Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Premestanje akvarijuma - savet oko vode  (Read 2545 times)

Offline Mandic

• Napredni član
Re: Premestanje akvarijuma - savet oko vode
« Reply #10 on: 13 May, 2014, 23:05:51 »
Imam i ja mali problem oko premeštanja akvarijuma, ali je u mom slučaju premeštanje iz Novog Sada u Smederevo (oko 150km)...
Plan je da bar pola vode (oko 50l) sačuvam u nekim kanisterima i balonima, u njih bih ubacio i ribe, a filter masu u neku kofu sa poklopcem.

Da li mi je dobar plan ili treba nešto da menjam? Koliko i koliki pad temperature može da utiče na eventualne neželjene efekte?

Offline rott

• Napredni član
« Reply #11 on: 13 May, 2014, 23:09:44 »
Dobar ti je plan, ne može bolje. Još kada bi u Smederevu imao bar još 50l odstojale vode, nema šta da brineš.

Offline Andjelija

• Član
« Reply #12 on: 14 May, 2014, 11:25:12 »
Hvala na savetima...
Necu isusiti podlogu, planiram da ostavim 10-15 litara vode u samom akvarijumu, taman koliko da podloga ne bude na suvom...
Plus, kanister filter necu prazniti uopste.. Jedino unutrasnji, ali cu komplet medij da izvadim i drzim u vodi... Plus dodatno ubacivanje Nitiriveca, mislim da ne bi trebalo da bude problema...

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #13 on: 14 May, 2014, 12:33:25 »
ja samo da dam predlog svima za onaj prvi slucaj, ako se radi o spoljnom prelivnom filteru samo okrenuti cev od motorne glave na pocetak filtera recimo taloznik i ostaviti ga da se vrti voda dok se sve ostalo ne spremi, tada zasigurno nema unistavanja bakterija u filteru pa taman da traje i 10 sati

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #14 on: 14 May, 2014, 15:01:29 »
Mandicu bice toplije za vikend pa odlozi preseljenje do tad ako mozes...  Za ribe izbegavaj da ti padne temperatura mnogo, pogotovo ako je tanganjika u pitanju. Ribe iz jezera su mnogo osetljivije na kolebanje temperature od onih iz reka...

Sto se bakterija tice secam se da sam negde naisao na podatke da ispod 15 celzijusovih nitrifikacija skoro prestaje, a onda opet na drugoj strani na podatke da nema prevelikog smanjenja nitrifikacije do cak 5 stepeni na suprot Arrhenijusovoj jednacini... Verovatno da bakterije imaju odredjene mehanizme da pokrenu reakcije odredjenim enzimima na nizim temperaturama.
E sad imas puno clanaka o tome i siguran sam da neces pobiti bakterije ako im smanjis temperaturu, sa druge strane ako im prekines protok i smanjis temperaturu mozda ces im pomoci da prezive duzi put zbog smanjenog metabolizma... U svakom slucaju nista nece biti strasno ako put traje sto krace i ako voda koju dopunis bude hemijski odgovarajuca. 
Vladin savet je jako praktican za spoljne filtere bilo kog tipa, problem je ako imate glomazne unutrasnje ili wet-dry top filtere.
So long and thanks for all the fish...

Offline Nightrider

• Napredni član
« Reply #15 on: 15 May, 2014, 02:59:51 »
Ako mozes da nabavis vazdusnu pumpu na baterije, stavi rasprsivac u kofu sa filter masom.

Offline nedic93

• typing...
  • Napredni član
  • Nedic Nikola
« Reply #16 on: 15 May, 2014, 08:35:13 »
Ja sam video vazdusne na baterije kod kineza za 200-300 din..
Cak je i zanimljivo! :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 03:11:45

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327