Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: POPLAVA  (Read 2930 times)

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
Re: POPLAVA
« Reply #10 on: 21 May, 2014, 14:04:48 »
Evo da se javim iz Sapca. Ovde je situacija korektna. Samom gradu se nije nista dramaticno desilo. Prvi dan u cetvrtak kada su vode krenule sa Cera bilo je problema sa podzemnim vodama u pojedinim delovima grada blizu obodnog kanala. Trenutno problem isto uglavnom sa podzemnim vodama imaju neka sela i naselja oko Sapca. Bedemi se za sada uglavnom drze. Najgore jeste kod sela Drenovac gde je voda natopila bedem i podlazi ispod. Vojska je uz civile tamo i non stop se nabacuje jos vreca i zemlje kako bi se to ojacalo. U gradu se na nekoliko mesta bukvalno danonocno pune vrece sa peskom. I da, hvala svima koji su bili u Sapcu i pomagali.

U ponedeljak sam, posto je ujutro objavljeno da je u Sapcu sve OK, bio u Krupnju. Tamo je situacija blago receno katastrofalna. Ono sto vidite na slikama i snimcima ne moze ni priblizno da prikaze kakvo je realno stanje, posebno ako ste pre toga bili u Krupnju koji je bio presladak gradic sa prelepim dvoristima. Kada se dolazi iz Sapca, prizori njiva u selima pre Krupnja su pretvoreni u pustos. Na srecu u tom delu nema vecih i masovnih ostecenja na objektima ali su te njive neupotrebljive, ko zna koliko dugo. Put iz pravca Zavlake (Sapca) na mestima ne postoji tj asfalt ne postoji nego je improvizovano sljunkom da bi uopste moglo da se dodje. Ulazak u predgradje Kupnja je vec poprilicno drugacije. Kuce su prepune mesavine blata, peska i fekalija a da ne pricam o dvoristima. Sam centar je ostao nekim cudom netaknut. Deo gde smo mi isli, kod nekih drugara, je naselje koje se zove Zarkovaca i ono je najteze pogodjeno. 90% dvorista i kuca su u min 20cm mulja, 5% je netaknuto a 5% ne postoji. Domacini su nam pokazali mesto gde je nekada bila kuca gde se sada nalazi samo deo temelja i par cigala. Videli smo bar 10 neuseljivih kuca i isto toliko porusenih. Prvih sat vremena sam osecao fizicku mucninu i malo je falilo da povratim. Tek posle, kad sam uzeo nesto da radim sam malo dosao sebi. Kliziste je pomerilo deo odrasle bukove sume i snelo na kuce a bujica je potkopavala temelje kuca. Pravo je cudo da je tamo samo jedna osoba stradala.

Evo i par slika koje smo napravili ali to nije ni blizu tesko koliko je tesko da popricate sa devojkom koja vise nema kucu i kad je pitate da li joj sta treba ona odgovori da joj nista ne treba jer vise nista nema. Takodje, cudno stanje svesti vlada medju ziteljima. Mislim da su oni u stanju soka i da jos nisu svesni sta ih je zadesilo...

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:2014_floods_in_Krupanj

https://www.youtube.com/watch?v=jRhbPBreykM&feature=youtu.be
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #11 on: 21 May, 2014, 18:44:14 »
katastrofa ljudi,gledam i nemam rijeci da opisep kako se osjecam,ljudi su sve izgubili :sad: :sad:

kod mene je proslo bez posljedica jer je grad bukvalno spasila omladina,sto se tice civilne zastite totalno je zakazala,imali su vise od 24 sata da se pripreme u dijelovima koji su kriticni,grad ima solidan sistem za odbranu,dobre nasipe i betonske zidove na keju u centru grada al i oni su na kraju poceli da cure i sva sreca da je ta ogromna voda prosla za nekih 24 sata jer je sava ovde bila niskog vodostaja pa je lako primila unu i nije se zadrzavala u gradu

inace centar grada je nizi od poplavnog vala bio za 2- 3metra,a neki dijelovi i vise,pa mogu misliti kako bi to bilo katastrofalno da je negdje nasip poceo pucati,

most je pomjeren iz lezista i sav saobracaj je zabranjen do daljnjeg
mnogo stariji od mene nisu vidjeli ovoliki vodostaj une
evo i par slika
Gizmo

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #12 on: 22 May, 2014, 23:32:16 »
Jagodina,Ribare selo,naselje Brioni...njega niko ne spominje na televiziji...voda u garži je bila do 2 metra...sav alat je upropšćen...šteta...ne smem ni da stavim na papir.Kuća poplavljena,1.2 metra nivo vode u njoj...

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 22 May, 2014, 23:33:03 »
...

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #14 on: 22 May, 2014, 23:33:58 »
...

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #15 on: 22 May, 2014, 23:35:14 »
...

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #16 on: 23 May, 2014, 20:05:11 »
kakav haos...kad smo se zadnji put dopisivali ti rece da nema opasnosti kod tebe...no izgleda da si mislio na stan...

meni je bas zao ovih ljudi zbog svega sto se desilo, kod mene je takva situacija bila pre nego sam se ja rodio, bila poplavljena i moja kuca...ovog puta promasilo Leskovac, bila je reka dva puta ozbiljno nadosla ali se u gradu nije izlila, tek nesto dalje nizvodno jeste ali daleko od ovoliko vode...na neki nacin stiti nas brana koja je napravila jezero iz koga koristimo vodu za pice, jedina briga je da brana ne popusti jer ako se tako nesto (nedao bog)  desi, sam Leskovac bez okoline ima 80000 stanovnika, a ne brdu koje ne bi bilo poplavljeno nema vise od 5000 - 8000 stanovnika

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #17 on: 23 May, 2014, 22:32:31 »
Do sada sam cuo samo price da se 1937. godine kod mene izlile 2 recice koje su normalnog toka jedva dva metra sirine,sto se kaze malo veci potocic,kada su se izlile spojole su se bas na jednoj raskrsnici koja je udaljena od njih oko 500m (ukupno oko 1km)...
A sve ovo je danas potvrdio jedan deda koji je rodjen 1927,znaci bio dovoljno velik da zapamti to...:)
Cak je i zanimljivo! :D

Offline Aquashop

• Član
« Reply #18 on: 27 May, 2014, 12:14:00 »
Znam da je lako srati sada kada se sve već desilo i biti pametan ..no...ovaj nas je izgleda dobro poznavao...

http://021.rs/info/srbija/102022-aribald-rajs-nas-jo-pre-86-godina-upozorio-na-opasnost-od-poplava.html

:rolleyes:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 January, 2018, 20:19:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]