Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Uzgajivaci malawi mbuna u Kragujevcu  (Read 2040 times)

Offline slave76

• Početnik
  • *
Uzgajivaci malawi mbuna u Kragujevcu
« on: 17 November, 2014, 08:01:58 »
Ima li uzgajivača malawi mbuna u Kragujevcu? Posto su mi bg i uzgajivaci iz gradova severne Srbije daleki odlicno bi bilo kada  bi bilo nekih i u Kg. Konkretno, interesuju me afre. Pozz

Offline slave76

• Početnik
  • *
Re: Uzgajivaci malawi mbuna u Kragujevcu
« Reply #1 on: 17 November, 2014, 22:45:53 »
Da li je moguce da niko ne zna? Neko iz kg? Ili moderatori? Makar neka informacija.

Offline Lucha

• Član
« Reply #2 on: 17 November, 2014, 22:56:07 »
Nisam siguran, ali član na forumu DJ Aca Livestyle ima neke veze sa Kragujevcom...pa možete njega kontaktirati...mada kilometri nikada nisu problem za zaljubljenike  :grin:

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 17 November, 2014, 23:29:45 »
Aca je iz Ćuprije.Ima ih dosta...

Offline DJOTTA

• Član
« Reply #4 on: 18 November, 2014, 01:24:03 »
Ja sam do skoro ziveo u Kg,ima dosta ljudi koji u Kg,drze Malawi  ciklide..... javice se,dok vide temu :)

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #5 on: 18 November, 2014, 07:58:31 »
Ja sam iz Kragujevca, na primer.
U Kragujevcu nema ozbiljnih uzgajivaca koji mogu da ponude ozbiljne kolicine i vrste riba. Radi se na tome ;) ali nema :(
Ima ljudi koji ozbiljno cuvaju ciklide, kao hobisti, i povremeno mogu da ponude ciklide na prodaju.

Moj predlog je da napises sta trazis od riba, pa ce ti se Kragujevcani vec javiti ;)

---
Sad vidim da trazis afre. Trenutno afri nema u Kragujevcu, bice uskoro u blizoj okolini ;)
« Last Edit: 18 November, 2014, 08:01:45 by duzzd »

Offline slave76

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 18 November, 2014, 08:18:09 »
Trenutno mi trebaju zenke afra jalo i u potrazi sam za manjim jatom afra cobue. Ja sam iz Kraljeva pa mi Kg nije daleko.

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #7 on: 18 November, 2014, 08:24:25 »
Zenke mbuna su uvek u deficitu i retko ko (niko pametan) hoce da proda zenke mbuna. Pa ti je moj savet da ne kupujes tako ribe. Ili ce te zeznuti ili ce ti prodati losu ribu.
Bolje kupi mlado jato pa proberi zenke. To je jedina sigurna stvar.

Offline Lucha

• Član
« Reply #8 on: 18 November, 2014, 09:09:12 »
I meni je trebalo neko vreme, da naučim na svom primeru ovo sto je duzzd rekao. Kvalitetnu maticnu zenku možeš da nabaviš samo ako neko prestaje da gaji te ribe ili ti je dobar drug pa ti je pokloni. Eventualno u nekoj većoj odgajivačnici ili prodavnici da tipuješ tu zenku na 3 cm-a sve ostalo je rizik. Tako da  nabaviš jato mladih riba, kad porastu ostaviš šta želiš, ostalo poklonis nekom novom akvaristi i svi srećni  :D

Sad gledam ja npr., kada sam poceo da gajim malawi ciklide kupim 6 Kingsizei-a, u medjuvremenu shvatim (poduči me jedan ozbiljan ciklidarist  :) ) da čista linija ne sme da ima na leđnoj peraji ikakve druge boje već čisto da bude plava. Kao, ne sme da ima crne boje koja nastavlja faktički crnu šaru sa boka ribe.  I ja ti te ribe ispoklanjam, kupim novih 8 iz uvoza i posle 6 meseci shvatim da je 8 mužjaka i 2 ženke  :grin: Pa sad ti vidi koliko mene košta ta ženka?

Ili drugi primer, jurim čisto žutu boju Labidochromis Caeruleusa, na kraju posle poklanjanja jedne generacije opet dodjem do nazovi kvalitetne ribe iz uvoza koja je čiste predivne boje, ali koja ni ne pomišlja na mrest na 10cm dužine, a oko njih se sve druge vrste mreste. I šta ti znači i da ti prodam ženku koja se ne mresti?

Tako da i meni su iskusniji pričali, ali nisam slušao u početku  :grin:

Offline Lucha

• Član
« Reply #9 on: 18 November, 2014, 09:10:12 »
Gore sam umesto 10 napisao 8  :)

EDIT: Postoji funkcija ''edit'' koja omogućava izmenu posta nekoliko minuta nakon njegovog postavljanja.

ciklidi.org
« Last Edit: 18 November, 2014, 09:47:07 by nedara »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 20:14:31

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327