Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Loša fuga  (Read 807 times)

Offline angeleddie

• Početnik
  • *
Loša fuga
« on: 25 January, 2014, 07:00:41 »

Sinoc sam lijepio akvarijum i jutros vidim da sam nekako na jednom mjestu nanio veoma malo silikona (skoro nimalo, razmazivao sam oblikovanim parcetom stirodura a ne prstom, pa nisam osjetio da je tu tako ostalo a nekako mi se bas to mjesto potkralo da ga pregledam na kraju). Kada sam jutros to primjetio, nanio sam silikon ali me sad interesuje hoce li to imati i pribliznu snagu vezivanja s obzirom da je sinocnji silikon vec polimerizovao povrsinskim slojem. Radi se o cc 4 cm u dnu prednje stranice, otprilike na sredini, ugaoni sloj a ne sloj izmedju dna i stranice.Dno je inace dupla 10-ka a akvarijum je od 200 l, visina vodenog stuba ce biti 45 cm. Jel imao neko slicanu situaciju?

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
Re: Loša fuga
« Reply #1 on: 25 January, 2014, 08:09:45 »
Zdravo,kako sam ja razumeo tebi slikon fali na (SL 1) ovom delu,a kao sto je na (SL 2) tu je sve uredno i nanato je lepo....mislim da tu nece biti nikakvih problema (javice se neko iskusniji) ,plus duplo dno 10mm (za koje sam 100% siguuran da nije trebalo)....Nemas razloga za brigu samo nek se to lepo osusi i probno punjenje :)
Cak je i zanimljivo! :D

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #2 on: 25 January, 2014, 10:41:08 »
al nije mi jasno gdje nadjoste ovu temu staru 9 god pa da u njoj pisete :D :D :D
Gizmo

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 25 January, 2014, 11:40:49 »
Pa malo da ožive temu,nije to loše...ima dosta zamrlih tema...a veoma korisnih...

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 25 January, 2014, 11:43:43 »

Sinoc sam lijepio akvarijum i jutros vidim da sam nekako na jednom mjestu nanio veoma malo silikona (skoro nimalo, razmazivao sam oblikovanim parcetom stirodura a ne prstom, pa nisam osjetio da je tu tako ostalo a nekako mi se bas to mjesto potkralo da ga pregledam na kraju). Kada sam jutros to primjetio, nanio sam silikon ali me sad interesuje hoce li to imati i pribliznu snagu vezivanja s obzirom da je sinocnji silikon vec polimerizovao povrsinskim slojem. Radi se o cc 4 cm u dnu prednje stranice, otprilike na sredini, ugaoni sloj a ne sloj izmedju dna i stranice.Dno je inace dupla 10-ka a akvarijum je od 200 l, visina vodenog stuba ce biti 45 cm. Jel imao neko slicanu situaciju?
Ako misliš na fugnu nije problem,naknadno premazivanje ne daje rezultate.Ako ima dovoljno silikona na kontakt stranicama biće sve ok...

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #5 on: 25 January, 2014, 12:04:29 »
Postavljeno pitanje nije ni za ovu prastaru temu ni za ovaj pod forum, novi član se verovatno ne snalazi na forumu.

Napišite ko šta ima, pa ćemo temu smestiti gde treba.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 05:52:51

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450