Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: haoticno kretanje anemona  (Read 4444 times)

Offline laki983

• Član
Re: haoticno kretanje anemona
« Reply #10 on: 09 August, 2014, 12:23:52 »
lepo ne utice Ca mi je sitno ispod 400 sto je donja granica svetlo i struja su dobri jer nista nisam menjao sto godina(promenio sam tip lampe i sa razor presao na mazaru al isa jacina i to je bilo pre oko 3 meseca valjda i posle toga se izdelila ima dobru boju sve je ok samo sto se krecu ko lude.ne hranim ih direktno vec 3x nedeljno smrznutu artemiju uspricam po akvarijumu i sikljucim struju i to ej to a i dajem im  2 x nedeljno zive kokopodse na isti nacin.i tako ih hranim vec pola godine i sve je do sad bilo super.drzue men i ej sve bitno sto mi tvoje pitanje bilo nebitno.pa izmericu nocas ph pa cu da vam kazem koliki je nocu ako to moze tako?!ma nece na stream nadam se ako ode samlece je ko salatu.ma vec su me ansikirale sto mi prze druge korale.moj akvarijum je nano i prenaseljen je te sam po...zdeo.hvala vam ljudi idem sad na bazen.izmericu nocas ph pa cu da napisem koliki je nocu npr oko ponoci .hvala jos jednom oboici pozzzzz

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #11 on: 09 August, 2014, 12:31:33 »
U 12 nece mnogo opasti
Izmeri pred jutro ako te ne mrzi

Offline STEFAN

• Početnik
  • *
« Reply #12 on: 09 August, 2014, 13:49:38 »
Pa ne znam u koliko sati si programirao da ti se pali mazara ali bilo bi dobro da izmeris Ph pre nego sto se svetlo upali

Offline laki983

• Član
« Reply #13 on: 09 August, 2014, 14:33:47 »
Od osam do osam radi uz postepeno uzdizanje i spustanje intenziteta zalazak je u osam uvece i onda moon light od 5 posto krece pa se preko pada od tri posto u ponoc gasi na neprimetnih 1 i tako do jutra.u osam je izlazak....mericu oko 2 pola tri jer sam obicno vikendom do kasno budan

Offline STEFAN

• Početnik
  • *
« Reply #14 on: 09 August, 2014, 15:51:32 »
Uradi tako pa nam reci, samo da znas, ja prosto ne verujem da je Ph objasnjenje na tvoje pitanje

Offline laki983

• Član
« Reply #15 on: 09 August, 2014, 17:20:01 »
ma ja se ne brinem jer mi one zdravo igledaju al ne zelim da mi prze korale,inace nikakve promene sem toga ne primecujem i sve izgleda zdravo.
jednu cu pokloniti prijatelju drugu cu ostaviti a sand anemona mi nikakav problem nije jer ona tumara po pesku i nikom i nicemu ne smeta.hvala svima-odradicemo test za ph tek da resimo i to.pozzz

Offline STEFAN

• Početnik
  • *
« Reply #16 on: 09 August, 2014, 17:26:03 »
Pametno resenje, ovo je dobar primer da ljudi razumu sta rizikuju kada drze anemone u akva sa koralima

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #17 on: 09 August, 2014, 17:36:45 »
E nek si ti Stefane sve ovo lepo nama objasnio , nadam se da se neces naljutiti , ali svo vreme tapkas u mestu sto se tice saveta a barem jedan da je bio promisljen i na mestu .... lepo je imati zelju da pomognes ali....

Offline STEFAN

• Početnik
  • *
« Reply #18 on: 09 August, 2014, 18:29:06 »
E nek si ti Stefane sve ovo lepo nama objasnio , nadam se da se neces naljutiti , ali svo vreme tapkas u mestu sto se tice saveta a barem jedan da je bio promisljen i na mestu .... lepo je imati zelju da pomognes ali....

Eh pa kad razmislis malo, kakav savet mozes dati coveku ako se nije pre raspitao za kohabitaciju izmedju anemone i koralima. Ne mogu coveku da kazem baci anemone to nije dobro za reef akva, tako da sto se toga tice ne postoji savet, lepo sam rekao da postoji rizik i da ljudi moraju biti svesni toga

Offline korchagin

• Početnik
  • *
« Reply #19 on: 09 August, 2014, 18:34:21 »
Brate nemoj da mi zameris na iskrenosti al ti mnogo pametujes.nisam trazio da mi gatas dal sam radio ovo il ono, dal sam se raspitivao il nisam vec sam pitao zna li neko sto se to desava.ne zelim da se ova tema pretvori u prepirku zato pisite ako imate neku informaciju a to dal sam se ja raspitivao il informisao oko ovog i onog to je moja privatna stvar

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 June, 2018, 09:26:26

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450