Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: haoticno kretanje anemona  (Read 4478 times)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
Re: haoticno kretanje anemona
« Reply #20 on: 09 August, 2014, 18:35:33 »
Neznam zasto to nije dobro za reef ak ( naravno uvek postoji opasnost da se proseta ali ih ljudi drze) ja je imam oko 2 god u svom ak i nemam problema sa njom , naravno ako se i bude mrdala i sprzila nesto moja je krivica... nisam mislio na poslednji tvoj odgovor nego na odgovore sve od pocetka .... nebitno je, kazem da je jedan barem odgovor bio na mestu.... ali kako god kazem nadam se da se ljutiti neces ali izgleda opet dolazimo na prepirku pa verovatno nisam trebao nista ni da kazem kao i vecina koja i ima sta da kaze ali zbog ovakvih stvari cuti...

Offline laki983

• Član
« Reply #21 on: 09 August, 2014, 18:41:21 »
ja se izvinjavam na ovom chatu aplikaciji za telefon nik mi je KORCHAGIN inace da znate DANIJEL983(laki) kako me neki znaju.pisacu sa kompa da ne bude zablude-molim vas nemojte se prepirati to ne vodi nicemu-ja anemone volim kao i mnogi drugi koji ih drze i uzivaju u njima cak msilim da je sve ovo sto se desava samo slucajnost koja je moguca-zar ne al eto imao sam potrebu da priupitam ljude koji imaju iskustva da nije mozda neki big problem al po reakcijama i kometarima igora zakljucujem da nije nista opasno-pozzzzzz

Offline STEFAN

• Početnik
  • *
« Reply #22 on: 09 August, 2014, 18:42:09 »
Brate nemoj da mi zameris na iskrenosti al ti mnogo pametujes.nisam trazio da mi gatas dal sam radio ovo il ono, dal sam se raspitivao il nisam vec sam pitao zna li neko sto se to desava.ne zelim da se ova tema pretvori u prepirku zato pisite ako imate neku informaciju a to dal sam se ja raspitivao il informisao oko ovog i onog to je moja privatna stvar

Eh pa vidi, ja sam postavio par pitanja u vezi pumpe, svetlo itd, ..... Na kraju krajeva, ako mnogo pametujem onda izvini sto sam pokusao da ti objasnim ono sto vec davno znam. Ne vidim zasto se vredjas, lepo je znati da li se covek informisao pre nego sto ubaci bilo sta u akva. Ja sam lepo rekao da se desava da se anemone setaju po akva i da protiv toga ne moze niko nista. Tu ne postoji misterija. Ne postoji cudotvorni lek neka bude jasno

Offline laki983

• Član
« Reply #23 on: 09 August, 2014, 18:47:16 »
upravo si napisao nesto tipa:moramo jesti da bi smo ziveli,kiseonik je neophodan da bi smo disali..bla bla bla....da zavrsimo ovde sa ovim molim vas i hvala svima na dobronamernim savetima

Offline STEFAN

• Početnik
  • *
« Reply #24 on: 09 August, 2014, 19:07:50 »
To je tvoje misljenje. "Anemona mi se seta, sta da radim?" I na to pitanje sta se moze ocekivati?

Hajde sad nema veze, ako mislis da je korektno da kazes coveku da "blablatira" onda znamo na cemu smo

Pozz

Offline laki983

• Član
« Reply #25 on: 09 August, 2014, 19:33:02 »
Zao mi je sto tako shvatas.nije mi to cilj nit mi je ni na kraj pameti da te omalovazavam.vrati poruke u nazad i shvatices.smeta mi samo sto si agresivan i po mom misljenju a nadam se da gresim zelis kavgu a neznam zasto.citam tvoje komentare i na "drugim temama" pokusavajuci da skapiram tvoj pristup forumu i mogu da zakljucim da kad delis svoja iskustva tretiras kplege kao neznalice a svoje komentare AMINUJES kao da su toboz saveti iz enciklopedije.spzsti loptu i uzivaj u forumu.ako ja nesto pogresno tumacim evo nek budem banovan sam to trazim a  ako neko procita prepisku shvatice celu situaciju.jos jednom izvini ako sam te uvredio.pozzz

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #26 on: 10 August, 2014, 10:44:30 »
Ja bih vrlo rado pomogao, ali nemam iskustva sa Anemonama.
Srecom pa je Igor pre nekoliko dana dao jednu bubble tip da je testiramo, i napravicu opsirnije tekstove na tu temu cim budem dosao do zakljucaka.

Offline STEFAN

• Početnik
  • *
« Reply #27 on: 10 August, 2014, 11:28:24 »
Cao drustvo,

Dozvolite da vam ispricam moje iskustvo.

Drzao sam 5 god anemonu karpetu "stychodactila hadonni" i kada je stigla do 70 cm morao sam da je prodam.

Trenutno drzim entacmea quadricolor "pink" imam je vec 4 godina i cesto se razmnozava. Uvek sam sacuvao "majku" a prodao "bebe".

Jedino jednom sam ikoristio priliku da sacuvam "bebu" tako da bi je stavio u drugi akva gde gajim bebe klovnovi. Priroda je prelepa

Offline laki983

• Član
« Reply #28 on: 10 August, 2014, 12:12:07 »
ja se uspavao nocas i nisam izmerio ph.uradicu to ovih dana pa cu da vas izvestim.zadnje merenje koje sam imao parametara bilo je (ph) izmedju 8,2-8,2 da kazemo 8,1-pa i ako padne ne vreujem da bi islo tokom noci mnogo ispod 8,0(predpostavka jer nikad to nisam radio),u svakom slucaju uradicu merenje pa cu vam, javiti.
.stefane svaka cast na tome lepo je da se cuje od nekog da je imao toliku anemonu.vidjao sam po yt-bu enormno velike primerke.ja sam se odlucio za bubble zbog ocelarisa koji je cak i ignorisu pa su se udomili u sarcophytonu neznam zasto.al je volim jer mi daje sto se boje tice zivahnost akvarijumu.iskreno prvi mi se put delila u akvarijumu tako da i neznam da primetim koji deo je makla a koji beba jer su potpuno iste velicine.odlucio sam se da jednu prodam jer sam je vec izdvoio na stranu u fisch box koji ima odredjenu struju u sebi te ce joj dok se neko ne javi na oglas sasvim biti tamo dobro.lepo bi bilo da ko ih voli drzati osnuje jedan anemona tank u kom bi samo njih drzao-ja trenutno nemam uslova za to al cu ih u svom narednom akvarijumu sigurno posedovati jer volim tu vrstu organizma i ako jos mnogo moram da ucim o njoj.
p.s. mislim da bi stefan trebao da predstavi svoj aquarijum ili akvarijume u temi "nasi akvarijumi" jer po iskustvima sa foruma cenim da jako lepo izgledaju ili izgleda-pozzzz

Offline laki983

• Član
« Reply #29 on: 24 August, 2014, 14:39:41 »
nove informacije:
jednu sam prodao druga je ostala i stabilizovala se vec 5 dana se ne pomera
merio sam ph preko dana do dose nocu nisam to uradio kako ste mi preporucili al imam novih disbalansa
Ca-500
KH-6(mnogo ispod norme ceo 1,0)
Mg-1500 na granici gornjoj
sve ostalo je savrseno tj perfektno amonijaka nema fosvata nema nitrati oko 0
sto se kh srozao a calcijum preterano otisao gore ?
kh mi je ranije bio na oko 7 a Ca  nizak na donjoj granici 390 pa sam jednom samo dodao calciumbuffer od aquamedic i predozirao ocigledno jer je sad 500
danas cu da opicim 20_30 % zamenu pa cu da  vam sutra javim nove rezultate-da li ej to zbog preteranog kalcijuma otisao kh ili?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 July, 2018, 00:44:43

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348