Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Apistogramma trifasciata  (Read 2331 times)

Offline ramirezi

• Značajni član
Apistogramma trifasciata
« on: 11 February, 2006, 16:44:17 »
Apistogramma trifasciata (Eigenmann, Kennedy in 1903)

Naseljava tresetne crno vodne lagune i zalive cija su dna gusto zarasla biljkama.
Nalazimo ih u severozapadnim oblastima Brazila duz glavnih vodenih tokova Paragvaja i rekama Guapore sliva.
Jednom haremu odgovara akvarijum duzine do 81cm kapaciteta do 110l u kojem moramo obezbediti pecinice ili izvrnutu tacnice od saksija za svaku zenku iz harema.
Apistogramma trfascita je teritorijalna riba, svakom muzijaku moramo obezbediti najmanja cetiri zenke. Izvan mresne sezone ova riba je veoma miroljubiva prema ostalim ribama dok se u mrestu njena agresija znatno pojacava prema ostalim stanovnicima akvarijuma.
Muzijaci su veci, jace obojeni imaju izduzenija i razvijenija peraja u odnosu na zenke. Dok se pripremaju za mrest zenke razvijaju svetlo zutu boju tela.
Za mrest im odgovara voda sledecih parametara pH6-6,5 dH 1-4 i temperatura 28-300C.
Zenka polaze do 100 kom ikre koju veoma pozrtvovano brani. Cak i po izvaljivanju mladji iz ikre zenka nastavlja da se brine o svom potomstu narednih par nedelja. Zenke ponekad medjusobno kradu jedna drugoj mlade i nastavljaju da se brinu o njima.
Apistogramma trfascita je relativno teska riba za odgajanje nije im potrebno praviti ceste zamene vode ukoliko nemamo vodu koja identicnih parametara vodi koju menjamo posto je ova riba osetljiva na promene parametara vode.
Ove ribe u svojoj ishrani najvise preferiraju hranu zivog porekla.
Muzijaci narastu do 6cm a zenke do 4cm.
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline capara

• Značajni član
Re: Apistogramma trfasciata
« Reply #1 on: 11 February, 2006, 20:34:49 »
Bravo Ramirezi, samo jos da je moguce nabaviti ove ribe ...
JAsam imao kakatuidese apistograme i to dabl red varijetet i uspeo sam ih i izmrestiti ali su obadva para uginula , tako sada nemogu da ih nabavim vise, ako imas informaciju za ove lepotane gde mogu da se kupe planiraj me obavezno

Pozdrav MIKI

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #2 on: 11 February, 2006, 21:34:48 »
Valjda mi neces uzeti za zlo ali mislim da je pravilno Apistogramma trifasciata.

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #3 on: 12 February, 2006, 13:22:00 »
U pravu si greska u kucanju!  :respekt
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
27 April, 2018, 08:33:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154750
  • Total Topics: 9328