Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Neolamprologus leleupi  (Read 21996 times)

Offline daHOOD

• Početnik
  • *
Neolamprologus leleupi
« on: 28 January, 2006, 19:38:16 »
U “Aqualex Tanganyika cichlids” sam procitao da se neolamprologus leleupi u prirodi nalazi u paru ili sam. Zanima me,  kako ih drzite i sa kojim ciklidima u drustvu, s obzirom da nameravam da ih u sledecih nedelju dana ubacim u moj prvi tanganjika akvarijum . I da li neko ima Paracyprichromis nigripinnis “blue neon” ili obicne nigripinnis-e.
« Last Edit: 02 January, 2013, 17:33:32 by nedara »

Offline Silvester

• Veoma napredan član
Re: neolamprologus leleupi
« Reply #1 on: 29 January, 2006, 10:02:40 »
Slucajno znam :-) da daHOOD zeli da ih drzi i sa tropheus-ima, pa mu recite da li je i to izvodljivo.

Offline daHOOD

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 29 January, 2006, 14:02:50 »
Tacno tako, tu bi se trebali naci i Moliro trofeusi, ali sve u svoje vreme. Inace Silvester je kriv sto sam se zarazio ciklidima  CIKLID_133. Bio je mesecima uporan da se uclanim u "sektu" i evo me sada :-D

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #3 on: 29 January, 2006, 14:15:39 »
Neolamprologus leleupi je jedan od dosadnijih, agresivnijih tanganyikanaca ali nije dostojan tropheusa u toj kategoriji.  Prema tome, slobodno se mogu pomesati.  Bitnije od toga je da ih ne treba mesati sa slicnim neolamprologusima (tipa, Tretacantus, Cylindrikus, Mustax...) zbog njihovog slicnih potreba po pitanju mresta, teritorija i sl.

U Bazi postoji i opis tog lepog ciklida.  Po meni potrebno je uzeti 5-6 primeraka i sacekati da se izdvoji sinhron par.

Offline profiler

• Značajni član
« Reply #4 on: 30 January, 2006, 11:14:42 »
Ja konkretno drzim 9 Leleupija u akvarijumu od 560 lit. sa 15 tropheusa, 16 Leptosoma, 3 Kalvusa itd. i nemam apsolutno nikakvih problema, svaka vrsta ima svoju pricu i medjusobno se uopste ne doticu.
   Medjutim, Alzo je potpuno u pravu, ako se opredelis za leleupije (a trenutno ih ima  kod JZH-a u radnji) ne bi trebao ih mesas sa slicnim neolamprologusima osim ako nemas dovoljno veliki akvarijum sa dosta stena i kamenja, koji formiraju dovoljno pecina i procepa za sve.

Offline daHOOD

• Početnik
  • *
« Reply #5 on: 30 January, 2006, 19:53:20 »
trenutno za leleupije i ostale bebe ciklide imam spreman privremeni akvarijum od 130l, koji ce mi posluziti dok ne sprovedem u delo ideju o duplex-u :-) 2x540l, u kojima ce biti dovoljni mesta za sve. moram biti strpljiv...

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Leleupi,Leloupi.....
« Reply #6 on: 12 March, 2008, 22:44:46 »
Ja volim,da se imena genusa pišu pravilno ipak kod nekih vrsta samo pogrešno slovo,dadne nam sasvim drugu vrstu.Ne verujete?dmah ču vas uveriti u to,dakle imamo:
Neolamprologus leleupi,ciklid koji nama je svima poznat
Neolamprologus leloupi,koji je isto tako graciozan ciklid ali sasvim druga vsta od Neolamprologus leleupi-ja.

Neolamprologus leloupi je opisao belgijanac Poll godine 1948.  Neolamaprologus /Lamprologus/leloupi dobio je ime po belgijancu E.Leloup,direktoru hidrobiološke stanice na jezeru Tanganyika godina 1946-1947.Inače taj ciklid se zadržava u zoni kamenja,dubine od 1-10 metara.Hrani se zooplanktononom,mužjak 6 cm,a ženka još koji cm.manje.Zanimljiva jeste i činjenica ,da je jako sličan vrsti Neolmaprologus caudopunctatus,a obadvoje nalaze se u istoj okolini.
Valja potražiti slike po netu i stvarno čete se iznenaditi sličnošču tih dviju vrsta.

Neolamprologus leleupi,opisao takodjer poll 1956 godine,o tom ciklidu znamo maltene sve,no ime ima po biologu Leleupu,koji je proučavao ciklide na stanici na jezeru Tanganjika.

« Last Edit: 12 March, 2008, 22:51:33 by Bojko »

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Leleupi,Leloupi.....
« Reply #7 on: 12 March, 2008, 23:01:56 »
A gde se tu utopio ili šta je sad Neolamprologus longior?

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #8 on: 12 March, 2008, 23:29:07 »
Bojko svaka cast, uvek me iznenadis...
C.C.A.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #9 on: 12 March, 2008, 23:51:00 »
Svaka cast Bojko!
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 November, 2018, 00:50:33

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154925
  • Total Topics: 9361
  • Online Today: 78
  • Online Ever: 450