Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Izbor riba za akvarijum od 110l  (Read 29906 times)

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #10 on: 30 March, 2004, 17:05:54 »
J bih u taj akvarijum stavio 6,7 calvusa i 6,7 lamprologus brevisa....
Do jaja kombinacija....za taj akvarijum tj....
Ne bih stavljao leleupije,mada ipak to je tvoj izbor

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #11 on: 30 March, 2004, 17:40:48 »
Ja znam da sam dosadan, ali moram da se nadovezem i da kazem da bih se ja prvo bavio extremnom filtracijom. Znaci spoljni filter od 10-ak litara sa prostokom od 300-600 l/h. Mislim da je ovo najveci imperativ kod tog akvarijuma. Julidohromisi i leleupi lepo koegzistiraju u jednom od ZDuletovih akvarijuma, stoga nema razloga da se izbegne ova kombinacija.

Dobro nam dosao na sajt!
Pozz
Piroman

Offline zdule

• Značajni član
(No subject)
« Reply #12 on: 30 March, 2004, 18:41:05 »
Ja podrzavam ideju compresicepsa ili calvusa kao obavezne clanove manjeg tanjganjika akvarijuma. Leleupi i julidochromisi su kod mene zajedno ali su jos mali treba videti kako ce da se razvija situacija kada dobiju ideju mresta.

ZDule...

Offline mnesa

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #13 on: 31 March, 2004, 13:40:56 »
Na osnovu vasih predloga i mojih zelja sastav ce najverovatniji biti nalika na sledece:

4 X Neolamprologus cylindricus
4 X Neolamprologus Leleupi
4 X Cyprihromis Leptosoma
4 X Altolamprologus Calvus ili Altolamprologus Compressiceps "Golden Head"
4 X Lamprologus ... neki

Ovo bi sve JZH trebao da ima ako sam ja iole popamtio ponudu u prodavnici. Zadnja stavka nemam pojma sta ima, pa mozete da predlazete i tu sta bi bilo najbolje ili cu vec u trenutku kupovine videti sa njim. Ovo bi bilo 20 riba sto je neka max cifra o kojoj smo ovde pricali. Naravno da mi je to malo s obzirom da bi zeleo i nesto sa oblikom peraja kao npr. Neolamprologus Brichardi, ali mislim da je i ovo mnogo.
Da li je malo po 4 primerka od svake vrste, da li tu treba vrsiti neke korekcije. Takodje na nekom sajtu, poslacu link ako uspem da pronadjem ponovo, pise da Leleupi i Cylindricus ne bi trebali da idu zajedno ?!

Oko ribetina dna se dvoumim, da li je uopste neophodno radi higijene drzati ih. Da li je pametno staviti Botia Macharanta? Takodje i oko algara se dvoumim, ponajvise glasam za ancistruse (2-3 komada), ali bi se ovde snasli i amonijeri i plekostomus. Vase misljenje? Da li ima neka Tanganjika ribetina sa dna?

Oko biljaka niste nista napisali tako da pretpostavljam da smatrate da i nije toliko bitno. Samo da uklopim sa vodom, temperataturom i svetlom. Ipak bi voleo da cujem i vasa iskustva, sta uspeva sa njima.

Sto se tice filtracije, mislim da tu nece biti velikih problema. Imam spoljni filter, morao bi da mu izracunam zapreminu, ali je sigurno veci od 5 litara i to mislim da je blizi 10 nego 5 (kada ga praznim ode ceo kanister od 10l nenapunjen do vrha). Pumpa je podvodna, Micra, za protok nisam siguran (nisam je kupovao vec zaplenio, a tada manje vodim racuna o karakteristikama ;) , ali mislim da je 350 L/h. Tako da bi i to relativno ispunilo Piromanove kriterijume. Veci problem od filtracije sam ja, tj. da ja ispostejem redovno menjanje vode, ali to vec moram rascistiti sam sa sobom, tu mi drugi tesko mogu pomoci.

Toliko od mene, a sada opet vi ako imate neke zamerke i komentare.
Puno vam hvala svima na odgovorima i savetima.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #14 on: 31 March, 2004, 14:01:54 »
=;  [-X  =; istina je da N.leleupi i N.cylindricus ne bi smeli u isti akv. Vidi koji ti se vise svidja a umesto one druge vrste toplo ti preporucujem neke Julidochromise,koje cini mi se nemas na spisku :!:
Pozdrav, Joca

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #15 on: 31 March, 2004, 14:28:54 »
Imas i "Princeze" (N.Brichardi) u ZH, mislim da je ostalo 5-6 komada!? U svakom slucaju njih, Leleupije i cylindricus-e ne treba mesati jer su jako slicni.  Od Julidochromisa imas bar 5-6 vrsta, sta god pozelis.
4 komada nije malo jer po nekakvoj statistici (verovatnoci) imas 75% sanse da se napravi neki par.  Kasnije 'visak' mozes da das, prodas, zamenis sa nekim...mozes i da ostavis.

Sto se tice Botie, trazi meksu i kiseliju vodu.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #16 on: 05 April, 2004, 11:58:32 »
Preskoci botie pune su crevnih parazita  :!:
Pozdrav, Joca

Offline mnesa

• Početnik
  • *
(No subject)
« Reply #17 on: 06 April, 2004, 11:04:50 »
Da, botie cu da preskocim iz razloga koje ste naveli. Uskoro ako Bog da cu da zavrsim sa izradom pozadine, i to od siporexa. Sto se tice ribetina izbor je, s obzirom na sve receno u ovoj temi, skoro zavrsen ali jos cemo videti sta ce JZH imati u trenutku moje kupovine. Recimo od Lamprologusa uoste ne znam sta trenutno ima, a jos manje sta ce imati u tom trenutku.

S obzirom da cu uskoro zavrsiti sa pozadinom, ostaje mi da jurim i Piromana za neki od njegovih proizvoda. O ovome je vec bilo reci na drugoj temi, ali bih te (Piromane) zamolio da i ovde napises sta tacno preporucujes za "mazanje" siporexa i koja mi je kolicino potrebna (za moj akvarijum 3 siporex bloka 60x20x12). Onda sledi voda, bilje i nesto cirkulacije vode, tako da se nadam da cu pocetkom maja moci da kazem da i ja pripadam "tanganjika klanu" ;)

Ajd uzdravlje i hvala svima na savetima jos jedanput.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #18 on: 06 April, 2004, 11:42:37 »
I ja cekam odgovor od Piromana u vezi boje za Sipirex ali to neka ostane u temi 'DIY' kako nebi smo unosili konfuziju medju posetioce.

Sto se TANGANYIKA primeraka i vrsta tice ZH ima trentuno odlicnu ponudu.  Ima novih (neo)Lamprologusa, Compressiceps-a yellow (F1!), Melli-ja, ima jos Kiriza (zavidim Piromanu) i Chimb-i i Bulu point-e, sto se Tropheusa tice.  Ko voli Malawi (ja ne) ima jos X vrsta, ne znam ni sam.  Vidi pa 'rezervisi' nesto ako je moguce.  Inace nisam osoba ZH vec pasionirani Tanganyikanac a reklamiracu svakoga ko ima dobru ponudu jer Piroman & Co. to ovde ne brane.

Sta da vam kazem, cista trzisna ekonomija. Ponuda/potraznja...svi zadovoljni!  :wink:

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #19 on: 06 April, 2004, 11:44:42 »
Ufff, ok trba ti Izolit FLEX, mozes da ga kupis u DRAMIN-u 011/316 10 59, kolicina zavisi od povrsine koju premazujes, znaci iskalkulisi ukupnu povrsinu, i kada dodjes da kupis, prodavac ce ti reci koliko ti je materijala potrebno...

Ako nesto bude nejasno, tu sam da razjasnim i dojasnim :)
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 September, 2018, 12:29:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 78
  • Online Ever: 450