Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Nateklo oko  (Read 29530 times)

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
Re: Maingano - oteklo oko
« Reply #90 on: 05 October, 2012, 19:47:19 »
Najverovatinje je dobio batine od nekog jaceg muzjaka ili se mozda poovredio ako imas neke ostre ivice na kamenju ili slicno.
Mozes ga ostaviti u zajednickom aq ako ces pratiti situaciju i uveris se da ga niko ne ganja po aq. Ako je situacija obrnuta onda je najbolje da ga izdvojis dok se ne oporavi.
Ako ga juri dominantni mujzak iste vrste, odnosno maingana, i ako ti je aq mali i nema dovoljno mesta za teritorije koje ce zauzeti oba muzjaka onda tu nema pomoci cak ni kada se potpuno oporavi ovaj slabiji.
Primera radi, kod mene u 500lit trenutno su zajedno tri maticna muzjaka, na vise zenki i svaki ima svoju teritoriju u koju drugi ne zalazi uopste ili vemo retko...
Salut

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #91 on: 05 October, 2012, 21:23:31 »
Uh, nadam se da je to. Inace on je jedini muzjak maigana u akv., ali je i najmanji od muzjaka svih ostalih vrsta.

Procitao sam u madjuvremenu razne metode za lecenje od slane kupke, antibiotika do toga da prezasicenst vode kiseonikom moze izazvati oticanje ociju?!?!

Ja sam za svaki slucaj zemenio vodu, ukljucio UV lampu na filteru i pratim razvoj situacije...

Offline ljubee

• Napredni član
  • kuku lele,kuku lele,ima glavu kao tele......
« Reply #92 on: 06 October, 2012, 08:49:44 »
Moj Auratus ima isti problem,i to mu je bas jako nateklo oko,stavim ga svaki dan u slanu kupku po 10 min i uspesno se smanjuje otok :)

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #93 on: 06 October, 2012, 08:56:22 »
Koji odnos soli i vode?  :)

Offline ljubee

• Napredni član
  • kuku lele,kuku lele,ima glavu kao tele......
« Reply #94 on: 06 October, 2012, 11:19:45 »
Pa ja isecem balon od 5 l,napunim ga do pola sa vodom i stavim jednu supenu kasiku soli :)

Offline Vuk1990

• Početnik
  • *
Savet
« Reply #95 on: 02 June, 2013, 12:30:39 »
imam jednog ramireza izrastao mu je neki hematom na levom oku,ne znam sta je...desno je sasvim normalno a na levom kao neka loptica (mehur) na oku...pliva i ponasa se normalno,al sta bi ti moglo da bude,hvala...

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Savet
« Reply #96 on: 02 June, 2013, 14:25:30 »
Pročitaj teme u ovom podforumu koje obrađuju tu problematiku, verovatno ćeš saznati uzrok i terapiju.

Offline barricade

• Član
Re: Nateklo oko
« Reply #97 on: 22 November, 2013, 14:22:43 »
Pozdrav imam jednog saulosa kojemu je danas u roku sat vremena oko nateklo jako, kao da će ispasti i još je krvavo, odvojen je jer se može s čim liječiti? Riba se normalno ponaša evo slike

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #98 on: 22 November, 2013, 18:29:42 »
verovatno nešto nije uredu sa vodom,nisam siguran ali za ovo nema leka...

Offline Џони

• Član u razvoju
  • **
« Reply #99 on: 07 December, 2015, 12:42:50 »
Ja sam imao iskustvo sa nateklim očima kod jedne Hare. Zapravo to mi je dominantna Hara, ali verovatno ima slab imuni sistem pošto je jedino ona u akvarijumu bila pogođena time. Jedno jutro su joj toliko natekle oči da sam pomislio da će bukvalno pući, bila su upitanju oba oka, a čak mi se činilo da je i stomak bio otečen, povukla se u jedan ćošak akvarijuma slabo se kretala i nije jela. Tih dana sam povećao broj stanovnika u akvarijumu, menjao rasvetu, pojačao malo hranjenje, a temperatura mi je iznenada pala na nekih 21*C pa verujem da je kombinacija svega toga uzrok,...

Rešio sam problem samo zamenom vode i povećanjem temperature u akvarijumu na 26*C i počeo sam opet optimalno da ih hranim bez preterivanja. Kupio sam Serin Bactopur, ali nije bilo potrebe da ga upotrebim, već posle prve zamene nekih 40% vode i dobrim sifoniranjem dna je za 24h otok bio znatno znatno manji, posle sam nastavio svaki drugi dan u tri navrata da menjam po 25% vode i posle nedelju dana opet 50% i riba se vratila skroz u normalu, nastavila je da jede i opet da dominira i čuva svoju omiljenu pećinu.  :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 18:07:13

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 130
  • Online Ever: 450