Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Hrana za Tropheuse  (Read 2648 times)

Offline barricade

• Član
Hrana za Tropheuse
« on: 01 June, 2014, 14:54:50 »
Pozdrav, zanimaju me vaša iskustva s prehranom Tropheusa, imam Tropheus duboisi masawa, već 3 tjedna hranim ih s Tropical super forte spirulina listići, i granulice, sve je super jedu kao ludi 2x na dan po malo, ali sam čitao da im nije loše ni dati špinat kao prehranu, pa ako netko ima tko ih je hranio s špinatom molim da podjeli koji je proces jel se iskuha i kako već ide hvala

Offline dita71

• Značajni član
  • Malawi, Tanganyika and Victoria
    • http://www.youtube.com/watch?v=wV0wPBYDQ6Y&feature=related
Re: Hrana za Tropheuse
« Reply #1 on: 02 June, 2014, 11:48:05 »
Pozdrav druze,evo ja cu ti reci kako ja hranim svoje maswe vec dve godine imam uspesne mrestove i riba mi je zdrava.

Od hrane imam tropikal spirulina super forte 36%spirulina
tetra phil,sera floru,hikari excel granule,spirulina tablete,zamrznutu hranu koju sam licno pravio,hikari gold.tetra pro color,zamrznuta proteinska,tetra diskus,sera diskus.
Najvaznije u svemu je da tropheusima samo jednom u toku 7 dana dajem proteinsku hranu(hikari gold.tera pro color,zamrznuta proteinska,tetra diskus,sera diskus svake nedelje menjam)
Ovim ostalim danima ide biljna hrana s tim da nedeljom ne hranim ribu.Ponekad im dam skuvan spanac ili skuvane tikvice nije da ih bas obozavaju ali pojedu taman onoliko koliko im treba.Inace ribu hranim dva puta dnevno ujutro i uvece(u nekoliko navrata po malo uvece jer tada imam najvise vremena)Pozdrav

Offline barricade

• Član
« Reply #2 on: 02 June, 2014, 21:40:37 »
Hvala ti kolega, ja se malo bojim da im uopce dam proteinsku hranu, samo dobiju, tropical super forte 36% granule i listice

Offline barricade

• Član
« Reply #3 on: 02 June, 2014, 21:47:23 »
I molio bi te da mi kazes ako si koristio JBL premium spirulina vidim kod nas 105kn 1000ml dobijes ja inace uzimam tropical super forte spirulina 1200ml 170kn, a ova od JBL-a ima čak 40% spirulina alge za razliku od ove sto ima 36%
http://www.aquashop.hr/Product-JBL-Premium-Spirulina-1000-ml_9731.aspx?gid=228&art=varianta

Offline McBain

• Značajni član
« Reply #4 on: 03 June, 2014, 07:53:15 »
Maswe spadaju u manje osetljive tropheuse sto se tice ishrane, ali naravno i sa njima moras da vodis racuna. Kolega dita71 ima zaista prelepe maswe koje se jako raznovrsno hrane, ali kao sto on rece uglavnom hranom sa vise biljnih sastojaka. Da zakljucim mislim da Maswama nije opasno dati jednom nedeljno malo jace hrane. Ali to je sad sve relativno sta znaci kada neko kaze "malo"...

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #5 on: 03 June, 2014, 09:17:02 »
sve kako su kolege naveli su tacne, i nema nikakvih problema, sto se tice ishrane...ali vodite racuna ako kupujete neke nove ribe ili biljke da nenavucete neku bolest u akvarijum,...

Offline dita71

• Značajni član
  • Malawi, Tanganyika and Victoria
    • http://www.youtube.com/watch?v=wV0wPBYDQ6Y&feature=related
« Reply #6 on: 03 June, 2014, 16:17:23 »
I molio bi te da mi kazes ako si koristio JBL premium spirulina vidim kod nas 105kn 1000ml dobijes ja inace uzimam tropical super forte spirulina 1200ml 170kn, a ova od JBL-a ima čak 40% spirulina alge za razliku od ove sto ima 36%
http://www.aquashop.hr/Product-JBL-Premium-Spirulina-1000-ml_9731.aspx?gid=228&art=varianta
JBL nisam koristio ali mislim da se ona nerazlikuje nesto od tropikal spiruline super forte tako da neces pogresiti ako sa bilo kojom hranis ribe.Pristalica sam toga da riba  treba raznoliko da se hrani naravno treba biti obazriv sa kolicinom iste u hranjenju jer mislim da je tu veci problem nego ako se ribama herbivorima da jednom nedeljno nesto od proteinske hrane kojom redovno hranimo karnivore

Offline barricade

• Član
« Reply #7 on: 05 June, 2014, 23:28:10 »
Hvala vam svima na odgovorima, nedavno sam tek nabavio Tropheuse duboisi masawe, pa me malo strah eksperimentirati, dajem im 2 puta dnevno po malo Tropical super forte spirulina 36% listice i granulice, vjerojatno cu uzeti taj jbl od 40% spiruline da miksam s ovom, bojim se malo dati proteinske da nebi bilo sranja s njima, inače već su 4 tjedna kod mene rastu kao ludi :)

Offline McBain

• Značajni član
« Reply #8 on: 06 June, 2014, 07:47:36 »
Onda nemoj da menjas nista ako rastu super itd. JBL je extra hrana. Ja sam je davao demasonijima i bio sam bas zadovoljan.....nekako je zvakasta i ne prlja vodu skoro nikakao... ;)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #9 on: 06 June, 2014, 11:49:26 »
Hvala vam svima na odgovorima, nedavno sam tek nabavio Tropheuse duboisi masawe, pa me malo strah eksperimentirati, dajem im 2 puta dnevno po malo Tropical super forte spirulina 36% listice i granulice, vjerojatno cu uzeti taj jbl od 40% spiruline da miksam s ovom, bojim se malo dati proteinske da nebi bilo sranja s njima, inače već su 4 tjedna kod mene rastu kao ludi :)

Slobodno raznovrsno i više malih obroka.  Misliš da u priordi samo jedu biljnu hranu?  Ubaciti malo smrznute hrane (artemia, cyclops, dafnia) ponekad nije na odmet.
Samo čista voda i cepaj...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 October, 2018, 23:25:48

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154905
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 120
  • Online Ever: 450