Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: CIKLIDARIJUM U SINTEZI SA TERARIJUMOM  (Read 4587 times)

Offline mixa2

• Početnik
  • *
Re: CIKLIDARIJUM U SINTEZI SA TERARIJUMOM
« Reply #20 on: 23 February, 2015, 21:43:16 »
Hvala drustvo,bilo mi zadovoljstvo,ipak slike i skica najbolje pojasne ideju,. Da upravo to svodi se na tri koncepta,dominirajuca flora,gde su akv. i ter. sporedni,onda preklapanje terarijuma sa akvarijumom. i teza varijanta uklopiti u istom prostoru ceo mali ekosistem,da funkcionisu. Moja slabost su prirodni sto verniji elementi,za podlogu i pozadinu.Gledam i na inost.primerima,sve se svodi na uklapanje granja,delova korenja i stabla,bez pravilnih uglova da se povezu,pa se prikriva mahovinom i biljkama,a to u prirodi i ne izgleda tako.Prostor za ribe i gmiz.na poslednjoj slici je mnogo veci,ali sam samo naglasio okvire akv.  Ti vestacki panjevi su izazov umetniku,imam dve dobre receprure ,za izradu vrlo vernog mangrovog prepleta,ili iz kisnih suma pacu stabla lisastog korena,postavljam ga gde ja hocu,i koliko mi treba,a koren vodimkako mi prostor diktira,jos prekriju se filteri,i biljke se svedu na minimum. Gornje biljke u ulosku,stabla su mnogo vece i bujaju ko lude,tako da su natkrile poklopce i nevide se saksije.Skoro,sam otkrioneverovatnu mogucnost,da se mumificira i impregnira bogat preplet stabla sumskog brsljena,bezopasan u akv.uslovima,a pruza dosta mogucnosti za igru. Za par dana i fotke primera na drugoj slici,postavljam ga u dnevnoj sobi,jos je u montazi,osnova 60/60,visina 90,paludarijum,na moj nacin  ;) ,a tvoje su ideje Noik,preteca tome...

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #21 on: 23 February, 2015, 21:55:46 »
Cekamo slike  :)

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #22 on: 24 February, 2015, 22:57:01 »
Ekstra su skice. :) Najviše mi se ovo desno sviđa i nešto slično ću praviti.

Kod ovakvih kompleksnih sistema, meni je najveća dilema-koje gmizavce ubaciti u taj terarijumski deo, a da ne upadnu u vodu...
Tj. koliko mali treba da bude neki gmizavac, da ne bi jeo ribe, odnosno koliko velike ribe treba da budu, da ih on ne bi pojeo i da one ne bi pojele njega... (?)
Naravno, postoji i opcija da stavim neku mrežicu iznad vode, koja neće biti preterano upadljiva, a sprečiće kontakt gmizavca sa vodom.

Taj projekat ću realizovati u narednih mesec dana, pa ću i u ovoj temi okačiti fotke, a zasebno ću napraviti temu u kojoj će biti foto-izveštaj.
A sad ću u oglas da ubacim riparium. :)

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #23 on: 25 February, 2015, 13:58:05 »
... ma ovaj prvi,sestogeni model,je mnogo lepsi uzivo,nista kicasto,i ako je centralnim prostorom,izvedeno verno vestacko drvo,a uzor su za taj oblik,eng.staklene  salonske baste za retke bromelije i orhideje u periodu lordovskih ludila i expedicija,u prestizu ko ce imati najredje primerke,lepo funkcionise,i vec tri godine za redom,kako zelena boa zivi u krosnji,koju formira filadendron,ima terasice za klopu,i umesto mrezice ,je samo dosta granja prema povrsini vode/model je u susedstvu,nije kod nas,ja sam samo idejni autor/...ovaj drugi model je odlican za povezivanje malavi ciklida,a samo jezero videli ste,nema posebnu bujnu vegetaciju,i u tom oskudnom terenu od gmizavaca zive samo gusteri,cak nema vodenih kornjaca,u nastavku kamene pozadine se samo docara obala sa peskom i kamenjem u gornjem terarijumu,bez problema se pridje ribama na donjem polukruznom poklopcu,i terarijumu iznad. Sto se gustera tice pa i zmija,nikad se zaista nisu osmelili na ribe kao plen,gust splet granja,i nikakva mrezica ne treba,odlicni su plivaci,i odmah se docepaju granja,za to su svi iz familije bazileusa idealni,a cak basilicus basilicus,guster odlicno trci povodi,iz azihjskih suma je najinteresantniji draco guster,a poznato je da se gekoni slobodno penju i po staklu.Znam lika koji drzi juznoamericke vece ciklose i sa anakondom/manjih dimenzija/  :),i nikad nije pokazala interesovanje za ribe. Mndic,izgleda mi da se po sklonostima za akvaristicko uredjenje potpuno kontamo...samo napred ne sumljam da ce to izgledati super...  ;)

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #24 on: 01 March, 2015, 15:36:54 »

...evo nekih podobnih teraristickih predstavnika za ovu pricu. Na slici su dva gustera iz C) Azije Bronchocela cristatella  i B) Draco comutus, kao i dva iz centralne i juzne Amerike A) Anolis carolinensis iD) Basilicus vittatus.
Svojom velicinom i uslovima  mogu se dobro adaptirati uz postepeno navikavanje na biotopske celine. Zahtevaju kontrolisano osvetljenje za noc, a zbog bioritma dodatnu grejnu sijalicu (grejac) na odredjenom stupnju, uz to prija im veci procenat vlage u vazduhu.  Basilicus basilicus, zelene boje koji od svoje cetvrte godine ima bogatu roznatu krestu na glavi i duz kicme i repa je nesto vecih razmera, a generacijskim odgojem u vestackim uslovima potomstvo gubi genetske estetske detalje kao i anulaciju pigmenta. Cesci je u ponudi Vitattus braon boje. Draco je vrlo redak u nabavci na trzistu, a od tri varijateta dobro se samo pokazao Comutus. Anolisa ima vise zelenih u ponudi nego braon varijatet, i zbog svoje izrazene teritorijalnosti ide samo haremski tip, odgoja jedan muzjak i vise zenki.
www.youtube.com/watch?v=AwcR7P1hBYw
www.youtube.com/watch?v=FxSGpCOtkSc
www.youtube.com/watch?v=blXmYtPXrQ4

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #25 on: 01 March, 2015, 15:58:25 »

Lepi i sareni, americki terapini nisu najbolja preporuka za biosintezu sa ribama iz razloga sto u zajednickim uslovima drzanja mogu svojim temperamentom postati nasrtljivi, a i zahtevati vece kopno. Kao alternativa mogu biti ove dve vrste kornjaca, zmijoglava Chelodina iz Australije i iz familije Cheloniophilije (koznih oklopa) iz Azije. Potpuno su ovisne od vode, koriste minimalno kopno, blage naravi, plasljive, malo zahtevne. Do njih je teze doci, ali se uspesno izvode iz jaja u vestackim uslovima gajenja pa su se npr. ove sa koznim oklopom razvile u podvarijatet srednjeg i manjeg tipa.

https://www.youtube.com/watch?v=wlyQYysOMlo

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #26 on: 01 March, 2015, 16:10:34 »

Dve zelene zabice su iz failije Hylidae, penjacice iz vlaznih suma mogu biti predlog u ovoj temi sinteze sa akvarijumom, s tim sto se postepeno navikavaju na mesto hranjenja. Za ostale juzno americke zarkih boja, ipak su izdvojeni ograniceni riparijumi najbolje resenje, a i zbog otrovnih koznih izlucevina. 

https://www.youtube.com/watch?v=Is34MnCcFuo&list=PLECT3PJDDYqfDFxMwzJ52_Nlop9C0hTvY&index=28

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #27 on: 01 March, 2015, 16:17:30 »

Boa, iz srednje i juzne Amerike je pored kraljevskog pitona prilicno zastupljena u teraristici kod nas. Kao i svi udavi prirodno zahteva nosece grane u visim zonama kako bi sto prirodnije funkcionisali. Jednostavne su za hranjenje, prija im veca vlaznost vazduha, ali ipak trebaju ici u solo varijanti i sa svojim rodjacima jer su nasrtljive u branjenju svoje teritorije. Na slici je zelena,a javlja se i belo zuti varijatet kao i trikolorni.

https://www.youtube.com/watch?v=GmPJ4i70Iwk

Online Cvrc

• Član
« Reply #28 on: 01 March, 2015, 16:29:36 »
Prvo nikako mi nije jasna poenta teme? Tj poentao ovih crteza u danasnje vreme sem da pokazes sta umes ?  :)

A drugo ni malo se ne slazem sa opisom boe, niti se mogu tako opisati kamoli svrstati u sarene boje itd ...

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #29 on: 01 March, 2015, 21:06:22 »
https://www.youtube.com/watch?v=XIe6MIRprvs
https://www.youtube.com/watch?v=T7ypQp0WUbc

Da ovi linkovi podsete na poentu teme, a nemam vremena da predstavljam bou (toliko poznatu u terasristici), prepustio sam odgajivacu sa klipa da pojasni......  ;) 

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 23:21:53

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]