Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Trzanje i češanje trofeusa  (Read 5865 times)

Offline zilda

• Napredni član
Trzanje i češanje trofeusa
« on: 03 April, 2015, 20:12:38 »
U akvarijumu od 300l imam 60 trofeusa maswe, i sad u zadnjih 10 dana par njih ne swe se češu od podlogu i protrzaju u hodu.,redovno na nedelju dana menjam vodu i dodajem izi lajf. Ovo je počelo da me nervira i zabrinjava. Jedna od njih se odvojila ispod biljke nane a sada je na drugom mestu bliže površini gde iz kanistera dolazi mlaz povratne vode.Pre toga odprilike ima isto desetak dana ribe su se mrestile to su im prvi mrestovi,sad sam u nedoumici dali riba nosi ili je bolesna. Nemogu da vidim dali riba ima šta u ustima nema nalik da nosi a tako se ponaša.Ribe su još mlade na veličini većina od 5 i 6cm i 3kom na 7cm sigurno su mužjaci zato što su podelili teritoriju levo,desno i sredina akvarijuma. Molim za savet za to češanje dali postoji lek,šta konkretno uraditi...

Offline zilda

• Napredni član
Re: Češanje i trzanje(TROFEUSA)
« Reply #1 on: 03 April, 2015, 20:25:02 »
Evo sad sam bacio malo hrane sve kidišu na hranu osim ove što sam vam opisao ona ne. Ako je bolesna dali može da zarazi ostale ribe ili da je pustim tako ili da je vadim iz akvarijuma...

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #2 on: 04 April, 2015, 12:39:26 »
Da li je "servisiran" filter u skorije vreme?  Kod tropheusa to je podjednako vazno kao i zamene vode, verovatno još važnije...

Takođe tu se polako pravi prevelika gužva, ribe rastu, kvalitet vode se kvari...

p.s. kod prvih simptoma (bloata) odmah primeniti terapiju, u suprotnom mogu i ostale ribe da se zaraze...

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #3 on: 04 April, 2015, 12:41:52 »
Evo sad sam bacio malo hrane sve kidišu na hranu osim ove što sam vam opisao ona ne. Ako je bolesna dali može da zarazi ostale ribe ili da je pustim tako ili da je vadim iz akvarijuma...

Zenke koje nose ce da pokazu interesovanje za hranom, a sve koje nisu divlje (a nose prvi put) ce u 99% slucajeva da ipak pokusaju da jedu... Ako je riba dosta pasivna i inertna bice da je bolesna... pogledaj dobro.

Offline froger

• Član
« Reply #4 on: 04 April, 2015, 19:36:52 »
Higijena i temperaura vode. Cim ribe pocnu da se cesu i da "šamaraju" proveri jedno i drugo. Obicno je ovo prvo, ali hoce i ako je temperatura niza nego sto treba.

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #5 on: 05 April, 2015, 20:18:49 »
voda bistra i temp.25c ipak je bolesna morao sam je da odvojim u drugi manji akv,.onako izgubila je boju i malo je naduta,koji tretman da preduzmem i dali ostale ribe radi preventive da počnem sa tretmanom...

Offline atanasa

• Član
« Reply #6 on: 06 April, 2015, 09:11:47 »
Octozine od Waterlife. Doziraj prema uputstvu.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #7 on: 06 April, 2015, 20:31:55 »
Prvo zamena vode pa tretman. Kasniš najmanje 5-6 dana, na žalost.

Offline zilda

• Napredni član
Trzanje i češanje trofeusa
« Reply #8 on: 01 November, 2015, 19:05:05 »
Već par dana sam primetio da se češu od podlogu(pesak)i protrzaju. Dali je neko imao sličan problem. Sve  redovno odrađujem kako treba dolivanje sveže vode jednom nedeljno,danas sam zamenio drugi kanister koji imam u rezervi sa novom filter masom,sipao sam i easy life .(kanister koji sam zamenuo je bio mnogo prljav)dali sam nešto propustio

Offline djordje.ns

• Značajni član
Re: Trzanje i češanje trofeusa
« Reply #9 on: 01 November, 2015, 19:18:30 »
Vrati stari kanister ali ga operi. Nova filter masa ti zahteva novo koloniziranje bakterija a to traje,

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 22:13:58

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154750
  • Total Topics: 9328