Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Marmelada ket  (Read 3476 times)

Offline jova nedeljkovic

• Član
Marmelada ket
« on: 31 May, 2014, 19:18:42 »
Imam 10-ak komada marmelada ket,hranim ih Sera florom kao i ostale ribe u aq.Medjutim samo one su mi bas,bas mrsave.Cime da ih hranim ???

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
Re: Marmelada ket
« Reply #1 on: 31 May, 2014, 19:20:45 »
Tetra diskus. Sera flora treba biti samo pomoc ishrani, jer je slaba za svakodnevno hranjenje....

Offline jova nedeljkovic

• Član
« Reply #2 on: 31 May, 2014, 19:40:28 »
OK,hvala

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #3 on: 31 May, 2014, 21:00:39 »
ja hranim sve ribe sera florom i tetra diskusom, ne preporucujem puno tetra diskus-a.mesaj floru, i diskus, mada ubaci i  vipan. ako imas negde da nadjes zive hrane, to je savrseno,  samo nemoj da preteras sa diskusom

Offline GokU

• Član
« Reply #4 on: 31 May, 2014, 21:56:25 »
Tetra diskus. Sera flora treba biti samo pomoc ishrani, jer je slaba za svakodnevno hranjenje....

Sera flora je jedna od najkompletnijih hrana za ciklidne algojede. Godinama je koristim i gomilu mrestova sam imao uz njenu pomoc. Tako da ne pisi ovakve stvari. Naravno najbitnija je sto raznovrsnija ishrana.

Jovo jesu li ti marmelade zadnje stigle u akvarijum? Slazem se sa djomlom. Vipan isto odlicna hrana. Tetra diskus isto. Samo ne daj u istom danu granule i listice. Mesaj ali jedna hrana jedan dan. Inace lako moze doci do bloata. Redovna ishrana i riba ce da se poprave.

Offline jova nedeljkovic

• Član
« Reply #5 on: 31 May, 2014, 22:22:54 »
u 400 l ima oko 45 riba,karleus,maingano,perlmut,mpanga,delfin,marmelat ket ..... zajedno su oko 5-6 meseci,marmelat su velike 5-6 cm ,samo su malo manje od delfina koji su naj veci.

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #6 on: 31 May, 2014, 22:55:40 »
ja sam cuo, (nisam je davao mojim ribama) da je tetra rubin,  zanimljiva hranica, miksuj malo...

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
« Reply #7 on: 31 May, 2014, 23:42:16 »

Sera flora je jedna od najkompletnijih hrana za ciklidne algojede. Godinama je koristim i gomilu mrestova sam imao uz njenu pomoc. Tako da ne pisi ovakve stvari. Naravno najbitnija je sto raznovrsnija ishrana.

Jovo jesu li ti marmelade zadnje stigle u akvarijum? Slazem se sa djomlom. Vipan isto odlicna hrana. Tetra diskus isto. Samo ne daj u istom danu granule i listice. Mesaj ali jedna hrana jedan dan. Inace lako moze doci do bloata. Redovna ishrana i riba ce da se poprave.

Zali boze ribe koje jedu samo sera floru.... Tetra diskus, sera flora, sera san, to je kombinacija koju mozes davati , i mozes mesati, ali obavezno da u toj kombinaciji bude tetra diskus, ako mislis da ti ribe ne izgledaju kao da su izasle iz Dahaua. Sta ce faliti ribama ako se pomasaju listici i granule tokom dana,bloat? ja se jos sa tim susreo nisam,? I sa kojim pravom kazes "ne pisi ovakve stvari"?? Mislis da imam za cilj da coveka sad prevarim? Ima i delfine u akvarijumu.! Napravi kombinaciju ishrane , a da zadovoljis ribu koja naraste do 20cm, i osnova treba biti na jakoj hrani....
« Last Edit: 31 May, 2014, 23:46:20 by DJ Aca LiveStyle »

Offline Cvrc

• Član
« Reply #8 on: 01 June, 2014, 00:27:16 »
Meni ceo akv odrastao na sera sanu, bez tetra diskusa ... Kakva je to glupost da MORA tetra diskus ...

Offline DJ Aca LiveStyle

• Značajni član
« Reply #9 on: 01 June, 2014, 00:34:50 »
Odrasli delfini na sera san?  :rolleyes: :huh:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 December, 2018, 06:06:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154937
  • Total Topics: 9364
  • Online Today: 90
  • Online Ever: 450