Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Leptosoma utinta i transcriptus kalemie  (Read 3188 times)

Offline Mishoni

• Početnik
  • *
Leptosoma utinta i transcriptus kalemie
« on: 25 August, 2014, 12:50:34 »
Pozdrav starosedocima, vec neko vreme pratim forum kao gost i od skoro resih da postanem drug clan.

Nisam preterano upucen u ciklide (patuljasti tanganjikanci), zato i moje pitanje iz naslova, mogu li u 70l akvarijum leptosome i transcriptusi? Imam za sada 5 kalemie-a i razmisljam mogu li sa njima leptosome?
« Last Edit: 25 August, 2014, 12:54:41 by Mishoni »

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Leptosoma utinta i transcriptus kalemie
« Reply #1 on: 25 August, 2014, 13:34:57 »
Ćao!

Navedena kombinacija je vrlo dobra jer su Julidochromis-i ribe dna a ''leptosome'' se kreću u srednjim i višim slojevima vode. Međutim, akvarijum od 70 litara je mali za ''leptosome''.

Offline Mishoni

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 25 August, 2014, 13:41:35 »
Hvala, razmisljao sam upravo o tome, Julidochromis dole, a Leptosome gore... za sada najbolji savet koji sam dobio je Brevisi sa Julidochromis, ali opet ostaje 'prazan' gornji deo... moze li tvoj savet sta sa Juli, ako to ne narusava temu Cyprichromis?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #3 on: 25 August, 2014, 13:46:51 »
Koje su dimenzije akvarijuma?

Slobodno pitaj šta te zanima, temu ćemo verovatno prebaciti u podforum o kombinaciji Tanganjika ciklida.

Offline Mishoni

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 25 August, 2014, 14:39:08 »
60x30, visina 38cm. Preporuka je i Leleupi, ali me uveravaju da je ovo premali akvarijum za njih i Transkriptuse zajedno, jos i Brevisi...

Prvobitno je bila gomila sa 3-4 pecine na jednom mestu, to je pravilo haos zato sto je jedan terao sve, malo mu 3 pecine... sada je ovako, na dva kraja po jedna i mir u kuci. :)

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #5 on: 25 August, 2014, 14:45:58 »
Pozdrav!
Imam akvarijum skoro istih dimenzija,samo što je niži 3cm,što je skoro zanemarljivo...
U njemu trenutno imam 5x Julidochromis gombi,7x Neolamprologus multifasciatus i 5x Cyprichromis leptosoma Utinta,koji su još mladi. Vreme će pokazati da li im je mesto u tako maloj litraži,pa ću javljati rezultate :)
Imao sam ranije i leleupije u akvarijumu,jedan mladi par,i shvatio sam da im nije mesto u malim akvarijumima...
« Last Edit: 25 August, 2014, 14:48:10 by PeraCar 55 »

Offline Mishoni

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 25 August, 2014, 16:10:12 »
Pozdrav!
U njemu trenutno imam 5x Julidochromis gombi,7x Neolamprologus multifasciatus i 5x Cyprichromis leptosoma Utinta,koji su još mladi. Vreme će pokazati da li im je mesto u tako maloj litraži,pa ću javljati rezultate :)

Pozdrav, dok cekam da se Nedara ili jos neko pojavi, meni tvoja kombinacija deluje kao nesto sto sam i ja zamisljao (steta ako leptosome ne mogu u ovaj akvarijum)... razmisljam, koliko imas skoljki za Multije, kako se slazu sa Gombi 'dole'? Brevisi su srcani, pretpostavljam da bi se izborili za svoj prostor, a planirao sam 6 komada i 3 skoljke, nisu jatne ribe kao Multi.

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #7 on: 25 August, 2014, 16:19:57 »
Trenutno imam oko 30tak školjki,mada bi im bilo dovoljno i pola od toga...nikako da mi se popune te školjke,zato što su svi mrestovi multija bili pojedeni ili su jednostavno nestajali,ne znam šta im ne odgovara.
Super se slažu sa Gombijima,tj te dve vrste uopšte ne dolaze u kontakt zato što se multiji drže školjki,a gombiji kuliraju među kamenjem.
Multiji zajedničkim snagama brane malce i formiraju kolonije,a N. Brevis je školjkaš koji obično živi u parovima,i koliko znam teraju malce dalje od školjke kada se odigra sledeći mrest...sačekaj da ti se javi neko ko ima brevise,i neka me ispravi ako negde grešim :)

Offline Mishoni

• Početnik
  • *
« Reply #8 on: 25 August, 2014, 17:19:55 »
To sam i ja procitao za Brevise i mladj, kako izadju, tako ih svi ignorisu... opet, vise mi se svidja ideja parova i jedna skoljka. Ne vidim dovoljno prostora u mom akvarijumu za silne skoljke za Multije, zato mi je cudno gde si stavio tolike skoljke? :)

Offline PeraCar 55

• Napredni član
« Reply #9 on: 25 August, 2014, 17:42:09 »
Ne vidim dovoljno prostora u mom akvarijumu za silne skoljke za Multije, zato mi je cudno gde si stavio tolike skoljke? :)
Nađe se mesta,uvek...toliko školjki u mom akvarijumu zauzme odprilike četvrtinu dna,možda malo više...bitno je samo da se dobro rasporedi prostor i teritorije. Ali može se staviti i upola manje školjki,ali ja sam malo preterao :) :undecided:
Možeš pogledati u mojoj kako to izgleda :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 05:34:45

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348