Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mrtvi kamen?  (Read 7438 times)

Offline Marko

• Značajni član
Mrtvi kamen?
« on: 26 March, 2015, 10:06:05 »
Pozdrav svima,
polako se pripremam za more, i juce mi je uletela kombinacija za mrtvi kamen ,,extra kvaliteta iz Nemacke,, ....

Posto se ne razumem zamolio bih iskusne clanove da mi kazu da li mogu negde da se zeznem , da li ima nekih stvari koje treba da znam pri kupovini mrtvog kamena?

I ako ga kupim sad, da li on moze da stoji 6-8 meseci dok ne pocnem sa morem?

Hvalaaa.....

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: Mrtvi kamen?
« Reply #1 on: 26 March, 2015, 11:21:57 »
Mozes Marko da ga sacuvas pa kasnije da krenes sa formiranjem mora.
Ja nekako iz licnog iskustva preporucujem zivi kamen iz mnogo razloga.

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #2 on: 26 March, 2015, 12:25:51 »
Mozda treba napomenuti koliko dugo se ciklira mrtvi kamen, ja ne mogu da kazem posto neznam, ali mene bi zanimalo kada bih kupovao mrtvi kamen.

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #3 on: 26 March, 2015, 12:39:27 »
Ili je to NEKO vec kupio mrtav kamen a nece da kaze :) ciklira se dosta duze od zivog ...ima tema po forumu gde pisasmo o pocecima i mesanju mrtvog i zivog kamena , sta i kako raditi i koji odnos bi trebao da bude mrtav-zivi pa iscitajte malo mislim da ljude mrzi da opet po 100-ti put pisu jedno te isto ... ;)

Offline Marko

• Značajni član
« Reply #4 on: 26 March, 2015, 13:11:10 »
..znam sve sto se tice cikliranja mrtvog, ali je vise nego suplo jeftinije s' obzirm da mi je akv bruto(sa sumpom )oko 500+ litara

Interesuje me samo da li postoje neke razlike u kvalitetu mrtvog kamena, da se ne zeznem....

A ciklira i leci se 3 meseca...:)  ..ak se ne varam

Offline Aleksandar@@

• Da je voda dobra riba bi imala sto kila
  • Značajni član
« Reply #5 on: 26 March, 2015, 13:17:29 »
Ako hoces da ustedis stavi siporax u sump I resio si problem sa kolicinom kamena,dakle u sump sto vise siporaxa a u displej akvarijum kamena onoliko koliko ti treba da napravis greben..

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #6 on: 26 March, 2015, 14:17:51 »
Ili je to NEKO vec kupio mrtav kamen a nece da kaze :) ciklira se dosta duze od zivog ...ima tema po forumu gde pisasmo o pocecima i mesanju mrtvog i zivog kamena , sta i kako raditi i koji odnos bi trebao da bude mrtav-zivi pa iscitajte malo mislim da ljude mrzi da opet po 100-ti put pisu jedno te isto ... ;)

Ne znam da  li ovde mislis na mene, ali ja nikada ne bih kupio mrtvi kamen da se cimam sa tim...

Offline Marko

• Značajni član
« Reply #7 on: 26 March, 2015, 14:51:17 »
Ako hoces da ustedis stavi siporax u sump I resio si problem sa kolicinom kamena,dakle u sump sto vise siporaxa a u displej akvarijum kamena onoliko koliko ti treba da napravis greben..

Usteda (ziv/mrtav) je u mom slucaju 280e, nije malo,
a sto se tice Siporaxa sigurno je bolja varijnta sa kamenom.....
Znam da je komplikacija sa suvim , poceo sam da citam mislim Petrovu temu ali isplati se kod vecih sistema.....

..ali mi niko nije odgovorio, da li nekako moze da se vidi kvalitet kamena, ako uopste postoji  :D

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #8 on: 26 March, 2015, 15:06:36 »
Ma jok druze Christaan ;) sto bi to imalo veze sa tobom i odakle ti takva ideja ??? Posalio sam se na Markov post posto se ljidi zalete pa prvo kupe pa tek onda pitaju, kao u mom slucaju :D ... sto se tice mrtvog kamena nemas tu cimanja roknes mrtav i duplo zivog i pici ... jedino ako ces da rokas sve mrtav onda ces da se nacekas i namenjas vode dok izadje sve iz njega ali je Petar vec pisao o tome ... bre netrebas da imas takav isciman stav cim ja nesto napisem ;) ono sto ti rekoh za ubacivanje sps korala u ak od mesec dana to je bilo prijateljski da kazem ... nije imalo zle namere da bi ostavilo neku trajnu posledicu da se ti na svaki moj post brecas .... opusti se, ovde smo da se druzimo i razmenjujemo iskustva ... svako od nas je imao neki peh ili ispalu na startu pa nikome nije pala kruna sa glave  ako mu je receno da je pogresio ... cemu onda tvoj gard cim ja nesto napisem u temi gde si i ti nesto komentarisao , evo nije mi jasno pa te molim da mi to i objasnis , da nebi i drugama kvarili teme ovako i da se stavi tacka na ovo ako mozes i da nastavimo normalno kao i do sada...
« Last Edit: 26 March, 2015, 15:09:57 by Ivke »

Offline Marko

• Značajni član
« Reply #9 on: 26 March, 2015, 15:18:29 »
hahaa, opusteno.... nisam kupio jos :grin:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 October, 2018, 02:03:08

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 94
  • Online Ever: 450