Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Ciklidi i bilje...  (Read 16126 times)

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Ciklidi i bilje...
« Reply #20 on: 18 January, 2009, 18:06:09 »
ako neki nisam, razlog je bio jer nemam vremena

Zasto ti nisi prokomentarisala taj akvarijum?

Ja nisam jedini clan ovog foruma, a deleko od toga da sam najstrucniji...

Nije samo Admiral prokomentarisao... ;)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Ljichijana

• Napredni član
  • F0
« Reply #21 on: 18 January, 2009, 18:11:10 »

Naravno, ali:
''... Druga stvar, ovde se zalazemo za biotopske akvarijume, i........... , kao sto nailazi i mesanje ciklida iz razlicitih jezera...'' Mešanje riba sa različitih kontinenata, ne samo biotopa... Na taj deo se odnosio, a to proširuje priču...

Kamo sreće da je jedini problem 'ciklidi i bilje'.

Offline Mastino

• Napredni član
« Reply #22 on: 18 January, 2009, 18:17:07 »
Ljichijana ako imas sta da napises na temu "ciklidi i bilje" slobodno napisi, ako imas za napisati nesto u veze neke druge teme prebaci se u tu temu...

http://ciklidi.org/forum/index.php/topic,5505.0.html
Cichlids Power & Enjoy Cichlids!

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #23 on: 18 January, 2009, 18:18:16 »
Vidi, stvarno kapiram sta hoces da kazes, ali ti meni zameras sto nisam prokomentarisao akvarijum koji jeste sve samo ne biotopski... Pa zar stvarno mislis da ja ceo dan sedim uz racunar i cekam da se pojavi tema samo da bih je prokomentarisao... Imam gomilu drugih obaveza koje nazalost cesto i zapostavljam zbog ovakvih tema...

Ponovicu poslednji put:

ako neki nisam, razlog je bio jer nemam vremena

I na dalje, svaki post koji nema veze sa temom, ce biti obrisan... Ako pak imate da iznesete neko iskustvo, ovo je pravo mesto za to...

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #24 on: 18 January, 2009, 18:25:22 »
Ciklidi i bilje ,ko neverending story.
Sad ako se ugleda jezera u Istočnoj Afriki, naravno da ima u njih bilje i ima i ciklida, od kojih se neki hrane sa algama na bilju, dok drugi koriste bilje kao mimikriju, a trečima predstavlja bilje idealno skrovište.
Kad akvarista radi takav akvarij, stavi i bilje, mada u večini slučajeva samo zbog vizualnog efekta.Naravno nekima bilje opstaje , dok nekima ne i akvaristi sami vide, dal da još stavljaju bilje ili ne.Za Afrikance iz velikih jezera puno se koristi Anubias, mada to je bilje iz Zapadne Afrike i kao takvo nije baš adekvatno.Kad se več odlučimo za bilje onda je valisneria spiralis ili gigantea puno bolji odabir.
Mada kad se akvarista odluči za akvarija sa Istočnoafričkim ciklidima, treba imati na umu, da je to akvarij u kome če biti glavna atrakcija ciklidi, ipak radi ce o tzv ribljem akvariju.
No želimo mi imati biljni akvarij sa ciklidima, onda treba birati medju nekim južnoameričkim ciklidima, koji se lepo slažu sa biljem.

Offline Ljichijana

• Napredni član
  • F0
« Reply #25 on: 18 January, 2009, 18:53:42 »
A sad o temi ’ciklidi i bilje’:
Silwert ima divan aq u kome 30-40 riba vrste Pseudotropheus demasoni plivka bez diranja biljaka... Divna harmonija! Toliko o teoriji ’Malawi-jci i biljke ne mogu zajedno’.
Punker ima biljni aq u kome je nekoliko vrsta tanganjikanaca... Prelep aq! Iako sam pristalica biotopskih aq, i moja ’tanga’ ima biljke... Tako mi bilo lepše...
Pored mojih džekova, herosa i sinspiluma ne opstaje nijedna biljka...
Svako ima pravo da uređuje svoje okruženje prema svom nahođenju, poštujući neka osnovna načela... Svaki aq je priča za sebe, pa nema mesta generalizovanju...
(Ovo je bio samo moj uvod  u temu o cihlidima i biljkama. možda i napišem i razradu i zaključak. Možda bude korisno...)
« Last Edit: 18 January, 2009, 18:59:30 by Mastino »

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #26 on: 18 January, 2009, 18:56:25 »
Dobro, ako mislis da nisam trebao da napisem taj post, evo sad cu da uradim bas ono sto sam trebao da uradim kad je Punker napisao svoj prvi post...

Offline djuma

• Veoma napredan član
Koje sve biljke mogu da se drze sa ciklidima?!
« Reply #27 on: 15 December, 2011, 13:14:58 »
Odlucio sam da malo ozelenim moj akvarijum, nekako mi izgleda go bez biljaka, pa me interesuje koje sve biljke mogu da idu sa ciklidima (mislim, koje nece pojesti)?!  ;)

Nasao sam ove pa me interesuje sta mislite:

http://www.limundo.com/kupovina/Ostalo/Ostalo/Microsorum-pteropus-Philippine-/4011681

Dajte jos neke predloge! Takodje, jos uvek sam u potrazi za  vallisneria gigantea i anubias nana, pa ako neko ima na prodaju neka mi se javi.

« Last Edit: 15 December, 2011, 13:16:24 by Duki »

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: Koje sve biljke mogu da se drze sa ciklidima?!
« Reply #28 on: 15 December, 2011, 13:40:26 »
Ovo je slicna forma kao i Aponogeton boivinianus , i to bi trebalo da izdrzi ciklide.
Ja kod mene drzim Aponogeton boivinianus  i Anubias barteri (Nana), i nisu ih ni takli, ali opet mozda je zato sto dobijaju dovoljno spiruline svakodnevno, pa ni ne cackaju bilje.

Offline djuma

• Veoma napredan član
Re: Koje sve biljke mogu da se drze sa ciklidima?!
« Reply #29 on: 15 December, 2011, 13:58:13 »
Odlicno, hvala puno na savetu  ;) Ajde da ne otvaram novu temu, a kad si vec spomenuo, kojom sve hranom hranis r.ibice?!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 17:56:28

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]