Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: dodavanje 100% sveze morkse na vec postojecu litrazu  (Read 2471 times)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: dodavanje 100% sveze morkse na vec postojecu litrazu
« Reply #10 on: 17 June, 2014, 10:41:23 »
Svaka cast Ivke, skroz profi. Mi koji smo presli na more naucili smo sta je strpljenje. :D

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #11 on: 17 June, 2014, 11:29:00 »
Vala Petre jesmo :D :D

Offline laki983

• Član
« Reply #12 on: 17 June, 2014, 12:30:12 »
jao ja sam sad u stresu.plasim se .ivke hvala ti ogd je bio temeljan i sig 100% ispravan.al me jako uplasio...nisam to zamisljao tako komplikovano jer sam jednom selio 30 na 60 i sve je bilo ok sa sto posto vode od jednom..ocigledno sam imao srece a i tad nisam imao ovako zahtevne korale.svetlo me ne plasi i vec sam ga stavio na aq ovaj 60 sa setingsom slicnim kao i na staroj lampi jer su istog proizvodjaca .to nece biti problem sig sam

Offline laki983

• Član
« Reply #13 on: 17 June, 2014, 12:31:36 »
kao sto rekoh pesak planiram nov a i kamen ne bih odmah dodavao jer mi je filtracija i vise nego dobra, vec vremenom

Offline laki983

• Član
« Reply #14 on: 17 June, 2014, 12:32:52 »
i sad kad mi se sve privikne za par dana na novo svetlo trebace mi neko ko ima iskustva sa mazzarom da mi da dobar proveren setings foto perioda za 4 kanala jer moija stara lampa je imala dva kanala,tako ako neko zna nesto nek javi

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #15 on: 17 June, 2014, 13:10:55 »
Nema na cemu Danijele , zato forumi i postoje ;)  . Sto se tice prepadanja pa nije mi to bila zelja :( vec da ti napisem sta i kako sam radio da ne mucis muke koje sam imao jer sam neke stvari odradio prebrzo i opusteno... mada bolje sad da te prepadnem ja nego kasnije sam da se smoris jer si napravio kermez :D  :D  sve u svemu lagano i pedantno i nece biti problema strpljenje kao sto je rekao Petar je kljuc svega :)
mada najbolje bi bilo i sto se tice svetla i prebacivanja da se obratis IgoRRu , dobices najbolje i najpouzdanije savete po pitanju svega ovoga ;)
« Last Edit: 17 June, 2014, 13:18:34 by Ivke »

Offline laki983

• Član
« Reply #16 on: 17 June, 2014, 14:15:12 »
svaka ti je NJEGOSEVA....

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 17 June, 2014, 17:27:21 »
Aco, jel se pesak pere u slanoj vodi, ili moze i u slatkoj ?
Mozes i u slatkoj bez ikakvog problema. Izgubices naravno sve sto je u njemu, od sitnih zivuljki do bakterija, ali sve ce se to ponovo namnoziti i bolje je tako nego da prebacis usput svu prljavstinu koja se sakupila.

Ne mozes n ida zamislis sta se sve sakupi u pesku za kratko vreme, tako da je pranje obavezno. Posle toga ga ostavi da se dobro osusi, ako si bas pedantan mozes eventualno da ga u medjuvremenu potopis u RO/DI vodu i opet ostavis da se osusi i onda si siguran, mada ja smatram da to nije preterano potrebno.

Ovo sto ti je Ivke rekao je sve u pravu, ja bih samo umesto Easy Life FFM koristio UltraBio od Fauna Marin jer su to prave bakterije i verovatno najbolje resenje.

Svakako je najbitnije strpljenje i da dodajes malo po malo kamena, a ne sve odjednom jer je promena velika i napravices haos. Racunaj da je to sasvim novi akvarijum i ponasaj se tako, bez obzira sto sve to ubacujes iz vec postojeceg akvarijuma kod tebe.

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #18 on: 17 June, 2014, 19:23:12 »
svaka ti je NJEGOSEVA....
A čus :) jasta more :D :D :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 June, 2018, 12:04:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154845
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 64
  • Online Ever: 450