Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Vek akvarijuma i zemljotres  (Read 14114 times)

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
Re: Vek akvarijuma i zemljotres
« Reply #30 on: 23 November, 2014, 22:34:22 »
Ja se secam kad je bio zemljotres u Kraljevu, da je voda pljuskala sve strane. Zivim na sedmom spratu, u Kragujevcu nije treslo ni blizu kao u Kraljevu, ali voda je izlazila iz akvarijuma.

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #31 on: 24 November, 2014, 02:50:26 »
Kakva magla 300 dana? U kom gradu? Mozda u Londonu, ko je ziveo u Krusevcu ne bi tako pisao. Drugo nalazi se u spicu rodopskog masiva izmedju dinara i karpata i nije tu bas toliko stabilno.
Misirac se seli u rubinov soliter verovatno, nema ih mnogo sa 13+ spratova... I posto imam prijatelja u istom znam da ume da malo radi i od vetra cak.
 Secam se posta nekog lika kome je nastradao akvarijum tokom bombardovanja, pukla mu cela strana. Spaslo ga je ojacanje pa mu je voda samo malo kapljala kroz naprslinu, nista opasno. Koliko sam video izgleda da je to najbitniji faktor u vezi sa pucanjem stakla, da ga silikon drzi sa cetiri strane. Jos bolje ako je laminirano staklo. U tom slucaju skoro da nema sanse da se razdvoji strana i napravi rupa iz koje ce sipati voda. Meni je pukao samo jedan manji akvarijum od 50 litara '99. i nadam se da ce ostati jedini.
Sto se ljuljanja tice dobar poklopac protiv pljuskanja i jaka osnova, postolje i nema brige. Ja sam stalazu pravio od metalnih profila nalik Nedarinoj u temi o fishroom-u. Konsultovao sam ortaka gradjevinca i tablicama smo odredili mere u odnosu na nosivost... Ako se sve uradi po pravilima prostor za greske je mali.
So long and thanks for all the fish...

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #32 on: 24 November, 2014, 20:38:01 »
Kakva magla 300 dana? U kom gradu? Mozda u Londonu, ko je ziveo u Krusevcu ne bi tako pisao.
Za London ne znam,nisam bio...a slucajno sam blizu Krusevca,i cesto sam u istom gradu :)
Cak je i zanimljivo! :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 October, 2018, 11:47:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 99
  • Online Ever: 450