Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Zaprljana/masna površina vode  (Read 20626 times)

Offline L.m.n.t.

• Član
Re: Masnoca na povrsini vode u akvarijumu
« Reply #20 on: 10 March, 2008, 21:12:05 »
Meni se to cesto desava, dal zbog vode ili zbog hrane ili nesto trece neznam, znam samo da brzo nestane, a ako je bude malo duze skidam je tako sto salvetom polako vucem po povrsini vode i jako se lako skupi.
Ne brini!

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član

Offline Sanel

• Početnik
  • *
« Reply #22 on: 10 March, 2008, 21:45:49 »
Gdje mogu kupiti (naruciti) taj skimer?

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #23 on: 10 March, 2008, 23:46:23 »
Muzjaci koridorasa, imaju obicaj da za vreme sezone parenja izbacuju velike kolicine sperme, cak iako nema zenki (ako ih ima jos bolje  8) )... Meni se to desavalo pre dok sam ih drzao. Dakle, samo jednog dana osvane bela voda u AQ (AQ je bio mali...) i pojavi se ta masnoca na povrsini vode, ali ne bela kao kada se zamuti zbog amonijaka and stuff, nego nekako providnije bela... Ko posle FFMa...

To tada nisam znao, ali posle sam procitao na netu na vise mesta za tu pojavu i povezao sa tim... NE mogu da garantujem da je ovo tacno i kad ovako procitam i meni zvuci strasno smesno, a mrzi me sad da proveravam na netu... Tako da uzmi zdravo za gotovo.

Mada stavio si ih u svezu vodu, mlade i zelene, proradili hormoni... Ko zna! :)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline yenki

• Član
  • selo veselo ....
« Reply #24 on: 11 March, 2008, 14:41:55 »
zanimljivo....ali i mom drugu se desila ista situacija sa masnom povrsinom vode u CAYMAN FERPLAST akvarijumu 300 l kao kod Sanela, ali dva - tri dana nakon startanja cikliranja . Napominjem da on u akvarjumu nema nikakvih riba . Akvarij je propisno ociscen / opran/ . Misljenja sam da ce se povuci vremenom ali razlog .......pojam nemam

Pijesak i kamenje oprani i otkuhani.....
Kanister TETRA EX 700 uredno pripremljen po upustvu....

đaba ronit* kad* guzovi vire

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #25 on: 11 March, 2008, 14:44:38 »
ja sam skoro imao isti problem,ako se to tako moze nazvati.ustvari kako se pojavila masnoca,tako je i nestala.prilikom zamene vode poceo sam da se koristim plasticnim buretom jer je voda iz cesme led ledeni.naspem bure pre nego sto odem na posao i menjam je kada se vratim sa posla.posto do sada nisam imao problema sa masnocom,kontam da je ona u aq dospela iz plasticnog bureta.to mi se desilo jos 2-3 puta i sada je sve ok.bure sam pre prve upotrebe dobro oprao i izribao,ali jbg.masnoca se tesko skida bez upotrebe deterdzenta.

Offline woody

• Značajni član
« Reply #26 on: 11 March, 2008, 19:09:21 »
U Zrenjaninu to nije nista cudno, cesmovaca hoce da bude masna.
Teraj lagano i drž' desno

Offline Bauk011

• Značajni član
Skrama na povrsini
« Reply #27 on: 22 February, 2012, 21:47:26 »
Vec dugo mucim muku sa ovim problemom. Redovno se pojavljuje, kako dodje tako prodje, ali me zanima od cega uopste nastaje, da li se zna? Inace aq je tropski, sa biljem i kojekakvim amerima, imam i u podlozi treset(zbog biljaka) neku grancugu neznam od kog drveta. filter prelivni 600l/h a ak oko 180L...

Juce promenim 10-20% vode u aq, i ujutru vidis da se povrsina krece usporeno, a jos sam sprej bar namestio prakticno paralelno sa povrsinom i tik ispod nje da bi je sto vise pokretao, i nista. Da li je do cesmovace, inace cistu cesmovacu, priblizne temperature, ubacjem u aq, i to jako sporo, nekad i po 2h da bi bio sto manji stres za ribe.

Da li je neko imao ovaj problem, i kako ga resiti?

Offline brod

• Napredni član
Re: Skrama na povrsini
« Reply #28 on: 23 February, 2012, 00:25:42 »
Meni se recimo desava (ali po nekada) da ima malo masnoce ili tog povrsinskog sloja samo u filteru.
Moguce da je od hrane ili od necega sto imas u akvarijumu a koliko vidim ni sam nisi siguran za to drvo.
Meni konkretno jedino pada na pamet hrana.

Offline ljubee

• Napredni član
  • kuku lele,kuku lele,ima glavu kao tele......
Re: Skrama na povrsini
« Reply #29 on: 23 February, 2012, 00:31:16 »
Meni se pojavi masnoca samo kada oskarima dajem girice,ali filteri to odmah uvuku i sve je ok.....da probas tu tvoju cesmovacu da sipas u neku kantu pa da vidis da li ce se nakupiti i kod nje na povrsini,to jest da li je do vode.....

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 September, 2018, 22:05:57

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 73
  • Online Ever: 450