Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: CIKLIDARIJUM U SINTEZI SA TERARIJUMOM  (Read 5164 times)

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
Re: CIKLIDARIJUM U SINTEZI SA TERARIJUMOM
« Reply #10 on: 16 February, 2015, 10:59:39 »
mixa2, u tvojim postovima vidim dosta filozofskih razmisljanja i stavljanja do znanja nacitanosti i posedovanja odlicnog vokabulara. Kazi ti nama jednostavno sta hoces da napravis konkretno da te svi razumemo, jer se u tvojim postovima vide samo neka razmatranja, a ne vidi se konkretizacija... Nisi na lingvistickom forumu nego na ciklidnom.  ;)

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #11 on: 16 February, 2015, 11:41:51 »
DJ Aco ti mu dodjes kao hladan tus   ;),u zacetku ove teme,naslovu, i ideje,a o prespajanju akvarijuma s ciklidima,i eventualnih mogucnosti terarijuma,kao i medjumodelima.Sva filozofija se i svodi jos uvek na razmatranje ideje,predloga i eventualnih experimenata...za toliko je jasno da je transparentno izlaganje,samo iz razloga sto je siroko podrucje mogucnosti,modela i povezivanja,zato je diskusija sa argumentima i iskustvima ne ophodna. Uskoro skice i plan kako da kod mene uvedem ciklide u teraristiku...razumljivo? pozz

Offline brod

• Napredni član
« Reply #12 on: 16 February, 2015, 13:25:52 »
mixa2, u tvojim postovima vidim dosta filozofskih razmisljanja i stavljanja do znanja nacitanosti i posedovanja odlicnog vokabulara. Kazi ti nama jednostavno sta hoces da napravis konkretno da te svi razumemo, jer se u tvojim postovima vide samo neka razmatranja, a ne vidi se konkretizacija... Nisi na lingvistickom forumu nego na ciklidnom.  ;)

Bas tako Aco.
Iskren da budem koliko filozofije da me mrzi i da procitam postove do kraja.
Ideja je zanimljiva i interesantna zaista samo bila bi mnogo bolja bez ovolikog dumanja.
Nema ljutis Mixa2 :) .
Cekamo nastavak i koju skicu

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #13 on: 16 February, 2015, 13:59:11 »
 :sad:...a samo sam se drzao nacela drugih foruma,kada otvaras temu predstavi se i obrazlozi temu,smrcc  :cry: Ma,sve je OK.zasto bi se ljutili,sve primedbe usvajamo...da budu i skice i nadam se da cu uspesno sve sprovesti u delo,a neki clanovi/vidim u pp./,koji su nesto slicno vec izveli,neka slobodno postave fotke,nemora bas da izgleda ful...

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #14 on: 23 February, 2015, 14:53:21 »

Sorry, zbog skeniranja u boji, skice tek sada postavljam. Na ovim predloscima su u osnovi paludarijumi, gde 1/3 cini voda dok gornju zonu sa kompletnim biotopom upotpunjavaju biljne vrste sa terarijumskim. Zbog preglednoti, sema iznad pokazuje kojim vrstama je koja zona namenjena.Suvisni detalji, flora, osvetljenje tehnika i pozadina su izuzeti da bi izgledalo sto jasnije.

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #15 on: 23 February, 2015, 15:01:22 »

Ove skice su primer veze terarijuma i akvarijuma kao i mogucnosti zasebne celine samo za jednu vrstu, mudskiperi ili krabe, sa autenticnom botanikom:mangrovi, orhideje, papracije su u izdvojenom delu.

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #16 on: 23 February, 2015, 15:04:21 »

Provizorni i malo zahtevniji primeri kako se u jednu celinu mogu povezati razliciti predstavnici vodenih i visih zona uz adekvatnu podlogu koja ih vizuelno poveze.

Offline mixa2

• Početnik
  • *
« Reply #17 on: 23 February, 2015, 15:14:52 »

Na ovim skicama primer gde su akvarijum i terarijum u nizu, vec je jedan realizovan. Najveci izazov mi je bio izrada vestackih panjeva u 3D koji nose spoljne biljne kulture kao i terakotni terasasti nosac sa dzepovima za biljke vlaznih zona. Na drugoj skici su jeftiniji modeli kako sa spoljnom vegetacijom upotpuniti ambijent.
PS Nedura, bez brige skice sam ja izradio i potpisane su a za ostale sam se trudio da vokabulator bude iskljucen :D

Offline Mirko

• Preterano Napredan
  • Član
  • Novi Beograd
« Reply #18 on: 23 February, 2015, 17:53:21 »
@mixa2 - Svaka cast za trud!
Pterophyllum scalare

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #19 on: 23 February, 2015, 20:56:47 »
Pohvala za ilustracije, odlicne su, vidi se sve sto treba, shvata se koncept  :)
Izbor se svodi na stvar ukusa. Odlicni su mi primeri druga slika, prva ilustracija i Mudskipper varijanta, ali primer sa postoljem za kornjace, ne bih drzao u display terarijumu, bar ne reseno sa nozicama.
Mislim da je prava sinteza u jedan sistem ostvarena na 3 primera. Sto se tice "bokseva" svidja mi se da budu ili svi terarijumi ili svi akvarijumi. Naravno, ako su terarijumi isto staniste, ne recimo kisna suma pa pustinja, a ako su akvarijumi, definitivno isti biotop.
Tema je velika i moglo bi dosta da se pisei diskutuje o svakom sistemu. Treba voditi racuna da akvarijumski deo ne smeta pri odrzavanju terarijumskog i obrnuto, da moze da se odradi funkcionalno i jednostavno za rukovanje.
Zasto ne koristis prirodne panjeve? Svidja mi se varijanta stabla sa korenom, ali mislim da je za neke vece sisteme gde nece oduzimati ovoliko mesta. Zanimljivo bi bilo resiti filtraciju unutra  :)
Imam slican sistem kao na zadnjoj slici. Dom za moje juznoamericki patuljaste ciklide. Bilje iznad akvarijuma, pojedino korenje ulazi u vodu. Akvarijum podeljen na bokseve mobilnim pregradama, pa velicinu boksa mogu da menjam po potrebi. Filtracija preko top filtera pa voda stize u sve bokseve, a na pregradama je na zadnjoj strani mreza zbog protoka. Nacin filtracije mi dozvoljava da menjam nivo vode, igram se malo sa imitiranjem kisne sezone i uticajem na ponasanje u akvarijumskim uslovima  :grin: Sve je jos u fazi izrade, trenutno skupljam bilje, ali promenilo se dosta od stanja na fotografiji.
« Last Edit: 23 February, 2015, 20:59:12 by Noik »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
26 April, 2018, 19:28:34

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154750
  • Total Topics: 9328