Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Najmirniji tropheusi  (Read 5493 times)

Offline Lucha

• Član
Najmirniji tropheusi
« on: 21 October, 2014, 23:46:53 »
Znam da od mnogo cinilaca u samom akvarijumu zavisi agresivnost Tropheusa, ali me interesuje od kolega koji su imali priliku da gaje vise varijeteta pomenutih riba, koje su po njima "genetski" najmirnije? mislim generalno na odredjeni varijetitet

Offline Cvrc

• Član
Re: Najmirniji tropheusi
« Reply #1 on: 22 October, 2014, 00:19:13 »
Zasto bi iko hteo mirnog trofeusa ?  :)

Offline rott

• Napredni član
« Reply #2 on: 22 October, 2014, 13:39:47 »
Nema mirnih tropheusa. Svi su agresivni u okviru svoje vrste, teže dominaciji, i najbolje se osećaju u jatu. Neke vrste su malo osetljivije a kod nekih je agresivnost izraženija. To su sve nijanse, i na njih se može uticati poštovanjem nekih pravila o njhovom držanju.

Offline McBain

• Značajni član
« Reply #3 on: 23 October, 2014, 09:56:29 »
Trebalo bi da to budu trofeusi iz grupe "duboisi"....

Offline Lucha

• Član
« Reply #4 on: 23 October, 2014, 12:49:05 »
Moje pitanje je bilo potaknuto idejom da stavim dve vrste tropheusa u akvarijum (obe po 15+ kom), ali da pored boje, ima i jos neke sustinske razlike u njihovom ponasanju. A posto su oni generalno tako brzi i energicni (da ne kazem agresivni) postavio sam ovako pitanje. I ja sam imao ideju da jedna vrsta bude neki varijetitet Duboisija a druga da donese i malo svetlijih boja, naravno uz vodjenje racuna da to nisu vrste koje bi bile podlozne ukrstanju. Al hvala, na odgovorima

Offline dita71

• Značajni član
  • Malawi, Tanganyika and Victoria
    • http://www.youtube.com/watch?v=wV0wPBYDQ6Y&feature=related
« Reply #5 on: 23 October, 2014, 15:49:59 »
I ja sam bio u dilemi koje tropheuse da drzim a da ne napravim karambol u akvarijumu to jest da oni to urade.Citao sam dosta tekstova pratio iskustva drugih akvarista i mislim da sam se odlucio za pravi izbor bar sto se tice agresivnosti o lepoti samih tropheusa medju vrstama ne bih pricao jer se razlikuju kod svakog akvariste ponaosob.
Naime odlucio sam se za duboisi maswe,drzim ih vise od dve godine i za to vreme nisam imao slucaj uginuca riba od strane dominantnog ili subdominantnog muzjaka,bilo je koskanja gurkanja i to je to,a presudnu ulogu sigurno u tome ima i sama duzina akvarijuma koja je 160 cm iako sama litraza akvarijuma nije velika.

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #6 on: 23 October, 2014, 19:01:31 »
Guzva je resenje 20 - 25 kom u 200L

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #7 on: 23 October, 2014, 19:42:48 »
Pa sad, i to je diskutabilno.
Ja sam drzao 15 ikola u 180 litara i nikada nisam imao tuce sa smrtnim ishodom. Iako kazu da su ikole jedne od "ludjih". Za godinu i po dana nije se desio bloat. Imao sam nekoliko mrestova, a dva sam uspeo da izvucem i odgajim mlade.

Do duse, ne drzim ih vise jer sam smatrao da je to mali akvarijum za tropheuse, i da bi u bliskoj buducnosti poceli problemi.

Kao sto se kaze, pravilo je da nema pravila :)

Offline mmsl

• Član
« Reply #8 on: 23 October, 2014, 20:12:15 »
kod mene je situacija da imam dve vrste u akvarijumu, masve i kasakalave i npr. masve se nikada nisu tukle, a kod kasakalava, je bilo ubijanja samo tako... e sad primetio sam da dominantni muzjak ganja subdominantnog dok ga skroz ne isprebija i onda se smiri, i ovaj taman malo se oporavi i zivne, i opet krene da izaziva i da trazi tucu i opet dobije batine, nikako da se nauci...

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #9 on: 23 October, 2014, 20:30:16 »
Ja sam zaboravio da napomenem mozda bitnu stvar.
Akvarijum je bio pun kamenja i pecina za skrivanje. Takodje imao je jedan veliki zbun kriptokorine.
Sve u svemu, bilo je puno mesta za skrivanje subdominantnih jedinki, pa je mozda zbog toga bilo tako mirno drustvo.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 02:05:04

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348