Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Trzanje i češanje trofeusa  (Read 5806 times)

Offline Lucha

• Član
Re: Trzanje i češanje trofeusa
« Reply #20 on: 17 January, 2016, 21:55:45 »
Ja imam unutrasnje prelivne filtere sa dosta siporaxa i Simbionta u njima pa ih redovno kompletno ispiram na 5-6 meseci u akvarijumskoj vodi. Stim sto prva dva sundjera u filteru gledano sa vrha perem dosta cesce, kad procenim da je zaprljan. Akvarijumi su mi inace prenaseljeni (stim sto u svakom akvarijumi imam po dva unutrasnja motorna filtera od 1500l/h koje perem bar jednom u dve nedelje jer se zapuse) al ne bas kao tvoj.
Stoga me bas zanima kako ce se ponasati 60 trofeusa u 300 l kad krenu mrestovi?!

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #21 on: 18 January, 2016, 11:36:43 »
U akvarijumu ima i dve filter atman F 103 pumpe protoka 1000 L/h I kanister F4. Potapajuće pumpe čistim jednom u tri nedelje neki put i ranije...E  sad pitanje dali je ta filtracija dovoljna ili treba dodavati nešto.

Offline Lucha

• Član
« Reply #22 on: 19 January, 2016, 15:50:35 »
Ako imaš resursa i mesta, još jedan kanister dodaj slobodno, kad već gajiš trofeuse. Zalosno je koliko je malo trofeusa "prezivelo tretmane" u akvarijumima. Jer samo ako se pogleda ovde na forumu vidi se da je u Srbiji gajeno mnoštvo vrsta a evo sad na prste jedne ruke mogu da se nabroje vrste koje se danas uspesno mreste kod akvarista. A to znači da ribe ne uspeju ni polnu zrelost da dostignu pre nego ih nemarom ljudi pobiju u akvarijumima.

Kolege koji mnogo duže od mene gaje trofeuse kazu da je optimalno 10l vode po ribi, ja mislim da može i manje ali da onda kvalitet filtracije mora da raste srazmerno tome 

Offline Lucha

• Član
« Reply #23 on: 19 January, 2016, 15:56:46 »
Kolege koji mnogo duže od mene gaje trofeuse kazu da je optimalno 10l vode po ribi, ja mislim da može i manje ali da onda kvalitet filtracije mora da raste srazmerno tome

da se "ispravim" pre nego me neko shvati ozbiljno. Kolege su u apsolutno u pravu, optimalno je 10l/ribi. Samo sam hteo da kažem da u određenim situacijama može da se proguta i lošiji odnos u korist ribe, samo ako akvarista shodno tome pojača filtraciju. Jer nije loša fora koja kaže "metak može da omaši trofeusa, ali loša voda ga pre ili kasnije stigne"

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #24 on: 20 January, 2016, 19:45:59 »
Danas sam kupio i priključio još jedan kanister AT-f4 e sad da nije malo preterana filtracija na litražu koju imam 280 L. Znači da ponovim u akvarijumu imam 20 bembi na veličini od 5 do 7cm i 32 duboisi maswe jedno sedam kom. na veličini 7cm. ove ostale su manje na 5 do 6cm.

Offline Lucha

• Član
« Reply #25 on: 20 January, 2016, 22:40:20 »
To je to...., na toliki broj riba nista nije puno

Online novajlija23

• Značajni član
« Reply #26 on: 20 January, 2016, 22:58:10 »
Mislim da nemaš dovoljno riba.  Stavi još 40 bembi bar.  :D  e sad ozbiljno..  Filtracioni materijal je zadužen za čistu vodu,  koliko ja vidim 2 atman kanistera prave ajde da kažemo realnih 2000 l na sat i potopne ajde da kažemo 3500 l na sat.  To je 10 x cirkulacije.  Po meni nepotrebno za bilo koji broj riba.  Samo veća filter masa.  Mislim da ti sad nisu potrebne potopne pumpe. 
Ovo je samo moje mišljenje iz iznetih informacija,  delaj kako želiš.  Pozdrav :)

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #27 on: 20 January, 2016, 23:08:36 »
Potopne pumpe nisu nizasta,odlicno si odradio ovo sa dva kanistera sad mozes bezbedno i neizmenicno da ih cistis po potrebi bez mogucnosti da narusis biolosku ravnotezu...osim toga bitno je da je i kvalitetna filter masa da bibsveo nitrate i nitrite na dto nizi nivo.ali ti je ovo najmudriji potez.Inace sam misljenja da vise loseg rade potopni filteri nego dobrog.

Offline Lucha

• Član
« Reply #28 on: 20 January, 2016, 23:15:32 »
Pa potopne pumpe imaju veci protok, brze skupljaju prljavstinu da se sporije prlja kanister, pokrecu vodu i meni one obavezno dodatno ubacuju kiseonik. U smislu bioloske filtracije bolji je naravno kanister ali odrade i one dovoljno dobrog da opravdaju svoje postojanje

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #29 on: 21 January, 2016, 12:41:56 »
Danas sam pogledao sa strane akvarijum i primećujem da je bistrija voda ,tj.kristalno čista. Dali i dalje treba jednom nedeljno dolivati svežu vodu ili može jednom u dve nedelje...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 April, 2018, 19:02:29

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154748
  • Total Topics: 9327