Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Moje Frontoze  (Read 3193 times)

Offline djordje.ns

• Značajni član
Re: Moje Frontoze
« Reply #10 on: 12 December, 2014, 22:54:08 »
na netu postoji brdo DIY recepata za hranu za diskuse, a osnovi sastojak je govedje srce. .... e sad?!?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #11 on: 12 December, 2014, 23:06:51 »
Dobro, nećemo sada o tome, tema su Nikoline frontoze.

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #12 on: 13 December, 2014, 05:32:28 »
Frontoze su veoma lepe, jesi li ih uzeo u Kek frontosa kod Zholta?

E sad Nedara je generalno u pravu. Mada nisu u pitanju proteini koliko masti.

Govedje srce je prepuno hormona rasta i antibiotika. Tako se danas na zalost gaji stoka za ishranu ljudi. To znaci da ce ribe da izdzigljaju (kao trska pored Morave) ali to uopste ne znaci da je to dobro za njih. Zgodno je za odgajivace koji zele da sto pre zarade pogotovo diskusari koji postavljaju takve recepte ali nije zgodno za hobiste kojima riba ugine pre vremena.

Osim toga ribe koje se ne srecu u prirodi sa takvom hranom kao an pr. frontoze jako tesko vare masti sisara koje su cesto masti koje se tope na visokim temperaturama (najcesce zasicene masti) jer nemaju dovoljno visoku temperaturu tela i nemaju potrebne enzime koji bi im pomogli. Postoje odredjene grabljive vrste kao stuka, pastrmka, pirana... Koje su evolucijom razvile sposobnost da delimicno i svare tako nesto ali ni za njih nije preporucljivo crveno meso pogotovo dok su mlade ribe.
Evo lep link knjige u kojoj se pominje varenje masti : http://books.google.rs/books?id=4w93EbtEFMYC&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false
So long and thanks for all the fish...

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 13 December, 2014, 10:49:21 »
Da li moze tema da se podeli u dva dela, s tim sto bih drugi deo recimo imao naslov > Ishrana, pravilan rast i razvoj akvarijumskih riba.
Polazeci od cinjenice da se, iz vise meni dostupnih tekstova, kod nas i iz prilozenog>sire>vodi polemika za i protiv koriscenja odredjene hrane u ishrani akvarijumskih riba. Da li je to pravilno ili ne? I koliko smo dovoljno upuceni ili strucni po tom pitanju?
Kao i do sad polazim od toga, da nase ribe koje se gaje u ,,akvarijumskim zatocenickim uslovima,, imaju barem malo ili priblizno dovoljno uslova za pravilan rast i razvoj sto se tice velicine akvarijuma i ishrane. Da li im mi to mozemo obezbediti i koji su to pravilni uslovi. Naravno izuzimajuci visegodisnju, odokativnu praksu snalazenja, po pitanju velicine akvarijuma i ishrane riba. Nasa se saznanja uglavnom vezuju za druge prostore u svetu, i takva saznanja prilagodjavamo nasim usovima, ili koristimo saznanja koja se prenose od ,,starih akvarista,, kod nas.
« Last Edit: 13 December, 2014, 10:59:33 by No.1 »
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline nikola5

• Značajni član
  • Ciklidi su moj zivot!
« Reply #14 on: 13 December, 2014, 13:53:39 »
Drustvo hvala vam na veoma kvalitetnim odgovorima vezano za ishranu a i sto se tice hranjenja nasih ribetina naravno da je najbolje hraniti ih sto pribliznijom hranom kojom se one hrane u divljini tj.prirodnom stanistu.I druga stvar jeste masnoca koja nasim ribicama zamasti jetru i zato neke ribe koje su hranjene takvom masnom hranom pre uginu.
ribetine sam kupio u Segedinu u prodavnici Tropus.
Veliki pozdrav svima i hvala vam!

Offline nikola5

• Značajni član
  • Ciklidi su moj zivot!
« Reply #15 on: 13 December, 2014, 22:37:09 »
Jos jedno pitanje koje je neonke najbolje koristiti za Frontoze?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #16 on: 14 December, 2014, 08:54:31 »
Zavisi od ukusa i efekta, neko voli da istakne plavu boju pa nabavlja takveneonke. Ja koristim neonke sa 6500 K a to je ''hladno'' svetlo koje ne pojačava boje.

Offline atanasa

• Član
« Reply #17 on: 16 December, 2014, 09:06:37 »
Hladno belo i plavo u kombinaciji.

Offline nikola5

• Značajni član
  • Ciklidi su moj zivot!
« Reply #18 on: 16 December, 2014, 19:26:07 »
Ajde budite malo konkretniji jel imaju neki naziv te neonke?Koja firma ih proizvodi?Pozdrav

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #19 on: 17 December, 2014, 07:23:54 »
Nadji Philips aquarelle (ima da se nadju po Bosni, donose ljudi). Ona daje plavicasto svetlo, al ne previse plavo. Mislim da ce ti pod njima najlepse izgledati...
Svemir Svemircima!!!!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 January, 2018, 04:35:32

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]