Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Unutarnji/unutrasnji filter pitanje..  (Read 1107 times)

Offline andr0id

• Značajni član
Unutarnji/unutrasnji filter pitanje..
« on: 09 January, 2015, 07:38:42 »
Kupio sam neki mali akv 25-30 litara za male ribetine.. grijac.. i dosao je unutrasnji filter..

Upalio sam i radi.. ima ona cjevcica sa rupicama i baca vodu.. nastimao sam da mjehurice baca kao space bar..

Ali sam sutra dan primjetio vec zaprljan akv od hrane.. nije nista povukao? 300l/h je filter.. ali on nista da povuce u sebe.. probao sam sitnu hranu ispred njega da bacim dva tri zrna.. ma nista da povuce.. rastavio sam ga sve je cisto.. pojacan ma maximum..

Ja znam da je to smece od filtera.. ali da je toliko.. eh to nisam znao. Hajde reko akv je mali 40x29 cm.. moze malcima cistiti.. ma nista.. a nemam vanjski filter moram praviti da bih im ubacio prelivni.. jbti ovo..

Offline smcm5

• Napredni član
Re: Unutarnji/unutrasnji filter pitanje..
« Reply #1 on: 09 January, 2015, 08:37:14 »
vecinà filtera tesko moze da pokupi necistoce bez dobre cirkulacije u samom akvarijumu zato to moras ti da odradis pri izmjeni vode
bitno je da filter odradjuje dobro biolosku filtraciju,
ako su ti tu malci onda ih previse hranis ako kazes da je ostalo hrane,smanji im malo
Gizmo

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #2 on: 09 January, 2015, 08:51:11 »
Šta imaš od filter materijala?
Da ga nisi prenatrpao pa ne vuče? Ovo mi je baš čudno da neće da vuče hranu koja je tik ispred njega...koji je filter u pitanju?

Offline andr0id

• Značajni član
« Reply #3 on: 09 January, 2015, 11:10:21 »
Ma bio je neki u njemu filter smece zivo.. imao samo spuzvicu u sebi. Evo kupio sam novi hang on ovaj oko 400l/h nemam pojma koliko.. ne pise.. i odmah je povukao necistocu.. nije ono smece valjalo.. ovo je mali akv pa  me cudilo da bas nista nece da povuce. Nw hranim ih puno. Ostalo malo od jucer pa se rastvorilo u vodi.. poguram na filter ma nista.. a ovaj evo povukao. Ma pravit cu akv mali sa prelivnim. Imam svu opremu do 50 l.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 June, 2018, 06:49:36

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154845
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 64
  • Online Ever: 450