Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kako sacuvati biljke u Malawi akvarijumu  (Read 1769 times)

Offline slave76

• Početnik
  • *
Kako sacuvati biljke u Malawi akvarijumu
« on: 17 January, 2015, 10:39:14 »
Evo da podelim svoje iskustvo povodom naslovljene teme, mozda ce nekome koristiti. U akvarijumu sa mbunama (mpange, karleusi, afra jalo, hare) drzim aponogeton koji izbacuju listove i preko pola metra. Nije bilo nikakvih problema dok su ribe bile male, medjutim kako su pocele da narastaju tako su i pocele da pokazuju tu naviku da cepaju listove. Cim biljka izbaci pelcer oni ga ostete. Kada se pojavi pelcer na njega navucem vagres crevo, uvek malo duze od pelcera kako mu ribe ne bi mogle prici. Mozda se nekome nece na oko svideti taj prizor , ali na duze staze dobija se lepo sacuvana biljka. Kada je list dovoljno veliki i cvrst skidam crevo sa njega, a on se najnormalnije razvija. Ovo mi prolazi jer sam primetio da travu ne diraju kada je list veliki i cvrst, vec samo dok je u razvoju. Eto...pozdrav

Offline froger

• Član
Re: Kako sacuvati biljke u Malawi akvarijumu
« Reply #1 on: 17 January, 2015, 13:26:09 »
Dobar ti je stos. :)

Pretpostavlajm da imas biljku koju nasi akvaristi zovu aponogeton, a ustvari je kriptokorina. Aponogeton u korenu ima krtolice (krompirice), a kriptokorine nemaju.

Offline Marko

• Značajni član
« Reply #2 on: 17 January, 2015, 13:36:54 »
Dobra ti je tema , ali mislim (iz svog iskustva) da spasa biljkama sa Malawi ciklidima Nema  :D

...meni su uporpastili sve biljke (kripte, nane) jedino sam cuo za neke lukovice (u RainForestu) da ih uopste ne diraju...
« Last Edit: 17 January, 2015, 13:48:42 by nedara »

Offline spaske

• Član
« Reply #3 on: 17 January, 2015, 14:48:10 »
Ja sam baš juče izvadio valisneriu jer nije bilo šanse da napreduje posle 2 meseca bilo je gore stanje i kraći listovi nego na počeku pa sam rešio da izvadim tih par komada i sad nema biljaka uopšte tako da mislim da je teško sačuvati biljke bar iz mog iskustva u prethodnom akvarijumu mi je kripta opstala ali nije imalo šanse da napreduje i više nemam nameru da im ubacujem bilje imam drugi akvarijum sa biljem a ovde po dosadašnjem iskustvu male su šanse da opstane nešto od bilja.

Offline slave76

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 17 January, 2015, 17:31:42 »
Meni za sada ova biljka opstaje na pomenuti fazon, tj. ribe je ne diraju kada je list  veliki i formiran. Ribe su na nekih 6 cm. Videcemo sta ce biti kada jos porastu. E sad, da l je aponogeton ili kriptokorina, to je ona biljka koja je uglavnom najzastupljenija i cesto se vidja na slikama na forumu.

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #5 on: 18 January, 2015, 02:01:36 »
Drzati samo Labidohromise :)

Offline Andjelija

• Član
« Reply #6 on: 18 January, 2015, 14:30:27 »
Valisneria opstaje, ali samo gigantea... svaku drugu meni su pocupali skroz

Offline ivanivan

• Član
« Reply #7 on: 18 January, 2015, 19:15:42 »
Meni na anubiji skidaju mlade listove,a one se posle toga tesko oporavljaju.Za sada uspevam da ih zastitim nabacivanjem  praznih casica od hrane.Probusim nekoliko rupica sa vrelim safcigerom zbog strujanja vode i ako mi slucajno rasprsivac ubaci vazduh da ne digne casicu.Malo ruzno ali funkcionise.

Online nikouro

• Značajni član
« Reply #8 on: 18 January, 2015, 20:00:15 »
Mozda ce nekom zvucati saljivo, sto i jeste u neku ruku :) ali jedini nacin da se sacuvaju biljke u malavi akvarijumu jeste da se ne sade :)

Offline spaske

• Član
« Reply #9 on: 18 January, 2015, 21:31:12 »
Lepo rečeno, znam da ja više neću ni pokušavati da ubacim biljke njih ostavljam za drugi akvarijum a ovde samo kamenje pesak i ciklidi.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 July, 2018, 07:28:38

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348