Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: promena vode  (Read 771 times)

Offline djomla

• Značajni član
promena vode
« on: 02 February, 2014, 12:24:19 »
da li i kod malawi-jevaca cesca promena vode u akvarijumu utice na,da kazem brzi i cesci mrest?

Offline PeraCar 55

• Napredni član
Re: promena vode
« Reply #1 on: 02 February, 2014, 12:31:01 »
Iskrana,kvalitet vode i mnogi drugi faktori utiču na mrest. Dok sam držao Malawce nakon promene vode se često dešavao mrest,ali ovi gore faktori su najbitniji,i naravno ribe moraju biti u dobroj kondiciji i da bude odgovarajuć odnos m:više z...

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
« Reply #2 on: 02 February, 2014, 13:14:45 »
Menjam vodu svakih dva do tri dana, jer mi sama filtracija nije bas najbolja... Ali trenutno nemam mesta gde da vadim malce, jer u svakom momentu imam vise zenki koje nose.. I to je odnos muzjaka i zenki 1-1 . . . Ne znam da li je to zbog menjanja... Ja ubacujem direktno vodu sa cesme u akv i problema nikad nisam imao...  A razlika u temperaturi vode kad menjam uvek bude... Posto mi je trenutno u sobi dosta hladno, grejem ih svaki dan vodom iz bojlera... Kad eto juce mrest protomelasa, samo da iznese... i opet dve zenke saulosi nose...  ;)

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #3 on: 02 February, 2014, 20:24:33 »
ok pero, za ishranu sam i ja znao, znaci i sveza voda je bitan faktor, tebe bre aco bas poteralo sa saulosima,  za neki mesec ces da  budes glavni odgaivac saulosa u srb  :tongue:

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 06 February, 2014, 13:46:18 »
Sveža i čista voda je osnovni faktor zdravlja riba,mresta,rasta,kolorita....svega

Offline rott

• Napredni član
« Reply #5 on: 06 February, 2014, 19:38:44 »
Tako je Vlado.
Kada sam pocinjao sa akvaristikom pre nekih 14god, procitao sam da je za uspesno gajenje riba obavezno postovati tri pravila. A to su:
1. Zamena vode
2. Zamena vode
3. Zamena vode
Ja sam to tako usvojio, i nikada nisam imao problema. Kada god neko pomene tu temu, ja uvek spominjem ova tri pravila, da bi ih ljudi sto vise zapamtili, i pridrzavali ih se.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 19:53:55

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 111
  • Online Ever: 450