Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Zracna pumpa min/max  (Read 1370 times)

Offline andr0id

• Značajni član
Zracna pumpa min/max
« on: 28 January, 2015, 15:36:41 »
Imam pitanje za zracnu pumpu. Upitanju je Shark marka ma da je nebitno koja je. Ima 2 izlaza. Aktivna je nepunu godinu dana na minimumu. Nisam nikada forsirao maximum zbog njene buke.. i radila je ok. Zadnjih par dana i radi i ne radi. Odnosno radi ona ali ne izbacuje mjehurice. Kada je na dnu akv NE izbacuje. Kada je malo podignem izbacuje.. znam da se te gumice zaprljaju sta li vec.. ali sam cuo to ako jednom rastavis vecinom je i ne sastavis.. ja sam nju upakovo u jednu kutiju od zvucnika natrpanom vatom da se sto manje cuje. Tako da nema prasine. Ona je i dalje nova jos sto se kaze..

Zanima me, smijem li je staviti na maximum? Kada stavim na max izbacuje strasno mjehurice. Ali sam primjetio da se vise tada grije?? Hoce li se pregrijati ako bude na max radila non stop? Da ne crkne bem joj..

Ukinuo bih ja nju a stavio sprej bar. Sprej bar mi je prejak kad stavim cijev malu. Ali mene pojede onaj zvuk kad prsCe voda.. jer mi je akv u sobi gdje spavam.. a teskog sam sna pa mi sve smeta..

Evo i slika pumpe.. sa googla skinuo

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Zracna pumpa min/max
« Reply #1 on: 28 January, 2015, 21:28:56 »
Kineski krš, radiće još neko vreme ali biti sve slabija. Slobodno stavi na max.

Offline andr0id

• Značajni član
« Reply #2 on: 28 January, 2015, 21:37:50 »
Znam sad da je krs. Kad sam kupovao nisam znao. Stavio sam nek brije.. godinu je izdrzala a moze jos hehe. Stavio sam i crijevo na povrsinu od potopne da udara mlaz u vodu pravi kisik i talase.. al sad mi dole ne tjera izmet nista haha. Nikad dva dobra sastaviti.

Offline froger

• Član
« Reply #3 on: 29 January, 2015, 13:23:17 »
Pojacaj ti nju. Nema potrebe da je drzis u kutiji jer ce se pregrevati. Ja uzmem malo veci komad sundjera i postavim pod pumpu. Posto je na mojim pumpama ulaz vazduha odozdo onda sundjer deluje i kao filter za vazduh, a i smanjuje brujanje pumpe.  Dva su najcesca razloga za smanjenje vazduha. Prasina i ostecenje membrane. Prasina se relativno lako odstranjuje. Rastavi se, delovi ociste i ponovo sklopi. Pumpe koje sam ja imao nisu bile pevise komplikovane za montriranje, a ta tvoja ne znam kakva je.Ostecenje membrana je malo ozbiljniji problem, jer membrane treba zameniti, a rezervnih tesko da ces naci. Pumpe imaju velike i male membrane. Velike potiskuju vazduh, a male ga usmeravaju. Ove male nije problem i da se naprave.

Dobro proveri da ti nesto drugo ne prigusuje vazduh. Zapusena creva, slavinice za regulaciju vazduha i mesto gde vazduh ulazi u pumpu su mesta na koja treba obratiti paznju. Takodje i rasprsivaci vazduha hoce vremenom da se zapuse pa ih treba zameniti novim. Otkaci crevo sa pumpe i duni u njega. Ako osetis veliki otpor onda treba tu traziti problem.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 12:25:55

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328