Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Izbor riba za akvarijum od 110l  (Read 29712 times)

Offline tucker

• Početnik
  • *
Re: maala tanjganika:)
« Reply #90 on: 16 January, 2009, 19:10:59 »
Mislis, mogu da stavim jos koji par skoljkasa druge vrste sem onoga sto sam naveo ( i C. leptosoma ), ili uz pravilnu dekoraciju mogu da ubacim jos nesto? Mislim, sta ja znam, meni se recimo dopada N. pulcher daffodil ali sam procitao da je malo prgav... 

Offline Nenad_91

• Član
« Reply #91 on: 16 January, 2009, 19:18:43 »
N. pulcher i brihardi su jako agresivni u toku mresta, brane svoj podmladak do smrti. Napadaju čak i mnogo veće ribe od sebe. :)

Offline tucker

• Početnik
  • *
« Reply #92 on: 16 January, 2009, 19:54:46 »
Da... e onda su malo vise prgavi i onda su out :D Za sad sam okvirno sklopio ovakvu (nedovrsenu) kombinaciju- cca 3 para A. calvus (black pectoral ili Cam.bay koji mi se cine extra, cak veoma extra), cca 2 para L. brevis, 10ak kom C. leptosoma... ovo je samo okvir i to pocetni. Sta mislite sta bi jos moglo, uz odgovarajucu dekoraciju i kvalitetnu filtraciju etc? Uzimao bih vise malih riba i nadao se da cu izvuci broj parova koji sam naveo. I da, sinodontus.

Offline Toblerone

• Član
« Reply #93 on: 16 January, 2009, 21:32:08 »
Ja bi dodao recimo Xenotilapie ili Julidochromise ... posto na 100 cm na donjim slojevima aq , pored brevisa ima josh mesta ...

Offline tucker

• Početnik
  • *
« Reply #94 on: 19 January, 2009, 11:43:07 »
Trazio sam malo o Xenotilapia-ma, pa sam nasao da su dosta teritorijalne, intraspecijski agresivne... I nekako mi se cini da je moj akvarijum ipak prekratak, tj da dno nema dovoljnu povrsinu za njih. Sto se tice Julidochromis-a, mislim da njih bez nekih vecih problema mogu naci i u BL i da bi mi do njih zapravo bilo najlakse doci. Moracu malo procackati i procitati i o njima, koliko su teritorijalni i slicno.
Za sada sam "popunio" dno i gornji sloj vode, ima li ista sto bi zauzimalo srednji sloj? :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 21:43:22

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348