Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tanganyika Prvenac  (Read 9146 times)

Offline Svarog

• Član u razvoju
  • **
Re: Tanganyika Prvenac
« Reply #20 on: 27 December, 2014, 22:01:29 »
Evo nekih promena.
Malo sam pretumbao kamenje da vise fizicki odvojim speciosuse. Jedan je mnogo veci i dominira celim dnom a ostalih 4 su na povrsini. Izvadio sam skoljke neke a ove ogradio nazad levo.  Calvusi 3 dole 3 gore. Zato sam naredjao kamenje visoko nebi li se malo svi snasli. Izgleda da sam uspeo jednog jos da pokrijem, videcemo. Da li da ostavim ovako i cekam da se neko upari? Jedan mali speciosus mi je uginuo vec... Donecu jos kamenja i nekako razdvajati teritorije. Sta mi vi predlazete? Takodje i ova 3 calvusa sto su povuceni slabo dolaze do hrane.
Evo slike.

Offline herman

• Značajni član
« Reply #21 on: 28 December, 2014, 20:19:06 »
Zdravo druze svarog,akvarijum ti je super a izbor riba jos bolji,svaka cast.
Ja mislim da ti imas malo riba u tom akvarijumu.Mozes da natrpas pun akvarijum kamenja dominantni muzjak speciosusa ce i dalje biti glavni i terace sve ostale sa dna.To je normalna stvar,uredice celo dno za sebe i pustice samo zenku kad bude spremna za mrest da udje u skoljku.Mislim da treba da kupis recimo pet komada nekih najobicnijih jeftinih muljasa da ga nerviraju dole da mu prave pometnju da bi mogao jos neki speciosus da se spusti dole.A koliko imas skoljki za speciosuse?Nesto ih slabo vidim na slici po pesku.Stavi puno skoljki najbolje vinogradarskih puzeva jer su njima lake za namestanje .Ja sam bar tako radio kad sam ih imao.Stavi oko kamenja napred nazad.Tako da nemoze da sve skoljke kontrolise dominantni.To ti se isto desava i sa kalvusima.Dominantni muzjak maltretira ostale.

Offline Svarog

• Član u razvoju
  • **
« Reply #22 on: 28 December, 2014, 22:18:29 »
Pozdrav Hermite
Hvala na savetima. Je li mislis da ubacim koridorce? Ja mislim da bi oni brzo nastradali. Zao bi mi bilo. Ovih dana treba da uzmem synodontisa lucipinnis, mozda on pomogne malo? Imam sedam skoljki tamo iza levo i jednu sam napred desno stavio cisto da vidim sta ce se desavati. Neke neotauma a neke od vinogradarskog. Ja sam cak povadio petnaestak jer sam mislio da cu mu tako smanjiti teritoriju ali kanda sam se presao. Kalvusi su mnogo mirniji. Sada su cak cetiri na svojim teritorijama a dva su gore. Cekacu da vidim da li ce se upariti neki pa cu onda izvaditi ove druge.

Offline herman

• Značajni član
« Reply #23 on: 28 December, 2014, 23:07:27 »
Nece oni da ubijaju ribe.Nece ubiti ni druge speciosuse samo im nece dati da dodju do skoljke.
Ja sam ubacio dve botie one su lude i neplase se nikog,a i to sa synodontisom je ok ideja samo sto on nece biti bas na dnu.Mozda bolje neki veci torokatum.Malo ti je to skoljki stavi jos 20 komada i rastrci ih na sve strane kad oni odaberu svoje skoljke lako ces ostatak izvaditi ako ti se ne svidja.Oni su ludji i od ocellatusa i od meleagrisa zajedno al su zato i najbolji.I jos jedna stvar ako primetis da nema jednog dva a nisu u filteru ili iskocili onda ih je dominantni muzjak zakopao u skoljci pa malo isprazni skoljke pune peska ne bi li ih spasao.
A za calvuse ti isto trebaju skoljke (ali ne vinogradarske) ako hoces da se uparuju mada malo teze jos su mali.I oni su skoljkasi tako da i oni mogu da budu suparnici speciosusima dole samo da se naviknu jedni na druge.Uvek ce ti tako biti jaci dole slabiji gore,malo suprotno od zivota il sta ces......

Offline profiterole

• Član
  • Beograd
« Reply #24 on: 29 December, 2014, 10:40:28 »
ako hoces da im pomrsis konce,ubaci i leleupi. za mrest su ti sve ribe mlade koliko mi se cini.

Offline rott

• Napredni član
« Reply #25 on: 29 December, 2014, 11:26:11 »
Calvusi nikako nisu školjkaši...

Offline Svarog

• Član u razvoju
  • **
« Reply #26 on: 30 December, 2014, 20:47:01 »
Stavicu jos skoljki. Synodontisa cu ubaciti zbog biotopa. Ne bi mesao biotope sa botijama i torokatumima. Leleupije sam mislio ubaciti ali videcu jos...  Profiterole ti ih bas ocrni :) A i Dzo kaze da mu cupkaju synodontise tako da sam skoro odustao od njih.

Offline Svarog

• Član u razvoju
  • **
« Reply #27 on: 02 January, 2015, 21:12:20 »
Malo sam opet dodavao i pretumbavao. Ima jos koja skoljka vise pa cu da pratim stanje.

Offline profiterole

• Član
  • Beograd
« Reply #28 on: 04 January, 2015, 16:45:17 »
gde su ti skoljke? zatrpane ili..

Offline Svarog

• Član u razvoju
  • **
« Reply #29 on: 04 January, 2015, 20:20:01 »
Neke su zatrpane neke nisu. Uglavnom su iza kamena nazad levo. Ne zivi ni u jednoj, svakoj je zatrpan ulaz.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 January, 2018, 09:36:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [Yesterday at 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]