Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Nesto i od mene.. 230l  (Read 7826 times)

Offline andr0id

• Značajni član
Re: Nesto i od mene.. 230l
« Reply #70 on: 26 January, 2016, 21:27:57 »

Evo malo i ja da se prosirim. Bespotreban prostor ispod velikog akv.. uradio sam malo visocije akv da popunim dio komode dole da se ne vide iza kablovi itd..

2 akvarijuma 48x44x30

Trpat cu mladima i sta znam.. od viska glava ne boli..

Od opreme jos ne znam sta i koju pumpu.. malo sam se zeznuo u visini, neonka mi ne moze stati kako treba.. pa moram ispod pojacati 2 precne cijevi i staviti neku speru i 1 cm stiropor da koliko toliko dobijem prostora.. ne treba mi puno neka 2 cm.. da sve fino se uklopi..

Kad natocim i odradi koji dan.. ubacim sta.. slika opet. Pozz

Offline novajlija23

• Značajni član
« Reply #71 on: 27 January, 2016, 15:57:41 »
Lepo izgleda sve sem pozadina na donjem nivou.  Skidaj to i nađi istu ovu kao gore ili crnu ili belu.  Pozdrav :) ps. Potopna at 101 je dovoljna za male ribe, ako je ovo prelivni u sredini.  Razmisli o nekoj vazdušnoj pumpi fina je to stvar. Sa slike izgleda da jedan prelivni deli dva akvarijuma dakle može jedan grejač od 100 w da greje sve to.

Offline andr0id

• Značajni član
« Reply #72 on: 27 January, 2016, 22:54:30 »
Hocu stavit cu crnu, carbon je ono. Ovo samo formalno da vidim kako ce izgledati. Ove cu prodati sutra mozda u kupiti dva  malo niza za 10 cm. Puno sam otisao u visinu :) imam pumpu imam grijac 100w. A zracnu mozda razvedem, ali ce mi gore cijevi biti ici ce na T komad iz  potopne pumpe, pa cu rupicu probusiti da odozgo voda udara direktno dole,  tako da ce biti kisika..

Offline spaske

• Član
« Reply #73 on: 29 January, 2016, 07:21:58 »
Lepo urađeno, i dobro iskorišćen prostor, a treba ti niži zbog rada u samim akvarijumima kad se menja voda i sl. a i zgodnije je zbog osvetljenja. Ima li razmnožavanja u gornjem akvarijumu?

Offline andr0id

• Značajni član
« Reply #74 on: 29 January, 2016, 11:55:19 »
Pa bilo je dosta razmnozavanja, sve koje su postale maticne sam izmrijestio jednom i vise puta. Samo ovih dana imam problema sa mainganom i perlama. Jer i poslije parenja muzijaci ih i dalje ganjaju.. i onda kroz dva tri dana.. pljunu po dvoje troje jaja.. naravno ostale odmah pojedu.. pa zbog tih situacija zelim zenke odvajati dole u jedan.. mlade u drugi.. imam i treci mali mrijesni.. da malo rasteretim veliki akv.

Gore imam jos flavusa muzijaka i zenku.. koji je uporan svaki dan.. ali nikako da je opali.. da li zbog guzve da li.. a i hongii su predmaticni trebali bih i oni poceti ali tesko.. guzva je neka pa ne znam da li da razdvajam neke dole, bojim se onda muzijaka da ne ubije neku zenku jer dole nema gdje bjezati..

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 07:32:48

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154907
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 111
  • Online Ever: 450