Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: demasoni i ikole u 120 litara  (Read 1762 times)

Offline vlada33

• Značajni član
demasoni i ikole u 120 litara
« on: 06 May, 2014, 19:56:06 »
o ovome sam vec pricao sa pojedincima,ali hteo bi da cujem misljenje i ostalih...

napravio bi kombinaciju demasona i ikola,akvarijum je rekao bi majusan ali trebalo bi u neko dogledno vreme da bude i veci...demasoni su jos mali a i ikole bi uzeo male a kako sporo rastu valjda ne bi prerasle trenutni akvarijum dok ne dodje veci...

akvarijum je 120l,70x40x45 i u njemu je trenutno 12 demasona,3 anci-a i botia i ubacio bi recimo 10-12malih ikola...

misljenja?
« Last Edit: 09 January, 2015, 11:07:38 by nedara »

Offline rott

• Napredni član
Re: demasoni i kole
« Reply #1 on: 06 May, 2014, 20:04:27 »
Taj aq bi mogao da ti služi kao karantinski ili neki pomoćni za par dana. Za sve duže nema smisla držati tropheuse u njemu, jer će im ograničiti i usporiti rast.
Druga stvar 10 ikola je dosta mali broj i mogao bi da se pokaže kao fatalan...

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #2 on: 06 May, 2014, 20:40:40 »
bas sam zato i napomenuo broj,jer bi veci broj mozda bio bolji za ikole u smislu brojcanosti ali bi bio prevelik broj za velicinu akv...

takodje svestan sam da je akv.malo kratak za tropheuse i da nije ni litraza neka ali dali ima neki nacin da im napravim zaklone ili sta vec da mogu bar biti kao malci tu dok  ne porastu na neku velicinu,pa onda tako u krug ako nema drugog resenja (tj.ako veci akvarijum ne bude gotov),prodam kad porastu i uzmem opet malce...meni je akvarijum ionako zbog izgleda nije mi bitno da budu maticni i da se mreste...a nekako mi se svidja kombinacija demasona i ikola zbog boja ribetina...

Offline rott

• Napredni član
« Reply #3 on: 06 May, 2014, 21:31:59 »
Taj aq bi bio dovoljan da podižeš mladj tropheusa, od kada se izlegu i proplivaju, pa do veličine od 3cm. Za dalji normalan rast i napredak im je potreban veći aq.
Obzirom da je najčešća prodajna veličina tropheusa 3cm i veći, mislim da taj aq nema nikakvu perspektivu sa tropheusima...

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #4 on: 06 May, 2014, 21:47:16 »
o.k.shvatam...nazalost ne zvuci dobro...

inace, da se radi o vecem akv.dali bi bilo izvodljivo? znam da se radi o razlicitim jezerima ali to vecina koja bi videla akv.kod mene kuci verovatno nebi imalo pojma o tome, sem da su ribe lepe...

inace, ako ima jos nesto i neko za dodati slobodno nek kaze, svako misljenje cu saslusati...

i naravno Rott postujem tvoje misljenje da ne ispadne da cekam nekog da kaze suprotno, ipak si cuvao ikole a mozda ih jos i imas nisam bas taj deo ispratio...

Offline rott

• Napredni član
« Reply #5 on: 06 May, 2014, 21:55:57 »
Naravno, ja govorim o tropheusima. Malawi nisam nikada držao ali mislim da demasoni nije previše agresivan.
E sad, ako ih zadovoljava biljna ishrana, i ako nebi bili agresivni prema Ikolama, u aq cca 300l, nema razloga da ne može. Mislim da ih tropheusi ne bi primećivali.
Kod tebe je glavni problem veličina aq...

Offline vlada33

• Značajni član
« Reply #6 on: 06 May, 2014, 22:26:00 »
sto se tice ishrane i demasoni ne vole proteinsku hranu, takodje su biljojedi ili algojedi kako god...

demasoni su obicno agresivni u okviru svoje vrste kao i ikole tako da mislim da tu nece biti problema...kad akvarijum poraste naravno...

Offline naturalist

• Značajni član
« Reply #7 on: 07 May, 2014, 21:10:11 »
nekako mi ne idu te dve vrsta riba zajedno.ne zato sto su iz razlicitih zivotnih sredina,nego .....bre brate ne idu mi i gotovo tacka zarez full stop znak uzvika kako hoces nikako mi Kole ne idu sa demaroni!

Offline naturalist

• Značajni član
« Reply #8 on: 07 May, 2014, 21:11:42 »
 :grin:

Offline vlada33

• Značajni član
Re: demasoni i ikole
« Reply #9 on: 07 May, 2014, 22:28:33 »
haha,ladno sam napisao kole umesto ikole...i to tek sad vidim...molio bi da neko prepravi ako je moguce...

inace nije da ne idu,gomila ljudi po internetu pravi tu kombinaciju ,ono sto sam video da im skrecu paznju su problemi sa mrestom i slicno,ali to meni i nije vazno jer je to ionako akvarijum za gledanje a ne mrest...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 July, 2018, 13:22:21

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348