Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: IKOLA koja nosi...  (Read 1490 times)

Offline zilda

• Napredni član
IKOLA koja nosi...
« on: 06 May, 2014, 14:05:59 »
PITANJE GLASI...dali je bolje zenku ostaviti do kraja da sama ispljune malce ili je  iscediti,...dali ce ostali dirati malce ili ne...u zajednickom akvarijumu od 300 L Su samo ikole, dajte neki strucan savet, jer bas nevolim da guram mrezicu u akvarijum, zbog stresa i posle riba bude plasljiva na svaki primacaj akvarijumu...molim za odgovor ko ima trofeuse i iskustva sa mrestom  trofeusa...Pozdrav svima, ko ima trofeuse...

Offline rott

• Napredni član
Re: IKOLA koja nosi...
« Reply #1 on: 06 May, 2014, 20:08:00 »
Slobodno ostavi... Možda neće uspeti iz prve ali već naredni mrest će ženka sama odraditi kako treba. Ako su same u aq nema problema...
Jel to Ikole reaguju na promenu prebivališta?  :)

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #2 on: 07 May, 2014, 08:27:09 »
e sad dali je pametno staviti u akvarijum neki cupic ili cevi od plastike dabi imali malci gde da se skrivaju ili ostaviti kako je bilo.

Offline rott

• Napredni član
« Reply #3 on: 07 May, 2014, 10:07:27 »
Pametno je. Najviše vole da se sakrivaju u nekom rupičastom kamenju, na kome se vremenom uhvate alge, i onda imaju i da grickaju... To je po meni najbolje...
Treba videti samo koliki ti je zazor na filteru da ti se ne uvlače u filter, inače nema greške sa jednim jatom u takvom aq... Sve sami rade i obraduju te sa malcima.
Većina ih cedi i odvaja malce, ali to je za hiper proizvodnju i prodaju, a i kod akvarijuma gde je više vrsta tropheusa, pa da tačno znaju od koga su malci, i da druga vrsta ne pojede mladj... A ako ne voliš da čačkaš puno po aq, i imaš samo Ikolu u 300l, ništa ne diraj  ;)

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #4 on: 07 May, 2014, 10:43:39 »
imam 20 IKOLA U 300 L. Ja mislim da je to dovoljno,prosli put sam imao 33 odrasle jedinke i mislim da imje to mali akvarijim,doduse i ovde vidim neku agresivnost valjda zbog promene a u skorije vreme videću da snimimo i postavimo video zapis...

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #5 on: 07 May, 2014, 13:37:18 »
video sam lika da je ubacio u akvarijum fasadnu ciglu sa rupicama to mu je odlicna ideja, tu su malci bezbedni...

Offline McBain

• Značajni član
« Reply #6 on: 07 May, 2014, 15:11:14 »
Meni je zenka ispustila malog koji je imao jos malo zumancane kese i pojeli su mu je, interesantno ne njega nego samo zumancanu kesu, tako da je uginuo. Odmah posle toga sam porodio zenku.  Generalno ne bi trebale da ih diraju ali sam cuo da nekad "hoce da cape" male. Jbg ko ce ga znati sta je u njihovoj glavi. Mislim da je bolje izvaditi i gajiti ih u drugom aq, da bi bolje dolazili i do hrane. Mada sa druge strane hvatanje zenke izaziva dosta stresa i kod ostalih riba, sto opet nije dobro, ali da rezimiram. Ja sam ipak za vadjenje malih !!!

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #7 on: 07 May, 2014, 15:37:33 »
ja sam imao ikole i čimbe zajedno i jedna ženka nosila i jednog dana gle čuda iza biljke se krio jedan malac, koji je do danas porastao u ozbiljnu ikolu. nema tu pravila ja sam se odlučio da ih necedim pa šta bude,jedan po jedan malac i biće jedno jato...

Offline misirac

• Član
« Reply #8 on: 08 May, 2014, 12:08:32 »
Ja sam radio i jedno i drugo, mada me mrzi da ih hvatam pa ih cesce ostavim da nose do kraja.
U tom slucaju nikada nisu prezivela vise od dva malca. Trebalo bi da ima dosta mesta za skrivalje jer ih matori pojedu, najcesce kada ih zenka izbaci. Posle par dana nauce sami da se krijui vrlo hrabro isplivavaju da dohvate hranu. Matorci ne pokazuju neko interesovanje za njih sem u prvih nekoliko dana kada su jako mali.
Meni je veci problem da uhvatim nocu ( jer samo tada mogu da uhvatim zenku) jer tada, neznam na koju foru tako namesti usta da se ne vidi koja nosi pa mi se cesto desava da moram da pohvatam skoro celo jato da bi ih vracao jednu po jednu i vidim koja nosi.
Poslednji put kad sam ih lovio nosile su dve, jednu sam vratio a da uopste nisam primetio da nosi, srecom je to bila ona koja tek treba da se izmresti pa mi za vikend sleduje ponovo nocno budjenje.
Inace nisam primetio da se nesto traumiraju od hvatanja, selio sam akvarijum a nisu pljunule vec su u istomakvarijumu samo par kilometra dalje iznele do kraja. Ova sto sam je hvatao pre nedelju dana nosi i dalje i za vikend cu je iscediti da se ne zezam samo sa ovom turom. 
Veci problem sa malcima u grupnom akvarijumu je ishrana jer, kako su tropheusi alavi znaju da se prejedu jer imaju vise hrane i krupnije komade nego sto im treba pa su mi crkavali kada se prejedu   

Offline zilda

• Napredni član
« Reply #9 on: 09 May, 2014, 09:15:53 »
e vidis u toj tvojoj prici meni je tako preziveo jedan malac i nije mu nista falilo sad je odrasla ikola...neznam nisam pametan videcu sta je najbolje...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 00:52:12

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328