisam jos uvek siguran . Ja sam mislio 4-5 vrsta , 20 ak riba.  Malo da istrazim sta mi se u stvari svidja. Za sada mi se ove ribe svidjaju na "oko" pitanje je sta ce biti kada ih ubacim u aq. A jos vece pitanje sta cu od njih naci kod nas.Pokusavam da nadjem ovu enciklopediju on line ali ne uspevam, ako imas neki link pusti mi.

Offline husky

• Napredni član
« Reply #7 on: 21 May, 2015, 00:41:37 »
Duzina je 130 cm, planirao sam ako je moguce, tretocefaluse 4 kom, leptosome  ( ne znam koliko ), kalvuse 2 kom, julidohromoise 2 kom, i neke skoljkase Lamprologus meleagris , ocellatus ,  ornatipinnis ,  speciosus .
Sve preporuke su dobrodosle. :)

Ja sam sve to imao.. Naravno da može, ja ih držim sa frontozama.. Sve zavisi koje su
leptosome u pitanju, ako su mplungu onda ti je akvariujum odgovarajući, ali nemoj ispod 10 komada.Cyprichromis microlepidotus je još bolja varijanta. Trenutno imam cyprichromis microlepidotus black kiriza i jako sam zadovoljan izgledom i ponašanjem riba. Jumbo je dosta agresivniji .. Tretocefalusi dok ne postanu polno zreli veoma malo su agresivni, ali kada postanu budu jako agresivni prevashodno prema svojoj vrsti. Što se tiče ostalih ciklida to ti je malo. Ako kupuješ mlade calvuse bez 5-6 kom. nemoj ni da razmišljaš.

Offline kaplarm

• Član u razvoju
  • **
« Reply #8 on: 21 May, 2015, 01:29:41 »
Tako sam i mislio sa kalvusima, ako budu mlade 5-6 komada dok se ne izdvoji par, kasnije bih izvadio visak. A sad potraga za ribama. Ako nije problem moze na PP gde nabavljate ribe.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 00:28:48

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154907
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 86
  • Online Ever: 450