Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Početak Tanganjike  (Read 1323 times)

Offline calvus

• Početnik
  • *
Početak Tanganjike
« on: 12 April, 2015, 13:23:04 »
Pozdrav svima, nov sam na forumu, pa bih imao par pitanja. Imam akvarijum dimenzija 60x35x40v zapremine po spolj. dimenzijama 84l. Filtracija spoljašni trokomorni filter od 19 litara takođe po spolj. dimenzijama. Planiram da izbacujem sve napolje, pošto imam dosta biljaka i barbuse, da promenim kvarcni šljunak u sitan pesak, i da ubacim neke od riba. Treba mi vaš savet šta od riba da ubacim? Recimo da bih voleo da čuvam neke julidochromise (regani, marlieri, transcriptusi), calvuse ili brevise, neke školjkaše zbog specifičnog mresta (multiji ili ocellatusi recimo) i možda leleupije na manjoj veličini čisto da bude plivača aktivnijih. Sve u svemu, voleo bih zanimljive ribe koje se zavlače po kamenju, da nisu uglavnom na prednjem staklu kao barbusi :D
« Last Edit: 12 April, 2015, 13:28:33 by calvus »

Offline calvus

• Početnik
  • *
Re: Početak Tanganjike
« Reply #1 on: 12 April, 2015, 13:36:41 »
Calvuse ili compressicepse, greska :)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #2 on: 12 April, 2015, 13:55:16 »
U tako malom aq savetujem držanje:

- kolonije ''školjkaša'' (multifasciatusi, similis)
- harem ''školjkaša'' (mužjak sa više ženki) npr. brevis, ocelatus,...
- jedan par: Julidochromis-a, Neolamprologus-a, Telmatochromis-a... eventualno 2 para vrsta koje nisu srodne.

Offline calvus

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 12 April, 2015, 14:53:35 »
Hvala puno, samo mi je trebala potvrda da to može da funkcioniše :) Najverovatnije će tako i biti, similisi recimo, neki ''harem'', i najverovatnije još 2 vrste, julidochromisi i calvusi, ili julidochromisi i leleupiji. Uzimaću verovatno mlađe ribe, a pošto sporije rastu, ako bude problema liferovaću nekog. Ne bi trebalo biti problema, biće dosta kamenja, školjki, bar tako planiram, a i filtracija je solidna, ni tu ne bi trebalo biti problema i ako bude malo prenaseljeno. Malo me brinu leleupiji u ovoj kombinaciji, ali mnogo su jake ribe, voleo bih njih da probam da čuvam.

Offline Hitman

• Član
« Reply #4 on: 16 April, 2015, 09:37:08 »
mislim da ce biti mucenje za leleupije posto nece imati bas mnogo prostora za njih.

Offline calvus

• Početnik
  • *
« Reply #5 on: 16 April, 2015, 11:33:43 »
Videću koja će biti finalna kombinacija, ako budu leleupiji u njoj probaćemo, pa kako bude :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
13 December, 2018, 05:13:19

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 74
  • Online Ever: 450