Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Demasoni?  (Read 2633 times)

Offline andr0id

• Značajni član
Re: Demasoni?
« Reply #10 on: 02 February, 2015, 00:09:44 »
Zakljucak je znaci, da je ovo ok demason. S potomstva na potomstvo, linije se gube.. necu reci da je 100% zbog tih linija. Ali je 98%. Vlado ima odlicno jato. Ali kod ovoga se vec mjenja situacija. Sto znaci, mjenjat ce se i dalje od ovih njegovih na nove potomke..

Nije bitno da li su 100% demasoni. Pitao sam koliko su demasoni zapravo. Znaci linije samo, ostalo je ok.

Svejedno.. meni je mnogo lijepa riba.

Hvala

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 02 February, 2015, 00:30:57 »
Naravno,prelepi su...

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #12 on: 02 February, 2015, 17:29:00 »
Riba jeste prelepa ali i agresivna, iako nisam imao nijednu ozbiljniju nepriliku ipak sam ih prodao, izludeli su me jurcanjem, da su samo muzjaci agresivni nekako bi i podneo, ali onde se vise nije znalo ko koga juri, moja procena je da mi je alv. bio mali za njihovo ponasanje, imali su oni gde da se sakriju ali uvek su na necijoj teritoriji i onda krece lancano, cim se pojure upadaju kod drugog i tako u krug. A caeruleuse nisu ni primecivali, kao i da nisu u akvarijumu...

Offline andr0id

• Značajni član
« Reply #13 on: 02 February, 2015, 23:41:20 »
Haha koliki je akv? Ne znam ali su meni zapali za oko.. demasoni i flavusi.. volim te boje.. ne mogu vise ni esthera ovi.. ja cu ih kupiti pa makar se poklali.. a treba nesto i uzgojiti jbg. U bosni je losa riba skroz.. imam namjeru da krenem sa drugim vrstama. Malo ko da ima ciklide.. ako neko ima to su carleuse i esthere.. ima tu jos pseudotropheusa koje cu pokusati nabavljati.. ali to sve zavisi od vas ;)

Offline froger

• Član
« Reply #14 on: 03 February, 2015, 07:57:36 »
Stavi ti dovoljno kamenja i kupi bar 5-6 riba. Ako ti je akvarijum bar 120-150 litara ne bi trebalo da imasa problema. Bice jurnjave, ali ako ima dovoljno riba i mesta za sakrivanje nece biti problema. Ako ima vise riba onda se ta agresija koja je kod njih izrazena rasporedi, pa je svako po malo oseti. Samo dva komada nisu dobar izbor, osim ako nemas bas veliki akvarijum.

Offline andr0id

• Značajni član
« Reply #15 on: 03 February, 2015, 11:45:05 »
Imam akv 200 litara u kojem je 13 ciklida od 10 cm minimalno.. od toga 4 jack dempseya koja cu ostaviti tu. A ostalih 9 ce ici u akvarij od 300 litara koji cu uskoro naruciti.. pa bih tu demasona 5-6 i flavusa.. i ovih 9 izmjesano esthere i carleuse.. tako nesto ce biti.

Imam jednu sobu manju koja se ne koristi.. a i citavo prizemlje kuce koje se ne koristi..

Pa sam zamislio za pocetak..

- jedan akvarijum od 200 litara
- jedan od 300 litara
- dva mala od 30 litara..

Pa dokle doguram.. to su planovi u ovoj godini. U prosloj sam tek poceo hehe.

Bez dobrog akv i filtracije jos nista ne mogu. Idem jedno po jedno.

Odesmo mi daleko s ovom temom... uskoro cemo u drugoj nastaviti. Barem proljece da dodje. Sad mi se nista ne radi..

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #16 on: 04 February, 2015, 06:31:21 »
Haha koliki je akv? Ne znam ali su meni zapali za oko.. demasoni i flavusi.. volim te boje.. ne mogu vise ni esthera ovi.. ja cu ih kupiti pa makar se poklali.. a treba nesto i uzgojiti jbg. U bosni je losa riba skroz.. imam namjeru da krenem sa drugim vrstama. Malo ko da ima ciklide.. ako neko ima to su carleuse i esthere.. ima tu jos pseudotropheusa koje cu pokusati nabavljati.. ali to sve zavisi od vas ;)

Akv. je 130l,nisam ja imao nikakvih problema smrtnih, ali jurnjave je bilo neprekidno

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
11 December, 2018, 03:41:30

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154929
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 80
  • Online Ever: 450