Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Najmirniji tropheusi  (Read 5351 times)

Offline Lucha

• Član
Re: Najmirniji tropheusi
« Reply #30 on: 31 October, 2014, 21:42:30 »
Ako sam dobro razumeo, znaci moglo bi da funkcioniše i jedno jato maticnih od npr 15 kom + drugo jato malih slicne brojnosti od druge vrste u 300l...
Bas sam to hteo da pitam:) Jasno mi je da ce to drugo jato da kaska za prvim dugo, dugo, jer kako da porastu kad im veći sve pojedu ispred nosa..Al bitno da neće da ih razbucaju...

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #31 on: 31 October, 2014, 21:50:49 »
Ako sam dobro razumeo, znaci moglo bi da funkcioniše i jedno jato maticnih od npr 15 kom + drugo jato malih slicne brojnosti od druge vrste u 300l...
Bas sam to hteo da pitam:) Jasno mi je da ce to drugo jato da kaska za prvim dugo, dugo, jer kako da porastu kad im veći sve pojedu ispred nosa..Al bitno da neće da ih razbucaju...

Hehe, jos nisam video tropheusa koji nije dosao do hrane :)

U razvijenijim (čitaj bogatijim) zemljama "standard" je jedno jato od 20-30 tropheusa, bez mešanja varijeteta... Kod nas je to realno luksuz. Ja sam godinama "vrteo" po dva (u 300/400l) s'tim da je jedno matično a drugo mlado (3-5cm)... i tako kada mi prvo dosadi zamenim novim mladim i tako u krug...
Takođe, potrebno je veliko iskustvo i dosta sreće da se u istom akvarijumu mreste pripadnici 2 ili više različitih jata...Obično jedno jato dominira...itd...

A

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #32 on: 31 October, 2014, 21:52:00 »
Upravo tako Alzo :)
Ja sam imao srece pa mi je odnos 5 muzjaka i 11 zenki i jedan mladji trop...
Na duzinu od 165 cm imam na razlicitim krajevima akvarijuma po jednog dominantnog muzjaka ova tri su u sredini.
Ne znam kako opstaju u tako malom broju u tolikom akvarijumu, osim ako nemaju društvo...
Svaka čast.

Offline Cvrc

• Član
« Reply #33 on: 31 October, 2014, 22:04:23 »
Koliki bi onda akvarijum trebalo napraviti za 16 maswi ?  :)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #34 on: 31 October, 2014, 22:16:16 »
Koliki bi onda akvarijum trebalo napraviti za 16 maswi ?  :)
Duboisi su namanje problematični ;) 

200l minimum za manje jato matičnih uz dobru postavku...

Offline Lucha

• Član
« Reply #35 on: 31 October, 2014, 22:44:48 »
Ta ideja o rotaciji mi se svidja, posto mene mrest generalno ne zanima u smislu neke "proizvodnje" ciklida. Sustina mi je da je to lepo za oko i odmor za dušu  :grin:

Offline dita71

• Značajni član
  • Malawi, Tanganyika and Victoria
    • http://www.youtube.com/watch?v=wV0wPBYDQ6Y&feature=related
« Reply #36 on: 01 November, 2014, 05:58:35 »
Upravo tako Alzo :)
Ja sam imao srece pa mi je odnos 5 muzjaka i 11 zenki i jedan mladji trop...
Na duzinu od 165 cm imam na razlicitim krajevima akvarijuma po jednog dominantnog muzjaka ova tri su u sredini.
Ne znam kako opstaju u tako malom broju u tolikom akvarijumu, osim ako nemaju društvo...
Svaka čast.
Drustvo im prave 8 botia macracanthi i 3 striate tu su i 2 komada ancija,mrestovi redovni na svakih 30 do 40 dana
Na hrani ne stedim ne mislim na kolicinu vec na kvalitet i vrstu hrane a imam ih12 razlicitih.Nikada nije bilo borbe sa smrtnim ishodom samo carke gurkanja i to je to.
« Last Edit: 01 November, 2014, 06:48:55 by nedara »

Offline Lucha

• Član
« Reply #37 on: 12 August, 2015, 10:11:16 »
Stvarno nema pravila sa trofeusima. Naime alfa Ilangi mi pravio rusvaj u akvarijumu sa trofeusima, pošto sam u taj akvarijum dodao malo jato druge vrste, skontam ja da bi možda bilo dobro da tog Ilangija prebacim u veliki akvarijum sa 100 matičnih malawaca(+malo Viktorije), prvo da mi ne dira mlado jato a drugo da ga malo prevaspitaju kakav god ishod bio, makar i nastradao, jer je baš počeo da nervira terorišući ostale trofeuse.
Ubacim ti ja njega, on krene da se šteka po travi i šupljinama, dva dana ne mogu da ga vidim. Zapitam se dal je to ista riba...Onda skontam da mu je to sistem preživljavanja i neko vreme prestanem da uopšte vodim računa o njemu. U jednom trenutku nastrada mi matični mužijak  Paralabidohromis Rock Kribenzisa, bez ikakvog vidljivog razloga, posle sedam dana drugi, pa treći. Dakle jato od 10 riba koje su kod mene više od godinu dana krenulo da se rasipa, i to samo mužijaci koji uveče zanoće živi a ujutru mrtvi. NA poslu mi frka, slabije ih posmatram i onda u jednom trenutku shvatim da je 100 riba sabijeno u jednu polovinu akvarijuma dok drugom gospodari Ilangi, dopuštajući samo ponekoj drugoj ribi da mu uđe na teritoriju i to po pravilu onoj koja ima neku falinku (ili je rasčerupana ili uvučenog stomaka ili mala). Pri tom on ne krstari mnogo tom teritorijom nego se zavuče u neku šupljinu i onda kada mu druga riba udje na teritoriju, kao tane izleti i klepi uljeza najstrašnije. Pri tom kao da upamti tu ribu, pa se bukvalno ponekad zaleti u taj drugi kraj akvarijuma jureći isključivo nju. A veseli Rock kribenzisi plivaju 10 cm ispod površine ne shvatajući da ima zabranjenih mesta, ostao sam sa jednim mužjakom valjda će se on opametiti
Al ajde da je najveći, nego teroriše veće od sebe delfine, maingane, kingsizeije, demasone, labeotrofeuse, hongije, fryerije, cynotilapie   da ne pominjem one mirnije malawce, koji su u jatima od 6-10 kom. To je bukvalno teror, kao da je raspomamljena pirana a ne biljojed, kad se malo duže gleda u akvarijum. Sad samo treba da ostale ribe krenu da se bloatuju od tog stresa
Za to vreme u akvarijumu ispod, idila, male bezazlene jurnjavice i to je to.

Offline zmare

• Član
« Reply #38 on: 19 August, 2015, 23:34:02 »
Ja drzim godinam po 2 maticna jata u 250l sa mamutskim filterima i mreste se oba jata.Pravilo je da nema pravila,ispostujes kvalitet vode,postavku kamenja,napravis pristojnu guzvu i izaberi tropheuse koji ti se svidjaju a agresiju ostavi njima.Svi mogu da budu preterano agresivni a ne moraju zato neki kazu da je drzanje tropheusa zeznuto  (ili se poubijaju agresijom  ili ih ubiju hranom ili kvalitetom vode) a opet neko odgaji jato u kome nema previse agresije i kaze da drzanje tropheusa nije proboem.Uzmi sto veci broj mozes ako bude poubijanih da ostane pristojno jato.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 April, 2018, 22:13:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327